Reklama

Ani elektromobil, ani e-bike. Čo to teda je?

Zdroj | Karbikes
Michal Sobek
Zdroj | Karbikes
Zdroj | Karbikes

Mestská elektromobilita je čoraz väčšou témou, a tak sa môžeme stretnúť s rôznymi zaujímavými dopravnými prostriedkami, ktoré by mali zaberať minimum miesta. To je aj prípad Karbike.

Spoločnosť Karbikes založili v roku 2022 Gaelle Richard a Lucas Vançon. Myšlienka bola taká, že cyklistika nie je vhodná, keď prší a je zima, preto chceli dať e-biku strechu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Už len toto slovné spojenie slov kar (auto) a bike (bicykel) naznačuje, že nejde ani o jedno, ale o nejaký zaujímavý druh spojenie kvalít oboch segmentov do jedného spoločného celku.

Ide tak o štvorkolesové vozidlo s oceľovou konštrukciou a hliníkovou strechou, prednými aj zadnými sedadlami, ktoré má navyše na streche aj solárne panely. Tie mu umožňujú ešte lepší dojazd.

A teraz to zaujímavé. O pohon sa stará 250-wattový elektromotor Valeo, čo je výkonnostný limit pre e-biky na európskom trhu. Pre jazdenie je dokonca nutné, aby vodič šliapal do pedálov, čím sa aktivuje pomoc elektromotora.

Pozrite si

Je toto ten najšialenejší, najrýchlejší a najbrutálnejší e-bike na svete?

Maximálna rýchlosť je potom elektronicky obmedzená na hodnotu 25 km/h. Kapacita batérie je 750 Wh, čo by malo stačiť na prejdenie 75 kilometrov.

Zatiaľ je projekt len vo fázy prototypu, neskôr by mal doraziť aj viac rodinný model. Uvidíme, či sa niečoho takého skutočne dočkáme na predaj. Rozhodne by išlo o zaujímavé a praktické riešenie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.