Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo už vieme o Apple AirPods Pro 2? Prekvapiť majú nevídanými funkciami

Čo už vieme o Apple AirPods Pro 2? Prekvapiť majú nevídanými funkciami
Richard Pliešovský
Čo už vieme o Apple AirPods Pro 2? Prekvapiť majú nevídanými funkciami

Apple by potreboval ako soľ priniesť novinku, ktorá potvrdí povesť jeho technologického lídra a inovátora. Nedávno predstavené novinky však nič prevratné nepriniesli. V Macoch sa opäť objavil MagSafe, ktorý Apple zrušil pred rokmi. Takisto HDMI port a slot na SD kartu, o ktorých v roku 2016 vyhlasoval za prekonané. Alebo nás má ohúriť displej na iPade mini 6 so želé efektom?

V tej chvíli padnú na úrodnú pôdu leaky hovoriace o prevratných slúchadlách AirPods Pro 2. Prišiel s nimi portál 52audio, ktorý sa dostal k novým informáciám ohľadne nasledovníka kultových AirPods Pro.

Čo sa vraj nezmení je ich dizajn, to znamená krátka stopka, akú poznáme z prvej generácie, alebo z modelu AirPods 3. Pripomíname, že ešte nedávno sa hovorilo o bezstopkovom dizajne.

Zdroj | 52audio

Oveľa väčší je však zoznam toho, čo dostanú. Konkrétne ide o tieto funkcie:

  • Novinka by mala zdokonalený čip H1, ktorý bude obsahovať vylepšený systém balenia SiP a schopnosť automaticky prispôsobiteľného potlačenia hluku. Ponúkne vyšší výkon a nižšiu spotrebu.
  • Šikovná funkcia Find My umožní nájsť zariadenie pomocou rovnomennej aplikácie. Hovorí sa tiež, že puzdro slúchadiel bude mať integrovaný reproduktor, ktorý bude pípať s pomôže pri ich hľadaní.
  • Veľkou vecou bude detekcia srdcovej frekvencie. Apple už vraj má technológiu, ktorá to dokáže zvnútra ucha.
  • AirPods Pro 2 budú vybavené akustikou z AirPods 3, mali by obsahovať mix meničov s vysokou amplitúdou a zosilňovačov s vyšším dynamickým rozsahom. Súčasťou bude ekvalizér, ani teraz si ho však nebudú môcť používatelia upraviť podľa seba. Vylepšený má byť aj priestorový zvuk s dynamickým sledovaním hlavy a zdieľanie zvuku.
  • Asi niet nikoho, kto neprivíta triviálnu vec, nie však vo svete Apple. AirPods Pro 2 budú mať USB-C port.
  • Poslednou známou vecou, ktorú by mali nové slúchadlá ponúknuť bude funkcia načúvacieho prístroja. Zvuk bude snímať puzdro, ten sa prenesie do slúchadiel a zosilní tak, aby mohli počúvať zvuk okolia aj ľudia so stratou sluchu.
Pozrite si

Megasúboj štupľových slúchadiel do 299 eur

Portál 52audio už v minulosti priniesol presné informácie o audio novinkách Apple. Samozrejme, nevyhol sa ani nepresnostiam, takže hore uvedené údaje neberte ako jasnú vec. O niektorých funkciách sa hovorí už dlhšie, iné sme sa dozvedeli len teraz, napríklad funkcia načúvacieho prístroja je úplne nová.

Zdroj