Reklama

Bosch posúva hranice bezpečnostných kamier HD obrazom

Zdroj | Bosch
TECHBOX
Zdroj | Bosch
Zdroj | Bosch

Najnovšia generácia bezpečnostných kamier spoločnosti Bosch opäť posúva hranice. Trojica kamier sa pýši extrémne kvalitný obrazom aj v zlých svetelných podmienkach.

Najnovšie prírastky do portfólia bezpečnostných kamier spoločnosti Bosch vďaka vysokokvalitnému obrazu posúvajú možnosti Essential Video Analytics, EVA, na novú úroveň. Aj v zlom svetle dokážu rozpoznať a sledovať objekt. Kamery sa pýšia kompaktným telom, vďaka čomu je inštalácia skutočne jednoduchá, a tiež kompatibilitou so Bosch príslušenstvom.

Zdroj | Bosch

Kamery so systémom EVA sú vhodné pre malé a stredné firmy, komerčné prevádzky a sklady. Softvér ľahko deteguje, sleduje a analyzuje pohybujúce sa objekty a zároveň dokáže potlačiť rušivé elementy, ktoré by vyvolali zbytočný poplach. Kamery vďaka rozlíšeniu do HD 1080p  1 920 x 1080 pixlov posúvajú systém EVA na novú úroveň. Naviac zvládnu 30 snímkov za sekundu. 5 Mpx verzia zvládne 20 ips. Pre lepší vykreslenie tmavých častí scény kamery používajú HDR. Nechýba inteligentná redukcia šumu a infračervené snímanie do 25 metrov.

Pozrite si

Inteligentná videoanalýza od Bosch presahuje hranice bezpečnosti

 

Novinky dokážu kombinovať H.265 multi-stream s M-JPEG streamom, čo oceníte, ak by ste chceli použiť video manažment tretej strany. Multi-stream môžete využiť tak, že popri hlavnom vysielaní môže byť to sekundárne ako záložné alebo vysielané v nižšej kvalite. Tretie súčasné vysielanie využíva I-snímky prvého vysielania pre záznam. Posledné štvrté, zasa pracuje s .JPG súbormi.

Ako sme už spomenuli vďaka kompaktným rozmerom je inštalácia kamier veľmi jednoduchá. Na jednoduchosti tiež pridáva PoE systém, teda zapojenie jediného káblu na plnú prevádzku kamier. Teda energia, informácie a ovládanie prúdia cez Ethnernetový kábel.

Pozrite si

Bosch investuje do IoT technológií a zelenej budúcnosti

Kamery sú ďalej vybavené denným a nočným režimom do 30 metrov, alarmom pre neoprávnenú manipuláciu, či funkciou spustenia alarmu ak mikrofón zachytí hluk z podozrivého frekvenčného spektra. To si vie používateľ podľa potreby nastaviť. Kamery tiež ponúkajú možnosť obojsmernej komunikácie, v takomto prípade je však potrebné pripojiť externý reproduktor. Dôvodom je nutná garancia celistvosti kamier z dôvodu bezpečnosti.

Zdroj | Bosch

Všetky novinky sú vybavené slotom na microSD kartu s kapacitou do 2 TB pamäte. Vďaka vstavanej RAM pamäti kamery dokážu úložný priestor šetriť na microSD karte. Spravovať záznam je možné pomocou softvéru Bosch Video Recording Manager, s obrazom sa však dá pracovať aj priamo. Prístup k ovládaniu je aj z webového rozhrania, pre dosiahnutie čo najvyššej miery bezpečnosti je použité 3-stupňové zabezpečenie heslom.

Nových kamerách od Bosch nechýba možnosť spojenia prostredníctvom IP rozhrania so zabezpečovacím systémom Bosch B/G série. Toto riešenie dokáže pracovať s metadátami z EVA a IVA vo forme virtuálnych poplachov, vďaka čomu sa dá vytvoriť komplexné bezpečnostné riešenie. EZS zabezpečovacie systémy tiež môžu slúžiť na ovládanie iných prvkov.

Model Bosch DINION IP 3000i je už v predaji za 528 € v 5 Mpx verzii, model FLEXIDOME IP 3000i si kúpite za 491 €. Model FLEXIDOME IP micro 3000i, ktorý nemá infračervenú kameru, je v najvyššej konfigurácii v ponuke za 310 €. Viac sa o bezpečnostných kamerách značky Bosch dozviete na stránke boschsecurity.com

Článok bol pripravený v spolupráci s Robert Bosch S.A.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.