Reklama

Ako pridať Spotify do Apple Watch?

Richard Pliešovský

Najobľúbenejšia platforma na streamovanie hudby sa donedávna nedala ovládať z najobľúbenejších smarthodiniek na svete. Našťastie, Apple už túto konkurenčnú spoločnosť „pustil“ aj do nich. Viete ako ju nainštalujete do svojich hodiniek?

Ako na to?

Rátame s tým, že máte vytvorený účet v službe Spotify a nainštalovanú aplikáciu v iPhone, ktorý je spárovaný s Apple Watch. Ak je to tak, otvorte si na iPhone aplikáciu Watch a pod zoznamom Nainštalované na Apple Watch uvidíte Spotify.

Appku si nainštalujte do hodiniek…

…uvidíte ju na ploche, odkiaľ si ju môžete spúštať, alebo si ju pridajte do docku medzi obľúbené a appky.

A to je všetko.

Čo dokáže Spotify v Apple Watch?

Okrem štandardného prehrávania hudby a posúvania skladieb dopredu a dozadu ponúka aplikácia pomerne rozsiahlu kontrolu nad výberom a listovaním knižnicami a playlistami priamo zo zápästia.

Ak prejdete prstom doľava na domovskej obrazovke, uvidíte posledné playlisty, s ktorými ste pracovali na svojom účte Spotify. V zozname môžete prechádzať prstom, alebo rolovať pomocou otáčania digitálnou korunou. Ak prejdete prstom doprava, uvidíte zoznam skladieb v aktuálne vybratom playliste.

Môžete si pozerať obľúbené skladby/albumy, listovať v knižnici, prepínať medzi playlistami. Skladby do svojej knižnice môžete pridať priamo z obrazovky Apple Watch, stačí, keď kliknete na ikonu srdca a takto označená pieseň sa pridá do knižnice. Načítate ju tak, že si ju nájdete v knižnici Spotify.

K dispozícii je tiež odkaz na aplikáciu Spotify Connect, čo v praxi znamená, že si môžete poslať pingom na kompatibilné zariadenie. Môže to byť váš smartfón, Amazon Echo, či reproduktor Sonos.

Bohužiaľ, aplikácia nepodporuje offline prehrávanie hudby, vaše obľúbené piesne si teda nemôžete ukladať priamo do pamäte hodiniek a počúvať ich bez  iPhonu. To je určite škoda a nepríjemná správa pre športovcov a všetkých, ktorí sú zvyknutí na takéto využívanie smarthodiniek. Je však celkom možné, že táto podpora príde niekedy v budúcnosti, tým by si však Apple pustil silnú konkurenciu pre vlastnú hudobnú platformu Apple Music.

Viac článkov o tipoch, aplikáciách či funkciách v systéme watchOS nájdete v našej pravidelnej sérii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.