Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo (ne)predstaví Apple na septembrovom evente?

Čo (ne)predstaví Apple na septembrovom evente?
Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Čo (ne)predstaví Apple na septembrovom evente?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple oficiálne potvrdilo dátum konania tlačovej konferencie, formálne známej ako Apple Event, na ktorej sa očakáva predstavenie nového hardvéru, ako aj finálne vydanie aktuálne verejne testovaných operačných systémov.

Najbližší Apple Event sa bude konať už 7. septembra o 19.00 hod. nášho času a ako vždy, sledovať ho bude možné prostredníctvom webovej stránky spoločnosti alebo vysielania na platforme YouTube. Ak si ho nechcete nechať ujsť, môžete si ho pridať do kalendára.

Obsah pokračuje pod reklamou

Apple sa už niekoľko rokov drží stabilnej schémy, vďaka čomu vieme celkom presne odhadnúť, čo bude na jeho zvyčajnej jesennej tlačovej konferencii predstavené. Tento rok sa však čoraz intenzívnejšie šepkalo aj o viacerých nových produktoch. Uvidíme ich predstavenie už o dva týždne? Čo čakať?

iPhone 14

Málo vecí je v tomto svete istých, no ak by sme si mali na niečo staviť, toto by bola naša „tutovka“. Apple celkom určite 7. septembra predstaví svetu svoju novú generáciu smartfónov, ktorej súčasťou by mali byť opäť štyri modely.

Základný iPhone 14 však tentokrát nedoplní variant mini, ale údajne jeho protipól, teda väčší iPhone 14 Max. Náročnejší používatelia budú môcť opäť siahnuť po lepšie vybavených modeloch – iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Práve Pro modely sa majú ako jediné z novej série dočkať prechodu na výkonnejší hardvér a zároveň majú údajne disponovať novým senzorom Face ID, vďaka čomu budú môcť ponúknuť túto funkciu aj bez výrezu v displeji. Do výbavy tiež majú dostať lepší selfie fotoaparát s automatickým zaostrovaním.

Apple Watch Series 8

Bok po boku novej generácie smartfónov Apple predstavuje aj nové smart hodinky. Tento rok má dôjsť k celkom logickej zmene. Keďže smart hodinky sú aktuálne rapídne rastúcou kategóriou produktov, Apple ju obohatí hneď o tri modely.

Základné Apple Watch Series 8 dostanú do vienka nový čip S8 a hovorí sa aj o ich schopnosti merať teplotu tela, vďaka čomu by mali byť schopné používateľov upozorniť na stúpajúcu teplotu a teda príchod choroby.

Tento štandardný model opäť doplní aj variant Apple Watch SE, ktorý bude určený pre menej náročných používateľov a ktorý nahradí ešte stále predávanú staršiu generáciu Apple Watch Series 3.

Pre náročnejších si Apple údajne po prvý krát prichystal Pro variant, aký zhodou okolností do svojej série hodiniek Galaxy Watch tento rok priniesol aj Samsung. Tento variant má byť vybavený odolnejším telom, väčším takmer 2“ displejom a funkciami vhodnými pre extréme športy. Stáť má takmer tisícku.

Apple AirPods Pro 2

Ak pravidelne sledujete našu rubriku Čo už vieme, potom vám chýry o novej generácii bezdrôtových slúchadiel od Apple neunikli. Čo teda čakať?

Dočkať sa máme výraznejšej dizajnovej zmeny, v rámci ktorej sa má Apple zbaviť stopky a nahradiť ju háčikom do ucha. Podporovať podľa najnovších informácií majú novšiu generáciu štandardu Bluetooth 5.2/LE, vďaka čomu by do nich malo byť možné prenášať kvalitnejší zvuk. Medzi benefity tohto štandardu sa ale radí aj lepšia stabilita pripojenia a dlhšia výdrž batérie.

Malým bonusom má byť malý reproduktor zabudovaný priamo do ich obalu, vďaka čomu údajne bude možné slúchadlá lokalizovať aj pomocou zvuku.

AR okuliare? Nové iPady? A čo HomePod?

Obsah pokračuje pod reklamou

Témou č. 1 vo svete Apple sú v posledných mesiacoch nepochybne okuliare pre rozšírenú realitu, no na ich predstavenie si údajne máme ešte počkať. Známy analytik Ming Chi-Kuo však očakáva, že Apple headset predstaví už v januári 2023. Napokon, už niekoľko mesiacov ho údajne testujú aj členovia predstavenstva spoločnosti.

Aj v rámci našej rubriky Čo už vieme, sme vám nedávno priniesli súbor toho, čo už vieme o novej generácii základného iPadu, no jeho predstavenie na septembrovom evente neočakávame. Apple by mal totiž podľa očakávaní zorganizovať v októbri samostatnú konferenciu venovanú práve iPadom, ale aj novým počítačom Mac.

Pozrite si

Revolučné ako iPhone? Apple VR/AR okuliare môžu zaskočiť konkurenciu

Nový Mac Mini, Mac Pro či 14 a 16“ MacBook Pro vybavený novým procesorom M2 tak zrejme uvidíme až o mesiac neskôr. Čo sa však deje s domácimi reproduktormi HomePod, je v tejto chvíli otázne. Drobný HomePod mini sa síce predáva dobre, no ten pôvodný môže Apple označiť za prepadák.

Aj napriek neúspechu veľkého smart reproduktora do domácnosti má však Apple údajne pracovať na jeho nástupcovi. Na jednej strane sa hovorí o drobných vylepšeniach, na druhej zas o úplne novom type zariadenia s displejmi a kamerami. Ak sa naplní druhý scenár, Apple by mal predstaviť priamu konkurenciu pre zariadenia Amazon Echo Show a Google Home Hub.

Naplnenie jedného či druhého scenára sa však neočakáva skôr ako v roku 2023. Apple má však v rukáve na septembrový i októbrový event predstavení pomerne dosť a tak sa určite môžeme tešiť na technológiami nabité večery. Ako vždy, všetky novinky z nich nájdete v zápätí aj na našom portáli.