Reklama

ASUS ROG GL552VW – stredná trieda s výborným procesorom

Zdroj | ASUS
Erik Birčák
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS
78 %
ASUS ROG GL552VW je notebook strednej triedy s puncom úspešného radu Republic of Gamers. Séria vo mne vždy evokovala prémiové herné a multimediálne zariadenia, ktoré boli určené pre náročnejších zákazníkov.

Výhody

  • výkonný procesor
  • 2 TB pevný disk

Nevýhody

  • spracovanie touchpadu
  • nižšia výdrž batérie
Zdroj | ASUS

Mal som tak mnoho očakávaní, keď sa mi do rúk dostal 15“ notebook ASUS GL552VW, ktorý nesie na veku znak tejto prestížnej série ROG. Hráčov, ktorí hľadajú dobré riešenie za nízku cenu zaujíma najmä niekoľko dôležitých parametrov.

Sú nimi výkon, kvalita displeja, kvalita klávesnice a cena. Po stránke výkonu sa notebook radí do hernej strednej triedy. Nový Skylake procesor a 8 GB operačnej pamäte typu DDR4 prinášajú svieži vietor.

Zdroj | ASUS

Na druhej strane je kľúčovou súčasťou grafická karta. V tomto prípade je osadená Geforce 960M s 2 GB vlastnej pamäte GDDR5. Práve ona určuje, že si na notebooku zahráte aj nové hry, tie najnáročnejšie tituly však stále zostávajú mimo váš dosah, minimálne teda vysoké detaily.

S nižším rozlíšením si zariadenie samozrejme poradí so všetkým, čo na ňom budete chcieť spustiť. Dobrou správou je prítomnosť 2 TB klasického pevného disku doplneného o 128 GB systémové SSD.

Takisto nechýba DVD mechanika. Práve tá posúva notebook skôr do multimediálnej sféry, kde má používateľ dostatok miesta na disku, ale zároveň aj možnosť prehrávania DVD diskov.

Zdroj | ASUS

Zaujímavý je tiež displej i klávesnica. Displej je klasický 15,6“ IPS panel s Full HD rozlíšením. Nič pre náročných, ale postačujúci pre väčšinu. IPS panel je skutočne dobre nakalibrovaný a podanie farieb je tak veľmi verné, na túto cenovú kategóriu až nadpriemerne.

Opäť sa mi viac hodí na filmy, než na hry, práve kvôli použitej grafickej karte. Pokiaľ ste fanúšikmi červeno podsvietených tlačidiel s nízkym zdvihom a odozvou, tak práve pre vás ASUS pripravil klávesnicu na mieru.

V opačnom prípade sa počas hrania budete často čudovať, čo stláčate. Považujem to za vec osobnej preferencie, a preto voľbu klávesnice nepovažujem za výhodu či nevýhodu. Jej celková kvalita je výborná a nechýba ani numerický blok.

To sa nedá povedať o kvalite touchpadu, ale verím, že každý správny hráč bude používať myš. Z celkového hľadiska mi chýba pocit, že držím v ruke prémiový notebook.

Zdroj | ASUS

Použitým materiálom je takmer výhradne plast. Kovové je iba veko displeja a aj to sa pri väčšom tlaku nepríjemne prehýba. GL552VW je solídny herný stroj, no v tejto cenovej kategórii máme napr. štíhlejší Acer Aspire V15 Nitro, ktorý nemá mechaniku, alebo rad GE72 od MSI.

Podobnú konfiguráciu nájdete aj u Y700-ky od Lenova či Inspirion 15 Touch 7000 od DELL-u. Novinka od ASUS-u tak nie je ničím výnimočná. Ak však oceníte 2 TB diskového priestoru alebo DVD mechaniku, potom nad ňou určite pouvažujte.

 

Zdroj | ASUS

ASUS ROG GL552VW je herným zariadením pre tých, ktorí si chcú zahrať novšie hry na cestách, no cena im nedovoľuje siahnuť po extrémnom výkone.

Zdroj | ASUS
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.