Reklama

Slovenská Ecocapsule má nový mikrodomček Space

Zdroj | Ecocapsule
Števo Porubský
Zdroj | Ecocapsule
Zdroj | Ecocapsule

Slováci sa už pred 5 rokmi preslávili vo svete vďaka unikátnemu miniatúrnemu domčeku Ecocapsule, ktorý je viac-menej energeticky úplne sebestačný. Teraz prichádza s novým riešením, ktoré je minimálne rovnako unikátne a hlavne lacnejšie o desiatky tisíc eur.

Zdroj | Ecocapsule

Ecocapsule Space je naozaj mikro. Na dĺžku meria len 467 cm, šírka je 220 cm a výška 250 cm. Zaberá teda asi toľko miesta, čo priemerný osobný automobil, 8,2 m². Vo vnútri je ale o čosi menšia, obývateľná plocha je len 6,2 m². Niekomu to príde extrémne málo, inému dostatok. Domček je určený pre maximálne dvoch ľudí, väčšie pohodlie v ňom ale nájde jeden. Telo je opäť vyrobené zo sklolaminátu, ktorý je, samozrejme, zateplený. Konštrukcia je z ocele.

Zdroj | Ecocapsule

Hmotnosť domčeka je 1,35 tony, takže ho je možné so sebou vziať na prívesnom vozíku prakticky kamkoľvek. Na rozdiel od bežných karavanových prívesov je ale Space energeticky takmer plne sebestačná.

Inštalované solárne panely dokážu vyrobiť 200 W elektrickej energie, ktorá sa ukladá do 1,2 kWh batérie. Energiu do batérie je možné ale získať aj z externého zdroja, z klasickej elektrickej siete. Batéria následne poháňa domček keď je to potrebné, resp. zariadenia v ňom. K dispozícii sú 230 V zásuvky. V tomto je rozdiel oproti pôvodnému Ecocapsule domčeku (nazvaný už Original). Ten ponúkal aj veternú turbínu.

Zdroj | Ecocapsule

Iným rozdielom je i fakt, že v mikropríbytku nie je ani kúpeľňa, ani kuchynka. Aj tie boli v pôvodnej, väčšej verzii. Ecocapsule Space má byť akýmsi doplnkom pre pôvodnú Ecocapsule.

 

Za príplatok je možné mať v Spce aj klimatizáciu, ale aj pripojenie k 4G/5G sieti. Všetko sa ovláda cez mobilnú aplikáciu. V základnej výbave je jednoduchý nábytok na mieru – skrinky a podlaha. Cena základnej verzie je 49 900 €, čo je o 30 000 € menej ako stojí originálna verzia Ecocapsule. Kedy bude Ecocapsule Space dostupná na trhu nie je známe, už teraz je ale možné si Space rezervovať za 300 €.

Zdroj | Ecocapsule
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.