Reklama

Ako dostanete streamovacie služby do staršieho či hlúpeho TV?

Zdroj | Erik Mclean/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Erik Mclean/Unsplash
Zdroj | Erik Mclean/Unsplash

Možno ste to zažili aj vy. Máte doma celkom obstojný telkáč, ktorý ste okrem iného kupovali aj preto, lebo je smart. Čo však z toho, že väčšinu potrebných aplikácií a služieb nepodporuje a aj tie, ktoré áno, sa ovládajú veľmi komplikovane?

Samozrejme, je tu ešte množstvo funkčných televízorov, ktoré nie sú smart, ale majú 4K rozlíšenie a je zbytočné ich vyhadzovať. Vtedy pomôže čarovná krabička za pár desiatok eur a urobí vám z akéhokoľvek TV, monitora, či projektora smart zariadenie.

Pýtate sa, ako môže smart TV prestať podporovať niektoré aplikácie? Jednoducho, tak ako smartfóny, či počítače – ich výkon je už nedostatočný, resp. starší OS nemusí podporovať nové služby. HBO Max sa zmenilo na Max, prišlo SkyShowtime, pred ním Disney+ a tak ďalej.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vtedy je ideálne použiť TV boxy, multimediálne centrá, resp. mulitmediálne prehrávače. Váš televízor po pripojení takéhoto zariadenia výrazne zmúdrie. Do starého TV môžete potom streamovať video obsah, zdieľať súbory cez cloud, niektoré dokonca podporujú nahrávanie TV vysielania.

Zvyčajne sa využíva operačný systém Android TV, alebo tvOS od Apple. Lacnejšie modely majú vlastný systém, tie však neodporúčame, pretože nie sú stabilné a podpora aplikácií nemusí trvať dlho.

1.

Homatics Box R

od 87,90 € kúpiť výhodne

Vďaka Homatics Box R Android TV si môžete preniesť zábavu aj do staršieho televízora. Prepojíte sa k nemu cez Wi-Fi a Bluetooth, inštalácia je jednoduchá, takže za okamih dokážete s jeho pomocou začať sledovať programy z aplikácií Netflix, Disney+ či Voyo. Centrum beží na operačnom systéme Android OS, podporuje širokú škálu audio a video formátov.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

2.

Nokia Streaming Box 8000

od 79,90 € kúpiť výhodne

Multimediálne centrum Nokia 8000 beží na Android TV. Vďaka Google certifikácii máte zaručenú pohodlnú automatickú aktualizáciu a bezproblémový chod aplikácií, vrátane obľúbených video služieb Netflix, SkyShowtime, či Disney+. Nechýba podpora Google Play a možnosť bezdrôtového streamovania zo smartfónu pomocou služby Chromecast. Nokia 8000 si bez problémov poradí aj s obsahom v 4K rozlíšení. V balení nájdete Bluetooth diaľkový ovládač s Google asistentom,

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

3.

Google Chromecast 4

od 63,93 € kúpiť výhodne

Media Player Google Chromecast 4 je ideálne zariadenie, ktoré dokáže z vašej obyčajnej telky urobiť za pár okamihov smart TV, ktorú ovládate cez inteligentné zariadenie ako je mobil, tablet, počítač a podobne. Funguje to jednoducho, zapnete smartfón (počítač, notebook, tablet) a pár kliknutiami prehráte na veľkej obrazovke akýkoľvek obsah dostupný na internete alebo vo vašom zariadení, napríklad YouTube videá, alebo zdieľať svoju plochu či púšťať filmy z vášho disku. Pre bezdrôtové pripojenie je vybavený Wi-Fi a Bluetooth technológiou, podporuje 4K rozlíšenie a video formáty Dolby Vision, HDR10 a HDR10+.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

4.

Apple TV 4K

od 159,00 € kúpiť výhodne

O dostatok výkonu sa v Apple TV 4K stará procesor A15 Bionic, ten postačí na niekoľko dlhých rokov pozerania telky. Nechýba podpora HDR+, ktorá využíva metadáta na dynamickú optimalizáciu obsahu HDR10. Systém beží na tvOS, ktorý sa postará o bezproblémovú integráciu celého ekosystému výrobcu. Viete si teda pozrieť galériu s fotografiami, cez SharePlay spustiť relácie FaceTime na iPhone alebo iPade, či sledovať televízny program. Potešujúce je, že Apple TV beží na Wi-Fi 6, lacnejší model nemá Ethernetový port, ten má len o 20 € drahší model so 128 GB inertnou pamäťou.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

5.

Xiaomi Mi TV Box S 4k

od 59,90 € kúpiť výhodne

Xiaomi Mi Tv Box S s Wi-Fi pripojením podporuje 4K rozlíšenie s HDR. Funguje na operačnom systéme Google TV, má 2 GB RAM a 8 GB úložiska. K zariadeniu je pribalené diaľkové ovládanie. Poteší podpora Slovenského jazyka a hlasový asistent Google. LAN pripojenie je však možné len cez USB ethernet redukciu.

Zdroj | Xiaomi
6.

Extra tip

Na záver máme pre vás skvelý tip na dovolenku. Multimediálne centrum si môžete vziať so sebou i na dovolenku a mať tak k dispozícii vaše obľúbené streamovacie služby. Zabavíte nielen seba počas horúcich večerov, ale aj prinútite vaše deti sedieť na izbe, keď je vonku najteplejšie a hrozí úpal.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.