Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové soundbary Panasonic podporujú 3D audio, aj Chromecast

Nové soundbary Panasonic podporujú 3D audio, aj Chromecast
Zdroj | Panasonic
Juraj Procházka
Nové soundbary Panasonic podporujú 3D audio, aj Chromecast
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Japonský výrobca spotrebnej elektroniky Panasonic je silný v mnohých segmentoch, od videotechniky, kamerových systémov CCTV, kamier a fotoaparátov, telekomunikačných systémov, až po Hi-Fi audio techniku.

Tej sa venuje aj popri svojej obnovenej značke Technics a najnovšie Panasonic predstavil trojicu zaujímavých soundbarov, ktoré využijete nielen s televíznym zvukom.

Pre lepší filmový zvuk, aj streamovanú muziku

Nové modely soundbarov SC-HTB900, SC-HTB700 a SC-HTB510 reprezentujú najvyspelejšie audiosystémy pre zvuk domáceho kina a počúvanie hudby značky Panasonic a dva z nich potešia aj atraktívnym 3D zvukom.

Zdroj | Panasonic

HTB900 a HTB700 totiž podporujú objektovo orientované audioformáty Dolby Atmos a DTS: X, ktoré prinášajú do sveta domáceho kina doslova novú dimenziu.

Pozrite si

Pestrá ponuka nových audio systémov od Panasonicu

Popri tradičných membránach smerujúcich dopredu sú vybavené aj reproduktormi smerujúcimi nahor. Zvuk odrazený od stropu poslucháč vníma ako efekty znejúce zhora a ocitá sa uprostred deja. Nie je to síce celkom „kóšer“ Dolby Atmos, ale z integrovanej architektúry meničov sa takto dá získať maximum.

Zdroj | Panasonic

Najvyšší model z novej trojice SC-HTB900 a najjednoduchší HTB510 majú v základnej výbave technológiu Google Chromecast a umožňujú tak jednoduché streamovanie hudby z mobilných zariadení, alebo z počítača.

Oba podporujú tiež Google Assistant, takže používatelia využívajúci túto službu môžu ovládať základné funkcie hlasom. SC-HTB900 má navyše certifikát „Tuned by Technics“.

Pozrite si

Nové modely TV Panasonic dvíhajú latku s  HDR10+ a Dolby Vision

Inžinieri Technics sa podieľali aj na vývoji tohto modelu, neprekvapí preto, že najlepšie vybavený model spĺňa najnáročnejšie poslucháčske kritériá. Špecialitou je jeho režim Berlin Philharmonic Hall Mode, imitujúci akustické vlastnosti slávnej koncertnej sály.

K tomu výrobca „pribalil“ aj možnosť streamingovej služby Digital Concert Hall, ktorú produkuje Berlínska filharmónia. Obidve tieto funkcie však vyžadujú aktualizáciu softvéru. Soundbar HTB900 umožňuje ovládanie mobilnou aplikáciou Panasonic Music Control, s ktorou môžete vytvoriť playlist pomocou telefónu, tabletu alebo s využitím hudobného servera.

Robustný výkon a prierazné basy

Panasonic v rámci technických parametrov v tlačovej správe neudáva frekvenčnú odozvu nových soundbarov, takže hudobný rozsah aktuálne nevieme posúdiť. Upozorňuje však na novo navrhnuté membrány meničov, ktoré frekvenčnú charakteristiku vylepšujú.

Zdroj | Panasonic

Všetky tri modely navyše disponujú bezdrôtovým subwooferom so 16 cm basákom, takže je predpoklad dostatočnej razancie v oblasti hĺbok.

Najväčší soundbar HTB900 má ponúknuť výkon až 505 W RMS, ale pri skreslení THD 10%, by sme sa asi za kvalitu hudobného prejavu nepoďakovali. Rovnakú úroveň celkového harmonického skreslenia (THD) uvádza výrobca pri údaji maximálneho výkonu aj u ostatných dvoch modelov.

Pozrite si

Soundbar Sennheiser Ambeo: 3D zvuk z lišty

HTB900 je vybavený šiestimi stredopásmovými meničmi s priemerom 6,5 cm a dvoma výškovými meničmi spĺňajúcimi štandard Hi-Res Audio. Spolu so subwooferom tak môžeme očakávať zvuk veľmi slušnej kvality.

Zdroj | Panasonic

Model SC-HTB700 s tromi širokopásmovými reproduktormi s veľkosťou 6,5 cm má dosahovať výkon 376 W RMS a najmenší SC-HTB510 s dvoma širokopásmovými reproduktormi poskytuje výkon 240 W RMS. Dva vyššie modely majú konfiguráciu zosilňovača 3.1, SC-HTB510 pracuje len s 2.1 kanálmi.

S konektivitou výrobca trochu pomiešal karty. Kým Bluetooth pripojením vybavil všetky tri modely, Wi-Fi má len najvyšší a najnižší z nich. S tým korešponduje aj dostupnosť technológie Chromecast a Google Assistant.

Zdroj | Panasonic

Pri káblovej konektivite majú HTB900 a HTB700 zhodnú výbavu – 2x HDMI a 1x optický vstup, HDMI výstup (ARC) a 4K Pass Through. Pri HTB510 sa budete musieť uskromniť s jedným HDMI a jedným optickým vstupom.

Univerzálny dizajn ku každému TV

Všetky modely je možné okrem uloženia na podstavec TV či poličku inštalovať aj na stenu. Tento režim podporuje aj sklon zvukového smerovania cca 7°.

Pozrite si

Soundbar Denon DHT-S316: virtuálny multikanálový zvuk a Bluetooth

Puristický dizajn soundbarov HTB900 a HTB700 sa hodí k akémukoľvek modernému televízoru. Predný panel HTB900 je zakrytý kovovou mriežkou, kým reproduktory modelu HTB700 prekrýva tkanina, elegantne kontrastujúca s atraktívnou povrchovou úpravou. Textilnú pokrývku reproduktorov používa aj štíhly a kompaktný model HTB510.

Dostupnosť nových soundbarov bude Panasonic dávkovať postupne. Prvý príde na trh v apríli 2.1 kanálový systém SC-HTB510 a predávať sa má za 299 €. Vlajková loď tejto trojice, SC-HTB900, má byť dostupná v júni 2019 za 799 € a v júli by mal byť v predaji aj SC-HTB700 za 549 €.

Zdroj