Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS ROG Centurion - pohodlný headset pre profi hráčov

ASUS ROG Centurion - pohodlný headset pre profi hráčov
Michal Spiegel
ASUS ROG Centurion - pohodlný headset pre profi hráčov
78 %
Herné headsety sú komodita, s ktorou neprichádzame často do styku, no pri ASUS ROG Centurion sme nemohli odolať. Aký je profesionálny headset od ASUSu?

Výhody

  • Pohodlie aj pri dlhšom používaní
  • Kvalitný zvuk

Nevýhody

  • Nepodporuje konzoly
  • Množstvo káblov

Po rozbalení nie malej krabice vás čaká okrem množstva kebeláže aj masívny, nádherný headset. Materiály sú už na prvý pohľad kvalitné a prvotriedne. Kombinácia matného, lesklého a koženého dodáva slúchadlám dokonalý vzhľad.

Pozrite si

ASUS ROG Swift – monitor s najrýchlejšou obnovovacou frekvenciou na svete

Naušníky sú vyrobené z kvalitného materiálu a máte na výber dva druhy – príjemný materiál z proteínovej kože a látkový materiál. Ja som si osobne obľúbil práve kožený materiál, ktorý bol príjemnejší na dotyk a navyše disponoval pamäťovou penou.

Pohodlnosť je jednou z hlavných devíz slúchadiel. Ani po niekoľkohodinovom nosení nepociťujete nepríjemný tlak, ktorý väčšinou pri nosení slúchadiel vzniká na hlave.

Pozrite si

Extrémna zvuková karta Asus ROG Xonar Phoebus

Musím oceniť aj kvalitu samotných káblov, ktoré sú pevné a obalené látkou.

K slúchadlám dostanete aj ovládací panel, ktorý je charakteristický pre ROG headsety. Do tohto panelu si pripojíte slúchadlá pomocou HDMI kábla a následne samotný panel prepojíte s počítačom cez USB kábel. Po pripojení sa vám panel rozsvieti na červeno a môžete sa ponoriť do prvotriedneho zvuku od ASUSu.

Panel ovládate cez dve prítomné kolieska pomocou veľmi jednoduchého mechanizmu – jedným kolieskom scrollujete jednotlivé nastavenia a druhým ovládate jednotlivé režimy.

Cez panel, ktorý je navyše protišmykový, môžete ovládať hlavné nastavenie zvuku, hlasitosť mikrofónu, bočnú úroveň kanála, zadnú úroveň kanála, stredovú úroveň kanála, ovládanie svetiel, ktoré sa nachádzajú na slúchadlách, prednú úroveň kanála, sub a spektrum zvuku, ktoré si môžete určiť podľa aktuálneho herného žánru – Imerzia FPS zamerané na streľbu, FPS zamerané na zvuk krokov, Akcia/RPG a Preteky.

Pozrite si

Hardcore hráči pozor! ASUS ROG predstavil nové zariadenia

V paneli je zabudovaný aj mikrofón, ktorý filtruje zvuky z okolia a v prípade používania headsetu na komunikáciu vám headset filtruje zvuk a zameriava sa práve na váš hlas.

Štyri doplnkové tlačidlá slúžia na zapnutie/vypnutie 7.1-kanálového zvuku, zosilňovača, mikrofónu a reproduktorov, ktoré si tiež môžete k stredovému panelu pripojiť.

Poďme k tomu hlavnému a to kvalite zvuku. Headset ponúka perfektný audio zážitok obohatený o 7.1-kanálový zvuk. Slúchadlá disponujú piatimi pármi reprodukutorov s neodýmovými magnetmi pre dosiahnutie presného smerovania zvuku.

Z technických špecifikácií, headset ASUS ROG Centurion disponuje frekvenčným rozsahom 100 Hz až 12 000 Hz. Slúchadlá disponujú aj zosilňovačom Hi-Fi ESS pre ešte vyšší výkon.

