Android aplikácie spustíte aj na Windows 10, stačí mať smartfón Samsung Galaxy

ZDROJ | Microsoft

Microsoft upevňuje spoluprácu operačných systémov Windows 10 a Android. Najnovšie umožní majiteľom smartfónov od Samsungu preniesť svoje aplikácie na obrazovku počítača aj bez inštalácie akéhokoľvek dodatočného softvéru.

Operačný systém Windows 10 bol spolu s mobilnou verziou Windows 10 Mobile postavený na myšlienke prirodzene prepojených počítačov a smartfónov na úrovni samotnej platformy. Keďže však mobilná verzia tohto operačného systému upadla do zabudnutia, Microsoft to teraz skúša s Androidom.

Náhradou za toto natívne prepojenie zariadení je aplikácia Váš telefón, ktorá je už nejakú dobu súčasťou operačného systému Windows 10. Zo začiatku slúžila iba na jednoduchý prenos fotografií, videí a dokumentov zo smartfónov s operačným systémom Android, k čomu sa krátko na to pridalo odpisovanie na SMS správy cez počítač a odpovedanie na volania.

ZDROJ | Microsoft

Popri vývoji tejto aplikácie nadviazal Microsoft úzku spoluprácu so spoločnosťou Samsung, ktorá začala inštalovať čoraz viac aplikácií a služieb do svojich smartfónov a tabletov. Najnovším príkladom toho je napríklad exkluzívna dostupnosť hernej streamovacej služby Game Pass na novej sérii smartfónov Galaxy Note20.

ZDROJ | Samsung

Takmer paralelne s týmto oznámením predstavil Microsoft novú aktualizáciu pre aplikáciu Váš telefón, ktorá umožní plnohodnotný prenos obrazu aplikácií zo smartfónov Samsung Galaxy na obrazovku počítača. Takéto prepojenie zariadení v tejto chvíli nemá ani Apple, ktorý bol dlhé roky považovaný za lídra v budovaní ekosystému zariadení a kontinuite pri práci medzi zariadeniami.

ZDROJ | Microsoft

Mobilné aplikácie netreba do počítača inštalovať, nastavovať a ani sa nikde prihlasovať. Na smartfóne stačí v lište rýchlych nastavení zapnúť prepojenie s počítačom a na počítači zapnúť aplikáciu Váš telefón. V ponuke aplikácií sa následne zobrazia všetky aplikácie nainštalované v smartfóne.

ZDROJ | Microsoft

Majitelia smartfónov Galaxy Note20 a Note20 Ultra budú môcť dokonca na obrazovke počítača spustiť viacero aplikácií zo smartfónu súčasne. Aplikácie budú bežať na počítači v samostatných oknách podobne, ako to funguje aj pri použití funkcie Samsung DeX.

ZDROJ | Microsoft

Zoznam smartfónov, ktoré budú prenos aplikácií na obrazovku počítača podporovať je už teraz pomerne dlhý a Microsoft ho plánuje v spolupráci so Samsungom postupne rozširovať. Nie sú v ňom pritom len vlajkové lode, ale napríklad aj cenovo dostupnejšie modely zo série Galaxy A.

Pozrite siSamsung Galaxy Z Fold2 – nová generácia skladačky má odolnejší displej

Phone screen, ako Microsoft funkciu prenosu aplikácii nazýva, je nateraz súčasťou testovacej verzie operačného systému Windows v rámci programu Insiders, konkrétne v kanáloch Dev, Beta a Release Preview. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa nová funkcia stane súčasťou bežne dostupnej aktualizácie.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku