- #TECHBOX
- 15 min.
- 20.4.2026
Hľadáme RODINNÉ SUV TECHBOX EV ROKA 2026 powered by OMV eMotion. Vyhrajte s nami
Pomôžte nám opäť nájsť najlepších z najlepších! Práve sme odštartovali tretí ročník ankety, v ktorej predovšetkým vy, naši čitatelia, rozhodujete o tom, ktoré elektrické a plug-in hybridné automobily sú tie naj.
Poslať hlas najlepším sa rozhodne oplatí, máme pre vás pripravených až 9 atraktívnych cien. Pozrite si všetky nominácie v kategórii RODINNÉ SUV TECHBOX EV ROKA.
Ako hlasovať? Stačí si otvoriť stránku techboxevroka.sk, prezrieť si nominácie a hlasovať. Celkovo môžete odovzdať váš hlas až v 8 kategóriách ankety. Hľadáme totiž KOMPAKTNÉ, KOMPAKTNÉ SUV, RODINNÉ, RODINNÉ SUV, ŠPORTOVÉ, LUXUSNÉ, PROFI a PLUG-IN TECHBOX EV ROKA 2026 powered by OMV eMotion. Hlasovať môžete do polnoci 10. mája 2026.
Aby boli výsledky presvedčivé, môžete hlasovať len v tých kategóriách, v ktorých sa vyznáte, nemusíte vo všetkých. My vám však postupne predstavíme všetky kategórie ankety. Pozrite sa na šesticu nominovaných elektromobilov v kategórii RODINNÉ SUV ankety TECHBOX EV ROKA 2026 powered by OMV eMotion. Tieto elektromobily sú perfektnými spoločníkmi pre rodiny – nielen na každodenné používanie, ale aj na dlhšie cesty či na dlhú dovolenku. Všetky sú v nomináciách zoradené abecedne, jednoducho aby to bolo fér.
Ford Explorer
Výkon: od 125 kW/170 k do 250 kW/340 k
Kapacita batérie: 58 kWh, 77, 79 kWh
Max. dojazd WLTP: 602 km
Nabíjanie: 11 kW AC, do 185 kW DC
Nový Ford Explorer predstavuje modernú interpretáciu ikonického SUV v čisto elektrickom prevedení, pričom spája americké dedičstvo s európskymi inováciami. Vozidlo je postavené na osvedčenej platforme MEB a po novom využíva aj bezpečnú batériu s chémiou LFP (lítium-železo-fosfát) v prípade verzií so štandardným dojazdom. V ponuke sú kapacity akumulátorov 58 kWh, 77 kWh až po 79 kWh pri verzii s pohonom všetkých kolies. Výkonové varianty začínajú na 125 kW, pokračujú cez 210 kW až po vrcholnú verziu AWD s výkonom 250 kW. Maximálny kombinovaný dojazd podľa cyklu WLTP dosahuje pôsobivých 602 km, pričom ultra-rýchle DC nabíjanie umožňuje doplniť energiu z 10 % na 80 % už za približne 25 minút. Exteriér charakterizuje robustný postoj, aerodynamické línie a výrazný svetelný podpis s adaptívnymi LED Matrix svetlometmi.
Interiér modelu Explorer vsádza na digitalizáciu a inteligentné úložné riešenia, ktorým dominuje unikátna 14,6″ dotyková obrazovka SYNC Move s možnosťou plynulého polohovania. Systém podporuje bezdrôtové prepojenie so smartfónmi, pričom posádka má k dispozícii aj 17-litrovú stredovú MegaKonzolu a prémiový audiosystém B&O. Napriek dĺžke necelých 4,5 metra ponúka vozidlo vďaka optimálnemu rázvoru dostatok priestoru pre cestujúcich a batožinový priestor s objemom 450 l, ktorý možno po sklopení sedadiel rozšíriť až na 1 422 l. O bezpečnosť sa stará komplexná sada asistentov, ktorá po prvýkrát v Európe prináša asistenta zmeny jazdného pruhu, doplneného o inteligentný adaptívny tempomat a 360-stupňový kamerový systém. Ak vás Ford Explorer zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Hyundai IONIQ 9
Výkon: 160 kW/218 k, 314 kW/428 k
Kapacita batérie: 110,3 kWh
Max. dojazd WLTP: 620 km
Nabíjanie: 11 kW AC, do 350 kW DC
Hyundai IONIQ 9 predstavuje vrchol elektrickej rodiny značky, pričom spája futuristický koncept Aerosthetic s mimoriadne veľkorysým vnútorným priestorom. Auto je postavené na špecializovanej platforme E-GMP a využíva vysokonapäťovú batériu (NCM) s celkovou kapacitou až 110,3 kWh pre všetky dostupné verzie. Základný model Long Range RWD ponúka výkon 160 kW, zatiaľ čo vrcholná verzia Performance AWD dosahuje až 314 kW. Dojazd v kombinovanom cykle WLTP atakuje hranicu 620 km (v závislosti od výbavy), pričom vďaka 800 V architektúre a podpore ultra-rýchleho 350 kW DC nabíjania je možné doplniť energiu z 10 % na 80 % za výborných 24 minút. Exteriér charakterizujú čisté plochy, pixelové svetlomety a extrémne nízky koeficient odporu vzduchu (Cd 0,259), k čomu prispievajú aj voliteľné digitálne spätné zrkadlá.
