Reklama

Cannondale má ľahké delo s elektrickým pohonom

Zdroj | Cannondale
Michal Sobek
Zdroj | Cannondale
Zdroj | Cannondale

Výrobca bicyklov Cannondale nie je vo svete e-bikov žiadnym nováčikom. V októbri minulého roka prišiel na trh s modelom Moterra Neo, teraz prichádza s horskou sériou Moterra SL.

Modely v tejto sérii sú rovno tri a volajú sa Cannondale Moterra SL 2, Cannondale Moterra SL 1 a Cannondale Moterra SL LAB 71. Mnohé špecifikácie sú takmer totožné, najmä hmotnosť, ktorá klesla pod hodnotu 20,6 kilogramov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vďačí za to najmä karbónovému rámu, pričom geometria je určená na zjazd a trail. Príjemným detailom je, že všetky káble sú vedené vnútrom rámu. Napríklad najvyšší model LAB71 má len zadnú brzdovú hadicu vedenú cez hlavové zloženie.

Zdvih je vpredu 160 mm a 150 mm vzadu. Ďalším plusom pri zdolávaní horského terénu je prítomnosť zadného odpruženia. Dobre kopíruje nerovnosti, dobre eliminuje mnohopočetné otrasy a jazdec sa cíti komfortne aj pri väčších nárazoch.

Zdroj | Cannondale
Cannondale Moterra SL 2
Zdroj | Cannondale
Cannondale Moterra SL 2

Trojicu noviniek poháňa motor Shimano EP801 s nominálnym výkonom 250 W, ktorý sa vie v prípade potreby zvýšiť až na 600 W, pričom poskytuje krútiaci moment na úrovni 85 Nm, čo je dostatok na to, aby ste zvládli aj náročnejšie kopce. Maximálna rýchlosť je potom 25 km/h.

Zdroj | Cannondale
Cannondale Moterra SL 1
Zdroj | Cannondale
Cannondale Moterra SL 1

Motor disponuje štyrmi jazdnými režimami, a to Eco, Turbo a dva režimy určené na trail. Všetko si však viete dodatočne nastaviť v mobilnej aplikácii s názvom Shimano E-Tube. Brzdy sú buď od Shimano alebo od SRAM, pričom tie druhé menované majú priemer kotúča 200 mm.

O dojazd sa postará batéria od výrobcu Bafang, ktorá disponuje kapacitou 601 Wh. Jej veľkou výhodou je hmotnosť 3,1 kilogramov, čo prospieva k celkovej hmotnosti. Veď model Cannondale Moterra SL LAB71 má skvelú hmotnosť len 19,5 kilogramov. Výrobca však neuvádza hodnoty dojazdu.

Zdroj | Cannondale
Cannondale Moterra SL LAB71
Zdroj | Cannondale
Cannondale Moterra SL LAB71

Za takto skvelé e-biky si výrobca vypýta aj pomerne vysoké sumy. Najlacnejší model s označením Cannondale Moterra SL 2 vyjde na 7 999 eur, nasleduje Cannondale Moterra SL 1 za 8 999 eur a najdrahší model Cannondale Moterra SL Lab71 stojí 13 999 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.