Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si v redakcii fičíme na Bluetooth repráku Xiaomi Mi Portable?

Ako si v redakcii fičíme na Bluetooth repráku Xiaomi Mi Portable?
TECHBOX
Ako si v redakcii fičíme na Bluetooth repráku Xiaomi Mi Portable?

V našej redakcii je živo, či je leto a či mráz. K lepším výkonom, ale i zaslúženému relaxu pomáhajú tech vychytávky, z ktorých sme poskladali skvelo fungujúci systém. K výbave našej TECHBOX smart redakcie patrí aj šikovný Bluetooth reproduktor. Tým naším je 16-wattový Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker.

V dnešnej dobe Bluetooth reproduktory neslúžia výlučne na počúvanie hudby, ich využitie je oveľa väčšie. Okrem prehrávania skladieb nám Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker vynikajúco slúži počas videokonferencií, ale aj na hands free hovory. Reproduktor má zabudovaný mikrofón a tak si môžeme aj počas dlhých konferencií užiť komfort bez toho, aby si to odniesla zrozumiteľnosť. Výhodou je výrazne lepší zvuk, aký dostanete z notebooku či smartfónu.

Vďaka svojim kompaktným rozmerom vieme reproduktor presúvať podľa potreby nielen medzi miestnosťami, von do redakčnej záhrady, ale Mi Portable Bluetooth Speaker sa stal aj častým spoločníkom v batožine počas našich služobiek. Je síce teraz lockdown, no s reprákom si fičíme už niekoľko týždňov a teda strávil s nami dosť času na to, aby sme si ho obľúbili.

Pozrite si

Vyskúšali sme prenosný kompresor od Xiaomi, ktorý do pár sekúnd dofúka všetko

Na vrchnej strane nájdete viacero tlačidiel, ktoré slúžia na zapnutie/vypnutie, reguláciu hlasitosti, spustenie/pozastavenie prehrávania a režim True Wireless Stereo (TWS). Výhodou je, že ich viete pohodlne ovládať aj v rukaviciach či s mokrými rukami. Na ľavej strane sa nachádza LED kontrolka, na pravej zase spomínaný kvalitný mikrofón.

Párovanie je absolútne bezproblémové, stačí podržať tlačidlo ON a na vašom zariadení potvrdiť spárovanie so Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker 16W. Po úspešnom spárovaní sa ozve hlasový oznam.

V praxi sa nám osvedčila funkcia TWS. Keď sme si chceli vychutnať hudbu v stereo režime, spojili sme dva takéto reproduktory. Aj v tomto prípade je to extrémne jednoduché. Krátko podržíte tlačidlo TWS, je v tvare prevrátenej osmičky. Systém automaticky spáruje dva reproduktory v blízkosti, tie následne budú fungovať v režime ľavého a pravého kanála.

Reproduktor sa skvele drží v ruke, umožňuje to jeho veľmi príjemná hmotnosť (750 g), ako i rozmery (21,3 × 7,4 × 7,4 cm). Na spodnej strane sú aplikované dve gumené plôšky, tie eliminujú rezonancie pri hlasnejšej reprodukcii, ale aj zabránia nechcenému posunutiu reproduktora.

Pozrite si

5 dôvodov, prečo nevieme fungovať v redakcii bez Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Aj keď ide o kompaktné zariadenie, ponúka výstupný výkon 2 x 8 wattov s frekvenčnou charakteristikou 80 Hz až 20 kHz a s odstupom signálu od šumu 70 dB. Milo nás prekvapil zvuk, aj preto tento reproduktora používame radi a často. Poradí si dobre aj s dunivejšími basmi, čo by ste od tejto veľkosti ani nečakali. Určite budete aj vy využívať práve režim hlbokých basov, ten sa vydaril. Stabilný bezdrôtový prenos má na starosti Bluetooth 5.0.

Dodávame, že reproduktor má lítium-iónovú batériu s kapacitou 2 600 mA. Tá nám vydrží pri bežnom používaní zhruba 12 až 14 hodín, v závislosti od hlasitosti. Na plnú kapacitu si nášho nenahraditeľného spoločníka vieme nabiť do 4 hodín. Ako vidíte na obrázku vyššie, vedľa USB-C portu je 3,5 mm audio konektor. Ten sa zíde vtedy, ak chcete prehrávať hudbu zo zdroja, ktorý nemá Bluetooth.

Pozrite si

Rýchlonabíjačka Xiaomi Redmi vám nabije smartfón takmer 5-krát!

Aby toho nebolo málo, Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker je možné používať vo vlhkom exteriéri, či dokonca v kúpeľni. Spĺňa vodeodolnosť IPX7 a musíme sa priznať, že reproduktor už zažil zopár nehôd s tekutinami rôzneho druhu. Pravidelne ho ovládame aj mokrými rukami.

Ako vidíte, Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker sa stal plnohodnotným členom našej TECHBOX smart redakcie. Napriek jeho vlastnostiam si cenu drží na uzde. Verte či nie, za tento 16W model nezaplatíte viac, ako 49,90 €.