Reklama

ASUS ROG Ally X oficiálne predstavený, vylepšuje najväčšiu slabinu predchodcu

Zdroj | ASUS
Michal Sobek
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

S pôvodnou hernou konzolou ASUS ROG Ally máme v redakcii bohaté skúsenosti. Nielenže sme pre vás pripravili recenziu, ale aj dojmy z 3-mesačného používania. V čom je novinka s prívlastkom X lepšia?

Herná konzola ASUS ROG Ally mala pre náš trh svoju premiéru pred takmer rokom v Prahe. Odvtedy prišli aj niektorí konkurenti, vrátane modelu Lenovo Legion Go, ktorý sme v redakcii taktiež otestovali.

Obsah pokračuje pod reklamou

ASUS sa preto rozhodol nezaspať na vavrínoch, zobral pôvodnú hernú konzolu ASUS ROG Ally, bielu farbu vymenil za čiernu a vylepšil vnútornosti tak, aby tu už neboli žiadne kompromisy. Privítajte ASUS ROG Ally X.

Na prvý pohľad, okrem zmeny farby z bielej na čiernu, nenastali takmer žiadne dizajnové zmeny. ASUS ale tvrdí, že vylepšil joysticky a pribudol aj druhý USB-C konektor, pričom z ponuky vypadol ROG XG mobile port. Vzrástla však hmotnosť zo 608 gramov na 678 gramov.

Mierne úpravy vidno aj na zadnej strane, kde sú tlačidlá M1 a M2 o niečo menšie. ASUS zapracoval najmä na svojom vlastnom softvéri Armoury Crate SE V.1.5. Okrem toho konzola stále beží na operačnom systéme Windows 11.

Recenzia

ROG Ally – vysnívaný konzolový počítač pre malých aj veľkých

Opäť tu máme 7-palcový dotykový IPS displej s Full HD rozlíšením (1 920 x 1 080 pixelov) a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Maximálny jas je 500 nitov a kryje ho odolné sklo Corning Gorilla Glass Victus.

Po stránke výkonu zmeny nenastali, opäť tu máme AMD Ryzen Z1 Extreme, ale pamäť RAM sa navýšila až na hodnotu 24 GB. Vnútorné SSD úložisko má celkovú kapacitu 1 TB.

Kde ale došlo k najvýraznejšej zmene, ktorá priamo súvisí s vyššou hmotnosťou, tak to je kapacita batérie. Pôvodná verzia mala batériu s kapacitou 40 Wh, novinka má až 80 Wh, čo by malo znamenať výrazne lepšiu výdrž na jedno nabitie. Nabíjanie je zabezpečené maximálnym výkonom 65 W.

Cena je stanovená na čiastku 799 dolárov, slovenské ceny zatiaľ odhalené neboli, avšak očakávame mierny cenový nárast. Ruke v ruke by s novinkou mohlo dôjsť aj ku zlacneniu pôvodnej verzie ASUS ROG Ally.

Pozrite si aj naše video o pôvodnej verzii ASUS ROG Ally.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.