Reklama

Budú takto v budúcnosti bývať naše deti? Slovenská Ecocapsule púta pozornosť

Zdroj | Ecocapsule
Richard Pliešovský
Zdroj | Ecocapsule
Zdroj | Ecocapsule

O Slovenskej spoločnosti Ecocapsule sme už viackrát písali. Vyvinula a vyrába unikátny miniatúrny domček, ktorý je v podstate energeticky úplne sebestačný. Na dĺžku meria 467 cm, šírku má 220 cm a výšku 250 cm. Z rozmerov je zrejmé, že domček je určený maximálne pre dvoch ľudí.

Ecocapsule NextGen prináša ďalšie vylepšenia, v ktorých bola zakomponovaná aj spätná väzba od používateľov predošlých generácií. Vďaka nim budú domčeky ešte viac energeticky nezávislé, jednoduchšie servisovateľné a čo je vítané – zväčší sa aj samotný úložný priestor v interiéri.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nová generácia prináša veľké panoramatické okno spojené so vstupnými dverami. Takéto riešenie prináša konštrukčné zjednodušenie, dizajnérske zatraktívnenie priestoru. Zároveň predstavuje optimalizáciu energetickej účinnosti.

Prvá séria mobilného mikrodomu poháňaného solárnou a veternou energiou bude mať rozšírené plochy solárnych panelov. Ecocapsule tak bude ešte viac nezávislou od externých zdrojov energií.

Ecocapsule NextGen bude disponovať zväčšeným úložným priestorom minimálne o 500 litrov. Samotná dĺžka mikrodomu sa zväčší o 0,50 m bez zníženia možnosti mobility. Vďaka vyňatiu vodného systému a  batérie z podlahy sa zvýši podchodná výška, takže aj v najnižších bodoch zakrivenia bude pohodlnejšia.

Vďaka zmenám v konštrukcii Ecocapsule a možnosti montovať jednotlivé technologické časti nezávislejšie od seba, bude môcť spoločnosť optimalizovať výrobný proces. Prenesené na drobné to predstavuje možnosť zvýšenia kapacity výroby z 2 na 8 kusov mesačne. Po dokončení vývoja NextGen sa plánuje spustiť jej sériová výroba. Má to byť zhruba v polovici roku 2024. Ecocapsule si môžete rezervovať už dnes.

Pozrite si

Slovenská Ecocapsule má nový mikrodomček Space

Dlhodobou víziou Ecocapsule je poskytnúť používateľom udržateľné bývanie, využívaním solárnej a veternej energie a to takmer z akéhokoľvek miesta na svete. Propagačné snímky to názorne ilustrujú.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.