Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 6 min.
  • 11.4.2019

Ako kúpiť nový televízor? Toto by ste mali vedieť

Ako kúpiť nový televízor? Toto by ste mali vedieť
Zdroj | Samsung
TECHBOX
Ako kúpiť nový televízor? Toto by ste mali vedieť
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

IIHF 2019 Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, Slovensko sa nezadržateľne blížia. Atmosféra na štadiónoch bude elektrizujúca, no príjemné napätie, ktoré sprevádza každý jeden zápas, môžete prežívať aj doma. Stačí vám gauč, pozvať zopár kamarátov a poriadny televízor. Máme pre vás tipy, ako vybrať ten správny.

Nech vyberáte televízor z akéhokoľvek dôvodu, vždy bude prvým rozhodovacím faktorom uhlopriečka. Ideálne je zamyslieť sa koľko ľudí bude naraz na televízor pozerať a kam ho chcete umiestniť. Vyberajte vždy tak, aby ste do priestoru pohodlne dostali čo najväčšiu uhlopriečku. Najčastejšie sa televízor umiestňuje do obývacej izby a tu sa za ostanú dobu stal pohodlným štandardom televízor s uhlopriečkou 55-palcov. Samozrejme, ak máte miesto, kúpte väčšiu. Obzvlášť ak vyberáte televízor na sledovanie hokeja.

Zdroj | Samsung

Ak si uhlopriečkou nie ste istí, zmerajte si v akej vzdialenosti od televízora budete sedieť. V tejto vzdialenosti sa v predajni pozrite na obraz. Nevidíte pixle? Uhlopriečka sa vám do vašej miestnosti hodí. Skúste väčšiu uhlopriečku. Stále bez pixlov? Tak väčšiu!

Existuje aj pravidlo, že vzdialenosť, z ktorej budete televízor sledovať by sa mala rovnať trojnásobku výšky obrazovky pri HD rozlíšení, v prípade 4K je to 1,5-násobok.

Zdroj | LG

Čím vyššie rozlíšenie, tým lepšie? Rozhodne! Najmä pri športe. Rozlíšenie sa stará o ostrejší obraz a kvalitnejšie vykreslené detaily. V tomto prípade sa neoplatí byť skromný aj pre prípad, že budete dokupovať príslušenstvo. Televízor vydrží pomerne dlho, no stále novšie prehrávače, či herné konzoly majú vysoké nároky na rozlíšenie. Full HD je dnes už naozaj spodná hranica rozhodovacieho rozpätia sa. Naopak 8K je už extrém, ktorý dnes stále plnohodnotne nevyužijete. V tomto super rozlíšení je minimum filmov.

Pre športového fanúšika je dôležitá obnovovacia frekvencia. Tá sa stará o plynulosť obrazu a hovorí koľko obrázkov za sekundu je televízor schopný zobraziť. Štandardom je 60 obrázkov za sekundu, respektíve 60 Hz. Ísť bezhlavo po čo najväčšom počte obrázkov nie však úplne najrozumnejšie. Niektoré firmy umelo zvyšujú počet Hz rôznymi trikmi.

Zdroj | Samsung

Hľadajte HDR. Táto vlastnosť 4K rozlíšenia vám obraz vylepší v dynamickom rozsahu, čo znamená viac farieb, vyšší kontrast a jas.

Dôležitým faktorom pri výbere sú porty. Zamerať by ste sa mali najmä na HDMI. Čím viac, tým lepšie, pretože sa sa týmto spôsobom pripája stále viac zariadení. Ak vyberáte televízor s vysokým rozlíšením, teda 4K, televízor musí mať porty HMDI 2.0, aby ste kvalitný obraz do televízoru vedeli dostať.

Pozrite si

Bude rok 2019 rokom rolovateľných OLED televízorov?

Wi-Fi a SmartTV môžu na prvé počutie vyznieť ako zbytočnosť, no v skutočnosti je to spôsob ako využijete svoj televízor na maximum. Filmy či seriály v 4K rozlíšení nájde v stremoavacích službách, ako napríklad Netflix. Ovládanie nemusí byť nutne utrpenie, keďže viete stiahnuť aplikáciu a svoj smartfón premeniť na inteligentný ovládač, na ktorom sa pohodlne píše. Prečo potom na televízore aj nesurfovať na internete?

Zdroj | NAY

A teraz to najdôležitejšie. Ako si dopriať čo najlepší televízor, aj keď práve nemáte na účte stovky eur? Máme pre vás tip, ako si nový televízor od 500€ zaobstarať bez toho, aby to zásadne pocítil váš rozpočet. NAY totiž ponúka 0% úrok pri splátkach na 9 mesiacov na všetky televízory od 500 €. Funguje to jednoducho:

1. Vyberte si jeden z ponúkaných modelov televízorov od 500€ v predajni NAY. Aby ste si mohli uplatniť 0% úrok pri 9 splátkach, budete potrebovať 2 doklady totožnosti. Použiť môžete občiansky, či vodičský preukaz, pas, sobášny list a ďalšie.

2. Po schválení žiadosti o úver splátkovou spoločnosťou (toto schvaľovanie je mimochodom promptné), zaplatíte 10% z ceny televízora priamo v predajni. Sumu môžete uhradiť v hotovosti, platobnou kartou alebo nákupným poukazom.

3. Zvyšnú sumu za televízor budete splácať nasledujúcich 9 mesiacov v 9 rovnakých splátkach bez navýšenia.

Napríklad, ak sa rozhodnete kúpiť televízor za 600 €, priamo v predajni NAY zaplatíte 60 € a následne po dobu 9 mesiacov, každý mesiac splatíte splátku 60 €.

Zdroj | Philips

Aktuálna akcia NAY platí dokonca aj pri kúpe cez e-shop nay.sk. Aj tu viete využiť ponuku televízorov od 500 € na 9 splátok bez navýšenia. Kúpa televízora cez internet je taktiež jednoduchá:

1. Na stránke NAY.sk si vyberte televízor od 500 €. K objednávke môžete pokojne vybrať aj ďalší tovar.

2. Zvoľte spôsob dopravy a platbu Splátky Quatro. Vyplníte fakturačné údaje a budete automaticky presmerovaní na stránku splátkovej spoločnosti.

3. Vyberiete typ úveru 0 % navýšenie, 10 % na 9 m. Po schválení vám splátková spoločnosť zašle zmluvy doporučene poštou. Ak už ste klientom spoločnosti Quatro, podpis zmlúv prebehne elektronicky.

4. Po podpísaní zmlúv a ich doručení splátkovej spoločnosti, vám kuriér doručí tovar. Pri preberaní mu zaplatíte 10 % z ceny televízoru.

5. Ďalších 9 mesiacov budete splácať po 10 % z ceny televízoru.

Opäť si uveďme príklad. Ak si vyberiete televízor za 700 €, kuriérovi zaplatíte 70 € a najbližších 9 mesiacov budete každý mesiac splácať 70 €.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom NAY.

Zdroj