Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako prerobiť PDF na Word a naopak, zadarmo a bez predplatného?

Ako prerobiť PDF na Word a naopak, zadarmo a bez predplatného?
Zdroj | Unsplash/John Schnobrich
Michal Sobek
Ako prerobiť PDF na Word a naopak, zadarmo a bez predplatného?
Zdroj | Unsplash/John Schnobrich
Zdroj | Unsplash/John Schnobrich

Určite sa aj vám niekedy stalo, že ste chceli konvertovať súbor PDF na formát podporovaný Microsoft Wordom alebo naopak. Ukážeme vám jednoduchý webový nástroj, ktorý to dokáže, je zadarmo a veľmi jednoducho použiteľný.

V rámci nášho seriálu Zaujímavý weby tentokrát zavítame na web, ktorý sa nazýva pdfgear.com. Podľa užívateľských recenzií robí presne to, čo od neho očakávate. Väčšina používateľov na prácu s PDF súbormi využíva program Adobe Acrobat, ktorý dokáže aj niečo navyše, ale jeho najväčšou nevýhodou je predplatné založené na mesačnej báze, a to nie je po chuti každému.

Ak sa teda pozrieme na tento web, tak je úplne zadarmo, čo používateľom otvára nové možnosti. Online nástroje PDFgear dokážu konvertovať, upravovať, vyplňovať a podpisovať súbory PDF v prehliadači, zatiaľ čo aplikácia PDFgear poskytuje pokročilejšie funkcie na riešenie problémov s digitálnymi dokumentmi bez pripojenia k internetu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | PDFgear

Pre upresnenie, toto je webový online konvertor, ktorý dokáže robiť tieto úkony a je veľmi užitočný. Ak by ste nechceli používať na tieto kroky webový prehliadač, tak si pre váš operačný systém môžete stiahnuť rovnomennú aplikáciu, ktorej inštalačný balík má okolo 150 MB.

Pýtate sa, čo všetko teda môžete robiť? Tak je to konvertovanie PDF do súborov Word, JPG, Excel, PPT, JPEG a PNG. V opačnom garde môžete súbory s príponami Word, JPG, JPEG, PNG, Excel, PPT, PPTX, EPUB, XLS, XLSX, RTX a TXT konvertovať do PDF súboru. Myslíme si, že možnosti sú naozaj bohaté a tu to dokonca nekončí.

Zdroj | PDFgear

Okrem toho sú tu aj ďalšie možnosti, napríklad urobiť kompresiu PDF súboru, orezať ho, kombinovať PDF súbory alebo ich zlúčiť do jedného. Ďalej je tu režim prezerania a posledná vychytávka smeruje k úprave PDF súboru, kedy si po vybratí konkrétneho dokumentu môžete súbor PDF jemne upravovat, napríklad niečo zvýrazniť alebo podčiarknuť, pričom sa vám k tomu zobrazí jednoduchý editor. Najväčším prínosom tohto editora je jednoduché vloženie podpisu.

Zdroj