Reklama

Ako mať z pozerania MS 2019 maximálny zážitok? S projektorom

Zdroj | LG
Richard Pliešovský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Čím väčší, tým lepší, to vám potvrdí každý. Ako však mať maximálny pôžitok, keď máme malý televízor? Kúpiť nový, povedia mnohí z vás. Čo ak vám to priestor v byte nedovolí, alebo nie sú financie navyše?

Nie každý má to šťastie, aby sledoval svoje obľúbené hokejové mužstvo naživo na štadióne. Tak nám neostáva nič iné, ako pozerať zápas v televízii. Puk je malý a naše oči unavené, riešením je väčšia uhlopriečka obrazovky.

Výrobcovia televízorov to vedia už dávno, väčšia obrazovka je lepšia. Ešte aby to nejakým spôsobom vysvetlili naším drahým polovičkám!

Zdroj | Samsung

Kto má navyše päťtisíc eur, mohol by začať uvažovať nad 8K televízorom Samsung Q900R so 165 centimetrovou uhlopriečkou. Ďalšie tipy na nové televízory nájdete v našom článku.

Majstrovstvá sveta sú však len raz za rok, keď už raz kúpime veľkú bedňu, možno ju adekvátne nevyužijeme. V tom prípade prichádza od úvahy druhá možnosť, digitálny projektor.

Pozrite si

Jazdili sme v policajnej kolóne v aute pre MS 2019

Aký projektor si vybrať?

Dnes je ťažké kúpiť akékoľvek technické zariadenie, pretože ponuka je veľká, neustále sa mení rovnako ako naše požiadavky. Rôzni výrobcovia, rôzne ceny, rôzne parametre. Vy však nepíšete diplomovku na danú tému, ale chcete si užiť hokejové zápasy. Tak kto ju za vás napíše, resp. poradí s výberom? Predsa my!

Zdroj | BenQ

Najlacnejší projektor dokážeme kúpiť aj za menej ako 300 eur, napríklad BenQ MS527 sa dá kúpiť už od 253 eur. Samozrejme ide o starší základný model, ale na príležitostné pozeranie, napríklad športových zápasov, môže postačovať. Použitá je DLP zobrazovacia technológia s natívnym rozlíšením 800 x 600 pixlov a rozlíšením displeja 1 920 x 1 200 pixlov. Kontrastný pomer projektora je 13 000 : 1, svietivosť má 3 300 lúmenov. Životnosť lampy v ECO režime je 6 000 hodín.

Pozrite si

TV alebo projektor – ktorý kedy a kde vyhráva?

Dnes by sme sa však mali poobzerať po rozlíšení aspoň 1 280 x 800, alebo ešte lepšie 1 920 x 1 200 pixlov. To ponúka napríklad Epson EB-U05, ktorý sa dá kúpiť za 473 eur.

Zdroj | Epson

Projektor používa LCD technológiu, natívne rozlíšenie má 1 920 x 1 200 s kontrastným pomerom 15 000 : 1 a svietivosťou 3 400 lúmenov. Životnosť lampy v ECO režime je 10 000 hodín.

Pri väčších nárokoch treba rátať s vyššou sumou. Laserovému projektoru Epson EH-LS100 stačí veľmi krátka projekčná vzdialenosť. Ponúka Full HD rozlíšenie s pomerom strán 16 : 10 a farebnou reprodukciou 1,07 miliardy farieb. Svietivosť má slušných 4 000 lúmenov. Projektoru stačí 60-centimetrová vzdialenosť, aby premietol na plátno obraz s uhlopriečkou 186 cm. Kúpiť sa dá od 2 890 eur.

Pozrite si

Laserový projektor Epson EH-LS100 nepotrebuje veľkú projekčnú vzdialenosť

Projektor so 4K rozlíšením pod tisíc eur? Aj ten sa dá už nájsť. Cena modelu Optoma UHD300X sa pohybuje od 964 eur.

Zdroj | Optoma

Zariadenie má natívne rozlíšenie 3 840 × 2 160 pixlov s kontrastom 250 000 : 1 a svietivosťou 2 200 lúmenov. Životnosť lampy v ECO režime je 10 000 hodín.

Ďalšie cenovo dostupné 4K projektory sú napríklad Viewsonic PX727-4K, BenQ TK800, Acer GM832.

Pozrite si

Epson Home Cinema 4010 – 4K LCD projektor za dobrú cenu

Viete, že projektor si môžete požičať?

Existuje ďalšia možnosť, o ktorej možno ani netušíte. Projektor si môžete požičať na určitú dobu, na deň, na víkend, prípadne aj na celé majstrovstvá. Ďalšie prekvapenie príde, keď si pozriete ceny. Táto služba vôbec nie je drahá!

Prenájom na jeden deň sa dá zrealizovať už od 19 eur, víkendové vypožičanie (od piatku do pondelka) výjde zákazníka na 35 eur. Firmy ponúkajú rôzne modely a samozrejme aj možnosť zapožičať si projekčné plátno.

Takúto službu je tiež veľmi dobré využiť, ak rozmýšľame o kúpe projektora. Predsa len, kto s takýmto zariadením nemá skúsenosť, môže byť zaskočený jeho prevádzkou alebo nárokmi na priestor a osvetlenie.

Pozrite si

Videorecenzia VU+ UNO 4K SE – doslova prijímač snov

Pri využití projekcie na sledovanie televíznych programov treba počítať s tým, že projektor nemá zabudovaný televízny prijímač. Musíte k nemu pripojiť zdroj signálu, v našom prípade DVB-T tuner, set-top box, či satelitný receiver.

Pozrite si

JBL Bar 5.1 je kvalitný a celkom nenápadný zvukový systém

Pri využívaní projektoru nesmieme zabudnúť na ozvučenie, pretože čo z toho ak máme dvojmetrový obraz, keď zvuk sprostredkováva Bluetooth reproduktor vo veľkosti poštovej známky? Ideálne je využitie soundbaru, alebo audia z domáceho kina.

Nezabúdajte, že dokonalý projektor je ten, ktorý máme poruke a hlavne – najlepšie sa fandí hokeju v dobrej spoločnosti.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.