Reklama

Canton ukázal zaujímavé reproduktory GLE 496.2 Active BT

Zdroj | Canton
Richard Pliešovský
Zdroj | Canton
Zdroj | Canton

Nemecká firma Canton predstavila aktívne trojpásmové reproduktory, ku ktorým sa dá pripojiť okrem kábla aj bezdrôtovo.

Zdroj | Canton

Aktívnymi reproduktormi označujeme reproduktory, ktoré majú v sebe vstavaný zosilňovač. Také boli ale aj napríklad “noname” repráčiky na štyri tužkové baterky, ktoré som si doniesol z Nemecka, keď padol Berlínsky múr. Tieto od Cantonu sú veľkostne, zvukovo a cenovo na úplne inej úrovni.

Zdroj | Canton

Canton GLE 496.2 Active BT sú určené do obývačiek našich domovov. Vhodné sú nielen na počúvanie hudby, ale aj filmov v domácom kine. Mali by byť tiež optimalizované pre lepšiu zrozumiteľnosť reči.

Trojpásmové reproduktory sú s bassreflexom a ponúkajú výkon do 300 W. Skladajú sa z dvoch 20 cm basových reproduktorov, jedného 18 cm strednotónového a jedného 2,5 cm výškového reproduktora. Frekvenčný rozsah sľubujú 22 až 30 000 Hz. Pri rozmeroch 27 x 106 x 31 centimetrov majú hmotnosť 22 kg. Dajú sa ovládať pomocou diaľkové ovládača, alebo ovládačom od televízora.

Zdroj | Canton

Táto bezdrôtová súprava funguje podľa princípu master / slave. Master je v tomto prípade reproduktor s displejom na prednej strane. Slave – podriadený reproduktor je bez displeja. Master je pri stereofónnom nastavení ľavý, slave pravý reproduktor.

Pozrite si

Denon Envaya – Reinkarnácia prichádza v novej kolekcii

Nebýva bežné, aby mal aktívny reproduktor vstup HDMI. Tieto ho majú – a dokonca tri, aj s podporou 3D a 4K. Ďalej tu nájdeme tu aj jeden HDMI ARC výstup. Ďalšie vstupy sú analógové, optické, koaxiálne a cez Bluetooth 3.0 (s kodekom aptX).

Zdroj | Canton

Reproduktory budú k dispozícii v bielej, alebo čiernej farbe. Predávať sa začnú vo Veľkej Británii od apríla, cena je stanovená na 1 400 libier za pár. Kedy a za akú cenu sa dostanú na Slovensko nie je v súčasnosti známe.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.