Reklama

ASUS ukázal aj okuliare AirVision M1, prinesú nevídaný multitasking

Zdroj | ASUS
Michal Sobek
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Spoločnosť ASUS na veľtrh CES 2024 v Las Vegas prišla vo veľkom štýle, pretože predstavila veľa zaujímavých produktov pre všetky skupiny svojich zákazníkov. Ale jeden sa líši už len svojou funkčnosťou.

Ide o okuliare ASUS AirVision M1, teda niečo ako nositeľný displej. Aby sme dali veci do poriadku už na úvod, toto nie je konkurent pre Apple Vision Pro alebo Meta Quest 3.

Zdroj | ASUS
Obsah pokračuje pod reklamou

V okuliaroch sa nachádzajú technológie, ktoré prinesú používateľovi virtuálny displej s Full HD rozlíšením (1 920 x 1 080 pixelov) spolu s technológiou Micro OLED, takže o nekvalitnom obraze nemôže byť ani reč.

Dokonca je na používateľovi, či si zvolí formát 16:9, 4:3, 21:9 a 32:9. Maximálny jas je 1 100 nitov a displej disponuje aj 95-percentným pokrytím gamutu DCI-P3. ASUS nasadil technológiu ASUS Eye Care, ktorá minimalizuje blikanie a znižuje intenzitu modrého svetla.

Najväčšou vychytávkou zariadenia ASUS AirVision M1 je nastavenie viacerých virtuálnych obrazoviek. Tieto pokročilé možnosti virtuálnej obrazovky sa spoliehajú na nový softvér pre OS Microsoft Windows.

Zdroj | ASUS

Funkcia Motion Sync zaisťuje plynulé prechody a nízku latenciu, aby bola práca s virtuálnymi obrazovkami čo najpríjemnejšia. Pre ľahké používanie ASUS zabudoval na ľavú stranu rámu multifunkčný touchpad s možnosťou aktivovania 3D režimu.

ASUS AirVision M1 ale nedokážu fungovať ako samostatné zariadenie, teda musia byť pripojené k notebooku alebo smartfónu cez USB-C konektor, tým pádom okuliare neobsahujú ani vlastnú batériu. Na tele sa nachádzajú mikrofóny a reproduktory s potlačením hluku.

ASUS zatiaľ neprezradil, koľko si bude za zariadenie AirVision M1 pýtať a kedy bude samotné zariadenie aj v predaji.

Ako sme spomínali v úvode, ASUS na CES 2024 ukázal herný smartfón ROG Phone 8, vylepšené herné notebooky radu Zephyrus a Strix a aj Zenbook Duo s dvojicou OLED displejov, pričom všetky tieto novinky sme mohli vidieť aj naživo, čo si môžete pozrieť v našom videu nižšie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.