Reklama

Apple predstavil novú Apple TV 4K s čipom A12 Bionic

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Neskoro, ale predsa. Toto môžeme povedať pri viacerých novinkách, ktoré Apple pred chvíľou predstavil. Nová Apple TV prináša pozoruhodný krok vpred.

Apple TV 4K 2021 bude poháňať výkonnejší čipset A12 a rozhodne zaujme úplne novým diaľkovým ovládaním. Poteší rovnakou cenou, akú mala predchádzajúca generácia Apple TV 4K, čo znamená, že za 32 GB verziu zaplatíte 179 dolárov. Verzia so 64 GB pamäťou vás vyjde na 199 dolárov.

Zdroj | Apple

Apple aktualizoval model z roku 2017, bol najvyšší čas. Prechádzajúcu generáciu poháňal čip A10X Fusion, ktorý bol predtým použitý v iPadoch Pro 2. generácie. Najväčším zlepšením výkonu je možnosť sledovania HDR s vysokou snímkovou frekvenciou (120 Hz), či už zo streamovacích služieb, alebo priamo z iPhone cez AirPlay. Zariadenie má 35 (výška) x 98 x 98 mm, hmotnosť je 425 gramov.

Pozrite si

Apple TV 4K 64 GB – podpora Ultra HD s HDR nie je všetko

Zdroj | Apple

Úplne nové diaľkové Siri Remote kombinuje trackpad a klikateľné tlačidlá. Nové ovládanie sa zbavilo dotykovej plochy z rozbitného skla, namiesto neho má celohliníkový dizajn. Dobrou správou je, že ovládač je kompatibilný so staršími Apple TV, k dispozícii bude v máji. Rozmery ovládača sú 136 x 35 mm x 9,25 mm, hmotnosť má 63 g. Samostatne sa bude predávať za 59 dolárov.

Zdroj | Apple

Veľkou vychytávkou je funkcia kalibrácie obrazu jednoduchým nasmerovaním iPhonu na televízor. Obrazovka sa potom optimalizuje, na dnešnej prezentácii to vyzeralo naozaj zaujímavo, uvidíme čo prinesie prax.

Nové Apple TV 4K sa začne predávať 30. apríla.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.