Reklama

Hardcore hráči pozor! ASUS ROG predstavil nové zariadenia

Zdroj | ASUS ROG
Michal Spiegel
Zdroj | ASUS ROG
Zdroj | ASUS ROG

ASUS Republic of Gamers (ROG) na svoje desiate narodeniny predstavil až osem nových produktov. O prvom z nich, hybridnej základnej doske ROG Avalon, sme vás informovali už včera. Prinášame vám stručný prehľad aj zvyšných siedmich exkluzívnych noviniek.

Pozrite si

ASUS ROG Centurion – pohodlný headset pre profi hráčov

Poďme však pekne po poriadku. Pre tých z vás, ktorí nevedia, ROG je hernou divíziou spoločnosti ASUS. Firma predstavila svoje novinky na výstave COMPUTEX 2016 v Taiwane, ktorá začala 31. mája a dnešným dňom sa oficiálne končí. ASUS ROG svoje produkty prezentoval v rámci nimi organizovaného podujatia s pomenovaním Join the Republic. Desiate výročie oslávil ROG naozaj štedro.

Pozrite si

ROG Avalon – hybridné šasi k 10. výročiu ROG

ROG GX800

Novinky od ASUSu otvára herný notebook s vodným chladením. Vo vnútri nájdete grafické karty NVIDIA v SLI zapojení a procesor Intel K-series. Tieto technológie by mali zabezpečiť podobný výkon, aký majú dnešné stolné počítače.

Zdroj | ASUS ROG
Pozrite si

ASUS ROG GL552VW – stredná trieda s výborným procesorom

ROG notebooky sú ako prvé vybavené špeciálnymi 120Hz displejmi, ktoré by mali poskytnúť výbornú kvalitu obrazu z rôznych uhlov.

Zdroj | ASUS ROG

Energiu poskytujú dva 330-watové zdroje. Dokovacia vodná stanica slúži v prípade extrémneho pretaktovania procesora, grafickej karty a operačnej pamäte. Mechanická klávesnica MechTAG, ktorá je súčasťou ROG GX800, disponuje farebným LED podsvietením a technológiou anti-ghosting.

Zdroj | ASUS ROG
Pozrite si

ASUS ROG G752, nové dieťa v hráčskej rodine

ROG G31 Edition 10

Druhou novinkou je špeciálna edícia kompaktného herného počítača vydaného práve k desiatemu výročiu. Okrem šasi s objemom 20 litrov, ponúka toto delo pretaktovanie pomocou jediného kliknutia. Navyše vo vnútri nájdete grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU s 2-way SLI mostíkom.

Zdroj | ASUS ROG

Špeciálna technológia chladenia by mala umožniť tichú prevádzku. Podľa ASUSu je ROG G31 najvýkonnejším kompaktným stolným počítačom na svete. Zároveň musíme pochváliť podarený futuristický dizajn.

Pozrite si

IFA 2015 | ASUS ROG GX700 je prvým notebookom chladeným vodou!

ROG Swift PG248Q

Napriek komplikovanému názvu je tento 24-palcový monitor ďalším prekvapením. Full-HD rozlíšenie je samozrejmosťou. Monitor podporuje technológiu NVIDIA’s G-SYNC™ a pretaktovanie obnovovacej frekvencie až do 180 Hz pri zachovaní odozvy 1 ms (GTG).

Zdroj | ASUS ROG

Swift PG248Q taktiež využíva exkluzívnu technológiu GamePlus, ktorá obsahuje zameriavanie, časovač, počítadlo FPS a technológie Display Alignment a GameVisual.

 

ROG XG Station 2

Ďalším komponentom, ktorý si pre nás ASUS pripravil je dokovacia stanica s externou grafickou kartou, ktorá premení pripojený notebook na herný počítač s podporou virtuálnej reality.

Zdroj | ASUS ROG

Vo výbave má 680 W zdroj a podporuje najnovšie grafické karty NVIDIA GeForce GTX a AMD Radeon™. ROG XG Station 2 je vybavená portom Thunderbolt™ 3, štyrmi USB 3.0 portami a 1 Gbps LAN konektorom.

ROG Rampage V Edition 10

Pomaly sa blížime k posledným produktom. Okrem Avalonu, ktorý v sebe spája základnú dosku a hybridné šasi, má byť Rampage vlajkovou loďou ASUSu len medzi základnými doskami.

Zdroj | ASUS ROG

Doska poskytne hráčom po prvýkrát podporu pre pamäťovú kapacitu až 128 GB. Rampage získala v svetových oceneniach 14 prvých miest a prekonala tri svetové rekordy.

ROG Centurion

Hardcore hráčovi samozrejme nesmie chýbať ani kvalitný headset. Centurion by mal poskytovať silný zážitok pomocou 7.1-kanálového priestorového zvuku.

Zdroj | ASUS ROG

ROG STRIX GeForce GTX 1080

Na záver ASUS ukázal pretaktovanú grafickú kartu s frekvenciou 1936 MHz. Tá by mala disponovať technológiou ASUS DirectCU III a patentovaným systémom chladenia pre tichšiu prevádzku.

Zdroj | ASUS ROG

Teraz už len ostáva si počkať na cenovú ponuku týchto krások. ASUS ROG dokázal, že si svoje herné publikum dokáže hýčkať zaujímavými produktami. Veríme, že v tomto trende bude pokračovať.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.