Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple predstavil watchOS 7. Prináša mnohé funkcie vrátane monitoringu spánku

Apple predstavil watchOS 7. Prináša mnohé funkcie vrátane monitoringu spánku
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Apple predstavil watchOS 7. Prináša mnohé funkcie vrátane monitoringu spánku
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Najpredávanejšie hodinky na svete dostávajú nový systém. WatchOS 7 prinesie zaujímavé novinky, ktoré privíta každý ich majiteľ. Poďme sa na ne v krátkosti pozrieť.

Apple včera večer nášho času predstavil množstvo noviniek, počnúc iOS 14, macOS Big Sur, tvOS 14 a watchOS 7.

Zdroj | Apple

Nové ciferníky

Už tradične s každým novým systémom dostávajú používatelia nové ciferníky. Nájdete tu napríklad obrovskú komplikáciu, ktorá je určená pre rýchle zistenie potrebných údajov, ale aj ovládanie a spustenie aplikácií Domácnosť, alebo Hudba.

Zdroj | Apple

Chronograph Pro má integrovaný tachymeter, čo znamená že v spojení so stopkami dokáže meriať rýchlosť pohybu pozorovateľa na vopred známu vzdialenosť.

Po novom sa dajú ciferníky zdieľať. Ak vášho známeho zaujme vaša komplikácia, nemusí ju prácne kopírovať, ale môžete ju spolu zdieľať.

Zdroj | Apple

Monitoring spánku

Apple Watch doteraz nemali natívnu funkciu sledovania spánku, ktorú nájdete azda vo všetkých konkurenčných hodinkách. Teraz sa ich majitelia dočkajú bez toho, aby museli kupovať. Spánok sa deteguje z mikro-pohybov z akcelerometra hodiniek, ktoré signalizujú dýchanie počas spánku. Apple Watch ich zachytávajú, počas spánku a vypočítajú jeho dĺžku.

Ráno sa znázorní vizualizácia spánku vrátane fáz prebudenia. K dispozícii bude aj týždenný graf. Pomocou funkcie Wind Down si používatelia budú môcť vytvoriť a prispôsobiť svoju rutinu pred spánkom nastavením scény v appke Domácnosť, alebo zapnúť obľúbenú hudbu. V spánkovom režime budú automaticky vypnuté notifikácie a vypne sa citlivosť displeja.

Pozrite si

Ako pridať Spotify do Apple Watch?

Nové cvičenia

Dokopy pribudnú štyri tréningy: Core Training, Dance, Training Functional Strength a Cooldown. Aj keď koronavírus zďaleka neskončil s vyčíňaním, dokonca ani vakcína sa ešte masovo neočkuje, Apple usúdil, že z nových cvičení nám chýba tanec. Nový watchOS 7 bude pri tomto režime snímať horizontálny a vertikálny pohyb a na ich základe dokíáže rozpoznať, či práve tancujete disko, alebo vášnivé flamengo.

Zdroj | Apple

Prepracovaná aplikácia Aktivita sa bude v novom systéme na iPhone volať a Fitness. Na jednej karte poskytne zjednodušený pohľad na údaje, vrátane denných tréningov, aktivít, ocenení a trendov aktivít, na druhej karte nájdete Zdieľanie aktivít a Súťaže aktivít.

Automatická detekcia umývania rúk

Zdroj | Apple

Čistota polovica života. Vďaka koronavírusu tu máme praktickú aplikáciu, ktorá dokáže automaticky detektovať umývanie rúk. Vždy keď sa na túto chvályhodnú činnosť odhodláte, začnú vám odrátavať 20 sekúnd, čo je odporúčaný minimálny čas na umytie rúk.

Pozrite si

Viete ako sa Apple Watch zbavia vody?

Ďalšie novinky

Pre lepšie pohodlie pri jazde na bicykli sú cyklistické trasy dispozícií priamo na hodinkách. Trasy sú veľké a dobre čitateľné, Mapy dokážu športovcovi ukázať, kedy má ísť na bicykli a kedy je praktickejšie tlačiť ho a ušetriť čas. Okrem toho si môže zvoliť trasu, kde sa vyhne strmým kopcom a dostane ho do cieľa najrýchlejšou, resp. najpriamejšou cestou.

Medzi nové komplikácie týkajúce sa natívnych funkcií patrí Diaľkové ovládanie fotoaparátu, Spánok a Skratky.

WatchOS 7 je vývojárom k dispozícii od včerajšieho večera. Prvá verejná beta verzia systému watchOS bude k dispozícii v priebehu nasledujúceho mesiaca. Ide vôbec o prvú skúšobnú verziu watchOS, ktorá bude určená aj pre bežných používateľov.

Zdroj