Reklama

Karbónový Cannondale Moterra Neo má osadený Bosch Race motor a dojazd 140 km

Zdroj | Cannondale
Michal Sobek
Zdroj | Cannondale
Zdroj | Cannondale

Spoločnosť Cannondale, výrobca kvalitných e-bikov, má vo svojom portfóliu ďalšiu novinku. Nesie dlhší názov Moterra Neo LAB71 a zdá sa, že sa tu výrobca v žiadnom aspekte skutočne neuskromňoval.

Samotný výrobca tvrdí, že nový e-bike ponúka vyvážený výkon pri jazde do kopca aj z kopca. Je to čiastočne aj vďaka rámu z uhlíkových vlákien spojeného s hliníkovou zadnou časťou pre zvýšenú odolnosť.

Zdroj | Cannondale
Obsah pokračuje pod reklamou

Jazdec sa v teréne môže spoľahnúť na odpruženie RockShox, konkrétne vpredu je to Lyrik Ultimate a vzadu Deluxe Select+ so zdvihom 150 mm na oboch nápravách. Kolesá majú rozmery 29 palcov a 27,5-palca.

O rýchle zastavenie sa postarajú naozaj účinné brzdy SRAM Code Ultimate Stealth. O pohodlnosť jazdy taktiež nebude núdza, Cannondale tu integroval prevodovku SRAM XX Eagle AXS, ktorá je ovládaná elektronicky.

Pozrite si

Prvý e-bike od žien pre ženy, čím je taký výnimočný?

Cannondale Moterra Neo LAB71 obsahuje jeden z technologicky najvyspelejších motorov, konkrétne ide o model Bosch Performance Line CX, ktorý je osadený v horčíkovom puzdre. Ponúka nominálny výkon 250 W a veľmi slušný krútiaci moment na úrovni 85 Nm. Ďalšie prvky sa ovládajú cez displej Kiox 300 umiestneným na ľavej strane riadidiel.

V spodnej trubici je umiestnená batéria Bosch PowerTube s kapacitou 750 Wh, pri ktorej výrobca garantuje veľmi slušný dojazd až 140 kilometrov na jedno nabitie, samozrejme v optimálnych podmienkach.

Čo sa týka predajnej ceny, model Cannondale Moterra Neo LAB71 ju má stanovenú na bezmála 12 999 eur. Výrobca ešte nepotvrdil oficiálny dátum začatia predaja.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.