Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple Car možno vyrobí Hyundai, automobilka potvrdila rokovania

Apple Car možno vyrobí Hyundai, automobilka potvrdila rokovania
Stanislav Vinc
Apple Car možno vyrobí Hyundai, automobilka potvrdila rokovania

O tom, že Apple pracuje na svojom vlastnom elektromobile, sa šušká už niekoľko rokov. Tentokrát však túto špekuláciu potvrdila samotná automobilka Hyundai, ktorá nečakane priznala prebiehajúce rokovania so spoločnosťou Apple o možnej spolupráci pri vývoji batérií a výrobe „tajného“ elektromobilu.

Vývoj autonómneho riadenia či dokonca vlastného elektromobilu údajne prebieha v utajenom režime v rámci spoločnosti Apple už od roku 2014. Takzvaný Project Titan by sa mal podľa posledných informácií z konca minulého roka konečne zhmotniť v reálny elektromobil už v roku 2024. Otázkou však zostáva, kto by sa mal postarať o jeho výrobu.

Podľa denníka Korea Economic Daily by to mala byť práve juhokórejská automobilka Hyundai Motor, ktorá má v súčasnosti s Apple rokovať o vývoji revolučných batérií, ako aj o výrobe samotného elektromobilu.

Prekvapenie prišlo len pár hodín po zverejnení pôvodného článku, kedy samotná automobilka Hyundai tieto rokovania potvrdila pre americkú televíziu CNBC.

Reakcia trhu na seba nenechala dlho čakať. Cena akcií automobilky v priebehu piatka stúpla o zhruba 20 % a to aj napriek tomu, že Apple podľa hovorcu automobilky Hyundai rokuje o možnej spolupráci aj s ďalšími spoločnosťami.

Pozrite si

Čo už vieme o okuliaroch s AR od Apple?

Hyundai neskôr podľa agentúry Bloomberg zmienku o ostatných automobilkách z pôvodného vyhlásenia odstránil a v najnovšej verzii už dokonca opomína aj Apple. O možnosti spolupráce pri vývoji a výrobe autonómnych elektromobilov tak podľa najnovšieho vyhlásenia údajne rokuje s viacerými spoločnosťami.

Apple sa zatiaľ k tejto zvláštnej situácii nevyjadrilo a situáciu pre portál TechCrunch už nechcela komentovať ani automobilka Hyundai. V tejto chvíli je otázne, či bude chcieť Apple po tomto odhalení v rokovaniach pokračovať. Výsledok sa napokon zrejme dozvieme až o 3-4 roky, kedy by mal byť elektromobil oficiálne predstavený.