Reklama

Denon PMA-150H: keď sieťový zosilňovač poslúcha na slovo

Zdroj | Denon
Juraj Procházka
Zdroj | Denon
Zdroj | Denon

Integrované Hi-Fi riešenia sú trvalou súčasťou portfólia japonskej značky Denon, ale najnovší sieťový zosilňovač PMA-150H s výkonom 70 wattov na kanál /4 Ohm (2x35W /8 Ohm) je postavený na moderných audiofilských technológiách, takže mieri na náročného poslucháča.

Analóg, digitál, internet aj éter

Zdá sa, že osloví najmä fanúšikov digitálnych hudobných zdrojov, vrátane on-line hudobných služieb, hoci disponuje aj dvojicou RCA vstupov na pripojenie analógových prehrávačov.

Denon ho nazýva integrovaným sieťovým zosilňovačom, ale takýmto označením by sme jeho schopnosti zďaleka nevystihli.

Pozrite si

Integrované stereo: Denon DRA-800H spája klasiku s modernou

Multifunkčný systém PMA-150H o rozmeroch 437 x 370 x 237 mm (Š x H x V) okrem integrovaného stereo zosilňovača ukrýva aj tuner pre FM a DAB+ rádio, slúchadlový zosilňovač, aj výbavu na podporu streamovania hudby z on-line služieb a externých zariadení bezdrôtovo, alebo po kábli zo siete LAN, či prostredníctvom USB vstupu.

Zdroj | Denon

Cez bezdrôtovú multiroom technológiu HEOS dekóduje bezstratové súbory Hi-Res audio vo formátoch ALAC, FLAC a WAV v rozlíšení 192kHz/24-bit a DSD 2.8MHz a 5.6MHz. Dokáže však aj viac – cez D/A prevodník na vstupe USB-B dokáže PMA-150 z počítača prehrávať Hi-Res audio v rozlíšení až 384 kHz/32bit a DSD až do 11,2 MHz.

Pripojte, čo potrebujete

Napriek kompaktným rozmerom ponúka Denon PMA-150 bohatú káblovú, aj bezdrôtovú konektivitu. Na zadnom paneli sú okrem výstupov pre dva reproduktory spomínané dva vstupy RCA, dva digitálne optické, jeden koaxiálny a jeden USB-DAC vstup (ďalší vstup USB-A je na prednom paneli) a výstup pre aktívny subwoofer.

Nechýbajú koaxiálne konektory pre pripojenie antény FM/DAB+ tunera a dvoch antén pre Bluetooth a Wi-Fi.

Zdroj | Denon

Na prednom paneli je okrem toho 6,3 mm konektor pre slúchadlá. Vďaka slúchadlovému zosilňovaču má PMA-150H nastaviteľné tri úrovne impedancie slúchadiel pre optimálny prenos signálu.

Konektivita však pokračuje v bezdrôtovej podobe robustným pripojením Bluetooth a Wi-Fi, pričom Wi-Fi podporuje v pásmach 2,4GHz (802.11b/g/n) a 5GHz (802.11a/n), takže dokáže spoľahlivo fungovať aj v exponovanom prostredí. S Wi-Fi je previazaná bezdrôtová technológia AirPlay2 a HEOS pre streaming a multiroomové aplikácie. Sieť zároveň otvára dvere k on-line hudobným službám Spotify, Tidal, Deezer, Amazon Music, internetovým rádiám TuneIn, aj k streamovaniu v sieti uPnP.

Prepracovaný obvodový, aj vonkajší dizajn

Štýl PMA-150 ladí s dizajnovými konvenciami Denon, napríklad s komponentmi Denon DCD-100, DP-400, DP-450USB a ďalšími.

Telo prístroja je uložené medzi polcentimetrovými hliníkovými platňami, ktoré tlmia mechanické vibrácie a veľký OLED displej, masívny ovládací gombík a elegantné prevedenie s úpravou klavírnej čiernej perfektne dotvárajú atraktívny vzhľad prístroja.

Zdroj | Denon

Vďaka kompaktným rozmerom nebude problém s jeho umiestnením v ktorejkoľvek miestnosti.

Obvodovú architektúru tvorí štvorica digitálnych zosilňovačov s technológiou priamej spätnej väzby DDFA (Direct Digital Feedback Amplifier) od Qualcommu, čím sa dosahuje nižšia úroveň šumu a fázového chvenia v porovnaní s bežnými zosilňovačmi triedy D.

Pozrite si

Marantz M-CR612: prichádza inovácia populárneho all-in-one systému

Ku kvalitnému zvuku prispievajú vybrané testované súčiastky, aj najnovšia technológia reprodukcie analógových signálov Advanced AL32 Processing Plus od Denonu. Vďaka špeciálnym algoritmom dokáže zvuku vrátiť časti informácie, ktoré sa v procese digitalizácie stratili.

Zdroj | Denon

Pri PMA-150 nebudete odkázaní na dodávaný diaľkový ovládač. Nielen preto, že vďaka funkcii IR Learning ho môžete naučiť na ovládač vášho televízora.

Novinka totiž podporuje hlasové ovládanie prostredníctvom najrozšírenejších hlasových agentov. Pomocou hlasových príkazov pre Amazon Alexa, Google Assistant a Siri môžete vyberať skladby, preskakovať poradie v playlistoch, regulovať hlasitosť a používať ďalšie funkcie. Hlavne v kombinácii s on-line službami je hlasové ovládanie návykové, aj bez slovenskej lokalizácie.

Denon PMA 150H je už na trhu a určite poteší priaznivcov priestorovo úsporných riešení aj pri cenovke 1 199 EUR. Vzhľadom na multifunkčnosť zariadenia ide o rozumnú investíciu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.