Reklama

Ako preložiť celý Word alebo PDF súbor do ľubovoľného jazyka?

Zdroj | Unsplash/Corinne Kutz
Michal Sobek
Zdroj | Unsplash/Corinne Kutz
Zdroj | Unsplash/Corinne Kutz

Potrebovali ste niekedy preložiť celý dokument Word alebo súbor PDF, ale kopírovanie bolo príliš náročné a hlavne zdĺhavé? Prezradíme vám jednoduchý spôsob, ako tieto dokumenty preložiť do iného jazyka bez zbytočného kopírovania.

Už minule sme vám ukázali, ako prerobiť PDF na Word a naopak pomocou jednoduchého a bezplatného webového nástroja. Dnes s tematikou spracovania Wordu a PDF budeme pokračovať.

Možno by ste si mysleli, že aké vám tu budeme ukazovať zložité postupy a možno aj nejaké platené programy, ale to vôbec tak nie je. Na tento úkon preloženia stačí využiť bezplatný nástroj, s ktorým sa už stretol každý z nás.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak ste tipovali Prekladač Google, tak máte pravdu. Tento jednoduchý a bezplatný nástroj, ktorý nám neraz zachránil situáciu toho skrýva viac, ako len preklad skopírovaného textu. Keď sa pozriete nad miesto, kde vkladáte skopírovaný text, tak objavíte ďalšie možnosti.

Menovite ide o preklad textu, čo je primárna možnosť, ďalej je to preklad z obrázka, preklad dokumentu a preklad webu. Práve možnosť prekladu dokumentu nás teraz bude zaujímať najviac. Po kliknutí na túto ikonu sa vám zobrazí pole, kde môžete daný dokument vložiť.

Google akurát upozorňuje na to, že prekladať môžete dokumenty s veľkosťou až do 10 MB, ktoré majú formáty .docx, .pdf, .pptx, .xlsx. Súbory PDF môžu mať maximálne 300 strán. Stačí, ak si potom správne nastavíte jazyk dokumentu a jazyk, do ktorého chcete daný dokument preložiť.

Po stlačení tlačidla Prekladať sa zobrazí hláška, že prebieha preklad. Následne si už preložený dokument môžete stiahnuť. Formátovanie textu by malo ostať zachované, a tak je to rýchle, jednoduché a hlavne bezplatné riešenie pre všetkých.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.