Reklama

Bezpečnostná kamerka Arlo Pro 3 zvláda 2K video s HDR

Zdroj | Arlo
Števo Porubský
Zdroj | Arlo
Zdroj | Arlo

Dnes už svetoznámy výrobca smart home kamier Arlo predstavil tretiu generáciu svojej Pro kamery. Arlo Pro 3 po novom zvláda video s rozlíšením 2 560 x 1 440 px aj s HDR a stále pritom funguje na baterky. Plusom má byť aj zoomovanie.

Zdroj | Arlo

Arlo po modeli Arlo Ultra akoby znížila schopnosti novinky, no v tomto prípade ide o nástupcu modelu Pro 2. Prvá generácia zvládala HD, druhá Full HD rozlíšenie a tretia už 2K rozlíšenie. Pomalý postup má svoje pozitíva, hlavne kvalitu obrazu. Pretože ani 4K Ultra HD nemusí byť extra kvalitné, ak je nekvalitný snímač.

Zdroj | Arlo

Plusom novej kamery zo série Pro nemá byť len 2K rozlíšenie, ale aj širší uhol záznamu, a to 160°. Za optikou je uložený pomerne malý (1/3″) 4 Mpx CMOS snímač. Ten dokáže natáčať video v 2K (2 560 x 1 440 px), Full HD, alebo HD rozlíšení pri 30 fps. Video môže byť aj s HDR vo formátoch H.264, ale aj H.265. Vďaka vyššiemu rozlíšeniu je možné aj digitálne zoomovať (do 12x), ale natáčanie.

Samozrejmosťou je viacero snímačov a senzorov, vrátane pohybového senzoru. Zaujímavo znie nočný režim s farbou. Ako to chce Arlo vyriešiť je otázne, tak silné LED svetlo asi nebude, hoci Arlo hovorí o integrovanom systéme Spotlight.

Zdroj | Arlo

Nechýba ani mikrofón a reproduktor pre obojstrannú komunikáciu. Poteší aj stála odolnosť IP65 voči poveternostným vplyvom, ale aj podpora Amazon Alexa či Google Assistant. Vo vnútri je nielen Bluetooth 4.2, ale aj Wi-Fi 5 modul. Cez Wi-Fi sa posielajú i dáta do cloudu. Obraz je ale možné ukladať aj na lokálny disk. Slot na microSD kartu ale žiaľ chýba.

Zdroj | Arlo

Batéria má vydržať niekoľko mesiacov. Zaujímavosťou je magnetické nabíjanie v štýle smart hodiniek. Nevýhodou tak je, že kameru nenabijete cez microUSB či iný bežne dostupný port.

Zdroj | Arlo

Cena ostáva stále pomerne vysoká. Za set s dvomi kamerami a hubom zaplatíte 499 dolárov, no bez daní. Samostatná kamerka má stáť 199 dolárov. V predaji bude v čiernej alebo bielej verzii. Súčasťou ceny je 3-mesačná skúšobná verzia Arlo Smart cloudu s 30-dňovým záznamom video v 2K.

Zdroj | Arlo
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.