Reklama

Čo nové dostali Dacie, ktoré budú dostupné od leta 2024?

Lissett Pliešovská

Dacia každou zmenou, faceliftom dokazuje, že má čo ponúknuť za bezkonkurenčné ceny, inak to nie je ani pri spustených objednávkach na modely Sandero, Sandero Stepway a Jogger pre modelový rok 2024.

Dacia Sandero na Slovenskom trhu ale aj v Európe patrí medzí veľmi obľúbené, ale i najlacnejšie vozidlá. Okrem často spomínaných priorít ako je cena, spoľahlivosť, praktickosť, dostatok priestoru oceníte kompaktné rozmery.

Obsah pokračuje pod reklamou

V roku 2023 dostali Sandero i Sandero Stepway novú palubnú dosku s intuitívne umiestnenými ovládacími prvkami, pozdĺžne a vyškovo nastaviteľný volant, nový multimediálny systém s 8” dotykovým displejom, vstup do vozidlá s hands-free kartou, elektronickú parkovaciu brzdu a to všetko v závislosti od stupňa výbavy a navolených paketov. K dispozícii sú s úspornými motormi s LPG, benzínovými motorizáciami a obe Dacie dostali i automatickú prevodovku. Čo však poteší najviac, je začínajúca cena Sandera od 12 600 €.

Pozrite si

Takúto cenu nového Dusteru asi nikto nečakal

Sandero Stepway osloví tých, ktorí hľadajú robustnejší vzhľad s vyššou svetelnou výškou. V ponuke je už s bohatšou výbavou v základe, od lacnejšieho Sandera sa líši špecifickými dizajnovými prvkami, ochranným oplastovaním vpredu, vzadu, na bokoch karosérie. Celkovo pôsobí atraktívnejšie. Dostupný je od 14 200 €.

Pre rok 2024 budú oba modely spĺňať normu GSR2, ktorá je povinná od júla 2024 a má prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na cestách. Nová exklusívna farba Safari rozširuje paletu farieb pre Sandero Stepway. Metalický lak Shiste Grey a Cédre Green, sú odteraz dostupné pre Sandero aj Stepway od výbavového stupňa Expression.

Zdroj | Dacia

Zmien sa v modelovom roku 2024 dočkal aj Jogger, bude spĺňať normu GSR2, ktorá prináša – záznamník o nehode (tzv. čiernu skrinku), prípravu na alkohol tester, rozpoznávanie dopravných značiek, systém varovania pred vybočením z jazdného pruhu, varovanie pred únavou vodiča, zadné parkovacie senzory, dažďový a svetelný senzor, pokročilý systém núdzového brzdenia (cyklisti a chodci), signál núdzového brzdenia.

Pozrite si

Toto sú 3 autá so spotrebou do 5 litrov benzínu!

Jogger dostal hybridnú technológiu s výkonom 140 k. V meste bude možné až 80 % jazdy absolvovať v čisto elektrickom režime, čím spotreba paliva klesne približne o 40 %. Novinkou je 7” prístrojový panel nachádzajúci sa aj v novej Dacii Duster. Spolu so Sandero Stepway majú nálepku na oboch predných dverách pod bočnými zrkadlami, obsahuje emblém Dacia Link a GPS súradnice. Cena Dacie Jogger začína (5-miestna výbava) 16 200 €.

Príjemne poteší, že Dacia Jogger s hybridným pohonom štartuje na sume 23 000 €. Na toto sme čakali!

Celý modelový rad bude vybavený nálepkou Rescue QR Code umiestnenou na čelnom a zadnom skle. Po naskenovaní umožňuje prístup k informačnej brožúre Dacia Rescue. Hasičom pomôže získať všetky informácie, ktoré sú potrebné na bezpečný a rýchly zásah v prípade havárie.

VýbavaMotor5 miest
EssentialECO-G 10016 200 €
ExpressionECO-G 10018 100 €
ExpressionTCe 11018 500 €
ExpressionHYBRID 14023 000 €
ExtremeECO-G 10019 100 €
ExtremeTCe 11019 500 €
ExtremeHYBRID 14024 000 €
Dacia Jogger

Modelovým rokom 2024 sa Dacia stala ešte bezpečnejšia, priniesla ďalšie inovácie, modernizáciu dizajnu, ktorú dostanú prvé vozidlá onedlho, už začiatkom leta.

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.