S headsetom som si vyskúšal FPS akciu aj komornú adventúru a musím uznať, že som sa cítil ponorený v hre s detailným smerovaním každého detailu zvuku. Zvuk je uveriteľný a dbá na to, aby smeroval zo správneho smeru. Ak hráte komornú adventúru, počujete zvuky rozhovorov podľa toho, ktorým smerom sa natočíte. Ak hráte FPS akciu, viete presne určiť, z ktorého smeru ide streľba.

Pozrite si

ASUS ROG Strix Wireless – herné slúchadlá s očami predátora

Čo sa týka nevýhod, trochu mi prekážalo množstvo káblov, ktoré niekedy pri hraní alebo pri práci zavadzali. Na headsete by som tiež privítal podporu pre herné konzoly. Po pripojení k mojej PS4 sa dal použiť iba mikrofón a káble navyše boli veľmi krátke, takže som musel hrať nalepený na obrazovke.

Nevýhodou tiež je, že headset nemôžete použiť a pripojiť samostatne ale iba cez dodávaný panel, keďže sa pripája cez HDMI kábel.

Samozrejme, headset je určený primárne na PC, no pri cene 249 eur by určite potešilo aj nejaké bezdrôtové riešenie. ASUS ROG tiež sľuboval špeciálnu úpravu zvuku cez rozhranie Sonic Studio. Opäť som však ostal sklamaný, keďže na mojom MacBooku Air nešli nastaviť žiadne dodatočné úpravy a systém rozhranie ani nepodporoval.

Pozrite si

ASUS ROG Centurion sú prvé hráčske slúchadlá s 10 meničmi

Ak by som však mal pozerať na cieľovú skupinu, pre ktorú je headset určený, nemám mu čo vytknúť. Ak vlastníte nadupaný herný PC s dostatkom miesta na stole pre káble a ovládací panel a počítač má operačný systém Windows, ktorý podporuje Sonic Studio, jedná sa o dobrú investíciu. Keďže som však hráč, ktorý dá prednosť kompaktnejším riešeniam a hlavne bezdrôtovoým technológiám, siahol by som po inej alternatíve.

Hráčsky headset ASUS ROG určite chválim, keďže ponúka prvotriedny zvuk, pohodlnosť pri nosení, stredový panel a dokonca v balení nájdete aj praktický stojan na zavesenie slúchadiel, aby sa vám nikde nepovaľovali.

Headset je perfektný nielen pri hraní hier, kde vám poskytne zvuk v podobe, akoby ste sa skutočne nachádzali uprostred herného prostredia a okolo seba počujete každý jeden detail, ale je výborný aj pri počúvaní hudby.

Záverom musím oceniť aj perfektnú kvalitu materiálov, ktorá je na jednotku nielen u slúchadiel ale aj u stredového panelu. Dizajnovo sa panel hodí do každého hráčskeho brlohu a nebyť množstva káblov, vyzeral by ešte lepšie.

Ak by ste si chceli slúchadlá prepojiť aj s reproduktormi, máte možnosť pohodlne prepínať medzi zvukom v headsete a na reproduktroch. V balení dostanete aj farebné káble na prepojenie s reproduktormi.

ASUS ROG Centurion určite odporúčam každému vášnivému hráčovi, ktorý nechce pri hraní rušiť manželku, rodičov či spiace dieťa. Headset vám ponúkne perfektný zvuk s tým, že ostatní v miestnosti si ani nevšimnú, že niečo počúvate, keďže slúchadlá majú aj veľmi dobré potláčanie okolitého zvuku.

Ak vlastníte konzolu, odporúčam vám radšej siahnúť po bezdrôtovom ASUS ROG Strix headsete, ktorý konzoly podporuje.

Herný headset ASUS ROG Centurion prekvapil pohodlnosťou, kvalitou spracovania a perfektným zvukom. Keby bolo tých káblov o niečo menej a dal by sa pripojiť aj ku konzolám, bol by perfektný.

Zdroj