Reklama

Poznáme dôvod, prečo kúpiť nové Apple TV 4K

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple včera nepredstavil len trojicu nových iPadov. Ukázal nám aj novú generáciu Apple TV 4K. Ani v tomto prípade sa nekoná žiadne veľké prekvapenie. Opäť ide o čiernu krabičku, ktorá je zaujímavá najmä svojim diaľkovým Siri Remote. Aj to sa však podobá na nedávno inovované ovládanie, akurát teraz si ho nabijete cez USB-C kábel.

O dostatok výkonu sa stará procesor A15 Bionic, ten postačí na niekoľko dlhých rokov pozerania telky. Nechýba podpora HDR+, ktorý využíva metadáta na dynamickú optimalizáciu obsahu HDR10 (podobne ako Dolby Vision).

Systém beží na tvOS, ktorý sa postará o bezproblémovú integráciu celého ekosystému výrobcu. Viete si teda pozrieť galériu s fotografiami, cez SharePlay spustiť relácie FaceTime na iPhone alebo iPade, či sledovať televízny program.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Apple

Výrobca aj tentokrát prináša dve verzie, nelíšia sa však len kapacitami (64 GB vs 128 GB), ale aj cenou. Základný model je lacnejší, avšak používateľ je ukrátený o Ethernetový port, pripojí sa len cez Wi-Fi. V mnohých prípadoch to nie je ideálne, pretože napr. v rodinných domoch je praktickejšie natiahnuť kábel, ako riešiť rozšírenie signálu z routra.

Druhá verzia ponúka Wi-Fi + Ethernet, ktorý podporuje gigabitový Ethernet pre rýchle vytváranie sietí a streamovanie, sieťový protokol Thread IoT na pripojenie ešte väčšieho množstva príslušenstva pre smart domácnosť. Cena základného Apple TV je 169 eur, za druhý model zaplatíte 189 eur. K dispozícii je aj samotné Siri Remote s USB-C portom, stojí 65 eur.

Potešujúce je, že Apple TV beží na Wi-Fi 6. Novinky si môžete objednať už teraz, fyzicky budú dostupné od 4. novembra.

Prečo si teda kúpiť Apple TV práve teraz? Prichádza s lepšou cenou, po prvý raz má diaľkové s USB-C portom a ponúka raz tak väčšiu pamäť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.