Reklama

Amerika sa v otázke e-bikov zásadne mení. K lepšiemu?

Zdroj | unsplash/KBO Bike
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/KBO Bike
Zdroj | unsplash/KBO Bike

E-biky sa stali skutočne celosvetovým fenoménom, ktorý naďalej pretrváva. Americká mládež im dokonca dáva prednosť aj pred vodičským preukazom. Je toto tá správna cesta?

Dokonca počet tínedžerov s vodičským preukazom klesol za posledné dva roky približne o 8 %. Veľkú zásluhu na tom majú práve e-biky, ktoré dávajú mladým väčší pocit slobody.

Zdroj | unsplash/KBO Bike
Obsah pokračuje pod reklamou

Pre mnohých dospievajúcich a ich rodiny sú náklady na vlastnenie auta skutočne odstrašujúce. Okrem ceny auta tam treba započítať aj pohonné hmoty, servis a údržbu, čo je v súčte omnoho viac ako kúpa e-biku, ktorý stačí len nabíjať.

Za menej ako 1 000 dolárov môžu americkí tínedžeri nájsť dobrý e-bike a napríklad za 3 000 dolárov nájdu skutočne kvalitný e-bike s dlhou životnosťou. Stále je to nižšia suma ako za ojazdené auto.

Výhoda e-bikov je aj tá, že jazda na nich nevyžaduje držanie vodičského preukazu, teda tínedžeri ich môžu využívať aj pred 16. rokom narodenia, čo je v USA najnižší vek na absolvovanie vodičských skúšok.

Pozrite si

Krádeže e-bikov sú veľkým problémom. Vo veľkej miere to odrádza od ďalšej kúpy

Zatiaľ čo e-biky ponúkajú mnoho výhod, bezpečnosť je kľúčovým záujmom pre všetkých. Mnohé mestá sa prispôsobujú nárastu používania e-bikov, a to rozširovaním cyklotrás a zavádzaním prísnejších predpisov.

Samozrejmosťou je nosenie prilby, správne osvetlenie a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Taktiež sú v USA populárne aj kurzy pre jazdu na e-bikoch, keďže rovnako ako vodiči automobilov, tak aj cyklisti na e-bikoch by mali poznať základné informácie a princípy jazdy v premávke.

Výhoda tínedžerov je aj tá, že sú čoraz viac ohľaduplní k životnému prostrediu. Vplyv klimatických zmien a ich riešenie sú mnohokrát v popredí mysle mnohých tínedžerov.

Zdroj | unsplash/KBO Bike

E-biky s nulovými emisiami ponúkajú ekologickú alternatívu k spaľovacím autám. Tým pádom má mnoho tínedžerov pocit, že práve uprednostnenie e-biku pred autom môže pomôcť k zelenšej planéte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.