Interiér modelu IONIQ 9 vsádza na luxus a variabilitu, ktorej dominuje zakrivený panoramatický displej spájajúci 12,3″ digitálny prístrojový panel a 12,3″ informačný systém. Posádka si môže užívať komfort v 6- alebo 7-miestnej konfigurácii s relaxačnými sedadlami v prvom a druhom rade, pričom stredová konzola Universal Island 2.0 sa dá posunúť až o 190 mm. Napriek dĺžke cez 5 metrov pôsobí kabína vďaka rázvoru 3,13 m ako obývacia izba a ponúka batožinový priestor s objemom 338 l (za 3. radom) až po obrovských 2 419 l po sklopení sedadiel, doplnený o predný kufor (frunk) s objemom až 88 l. O bezpečnosť sa stará najnovšia generácia balíka asistentov SmartSense, ktorý zahŕňa asistenta predchádzania kolíziám pri parkovaní, systém autonómneho núdzového brzdenia a pokročilého asistenta jazdy na diaľnici. Ak vás Hyundai IONIQ 9 zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Kia EV5
Výkon: 160 kW/218 k, 185 kW/265 k
Kapacita batérie: 81,4 kWh
Max. dojazd WLTP: 320 km
Nabíjanie: 22 kW AC, do 150 kW DC
Kia EV5 predstavuje moderné rodinné SUV, ktoré v kompaktnejšom formáte interpretuje odvážny dizajn „Star Map“ známy z vlajkovej lode EV9. Vozidlo je postavené na dedikovanej platforme a využíva pokročilú batériu s kapacitou 81,4 kWh, ktorá v kombinácii s pohonom predných kolies zabezpečuje dojazd v kombinovanom cykle WLTP až do 530 km. Výkonové varianty začínajú na úrovni 160 kW, pričom k dispozícii je aj verzia GT-Line. Vďaka podpore rýchleho DC nabíjania je možné na kompatibilných 400 V staniciach s výkonom aspoň 150 kW doplniť energiu efektívne, pričom už 15 minút nabíjania výrazne predĺži akčný rádius vozidla. Exteriér definuje digitálna tigria maska, zapustené kľučky dverí a aerodynamická silueta s vizuálnym efektom plávajúcej strechy.
Interiér modelu EV5 sa zameriava na maximálnu variabilitu a komfort, ktorému dominuje široký panoramatický displej a inteligentný systém infotainmentu s podporou Kia AI asistenta. Posádka si môže užívať prémiové relaxačné sedadlá s masážnou funkciou, pričom druhý rad sedadiel ponúka viac ako meter priestoru na nohy a možnosť sklopenia do úplnej roviny. Napriek rodinnému zameraniu ponúka vozidlo nadpriemerný batožinový priestor s objemom 566 l, doplnený o praktický predný kufor (frunk) s kapacitou 44,4 l. O bezpečnosť sa stará komplexný balík asistentov FCA 2, ktorý zahŕňa predchádzanie čelným kolíziám, monitorovanie mŕtveho uhla a inteligentný parkovací asistent s diaľkovým ovládaním RSPA 2.0. Ak vás Kia EV5 zaujala, môžete za ňu hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Leapmotor C10
Výkon: 160 kW/217 k, 220 kW/299 k, 449 kW/598 k
Kapacita batérie: 69,9 kWh, 81,9 kW
Max. dojazd WLTP: 420 km
Nabíjanie: 11 kW AC, do 180 kW DC
Leapmotor C10 predstavuje inteligentné rodinné SUV, ktoré kladie dôraz na vysokú torznú tuhosť a bezpečnosť vďaka integrácii batérie priamo do šasi (technológia CTC). Vozidlo je v základe postavené na 400 V architektúre s LFP batériou s kapacitou 69,9 kWh, pričom novšie verzie prinášajú aj 800 V systém a batériu s kapacitou 81,9 kWh. Základný model s pohonom zadných kolies ponúka výkon 160 kW, zatiaľ čo vrcholná verzia ProMax AWD dosahuje systémový výkon až 440 kW! Kombinovaný dojazd podľa cyklu WLTP sa pohybuje od 420 km pri štandardnej verzii až po 510 km pri variantoch s väčšou batériou, pričom DC nabíjanie umožňuje doplniť energiu z 30 % na 80 % za približne 20 až 30 minút v závislosti od verzie. Exteriér charakterizuje minimalistický dizajn s uzavretou prednou maskou, zapustenými kľučkami dverí a integrovaným LiDAR senzorom pre pokročilé asistenčné systémy.
Interiér modelu C10 vsádza na prémiové materiály a vysokú mieru digitalizácie, ktorej dominuje centrálny 14,6″ dotykový displej s vysokým rozlíšením a 10,25″ prístrojový panel. Systém beží na výkonnom čipe Qualcomm Snapdragon 8295 a podporuje aktualizácie na diaľku (OTA), hoci zrkadlenie smartfónu je riešené natívnymi aplikáciami výrobcu. Vďaka dlhému rázvoru 2,82 m ponúka kabína nadštandardný priestor najmä na zadných sedadlách, ktoré majú polohovateľné operadlá a čalúnenie z ekologických materiálov s certifikátom OEKO-TEX. Batožinový priestor dosahuje v základnom usporiadaní objem 435 l a po sklopení sedadiel sa rozšíri na 1 410 l, pričom vozidlo disponuje aj predným úložným priestorom. O bezpečnosť sa stará balík Leap Pilot, ktorý využíva až 30 senzorov pre funkcie ako autonómne núdzové brzdenie, udržiavanie v pruhu či inteligentný parkovací asistent. Ak vás Leapmotor C10 zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Škoda Enyaq
Výkon: 140 kW/190 k, 210 kW/285 k
Kapacita batérie: 61 kWh, 82 kWh
Max. dojazd WLTP: 584 km
Nabíjanie: 11 kW AC, do 165 kW DC
Škoda Enyaq predstavuje kľúčový pilier elektrickej ofenzívy českej značky, ktorý v najnovšej verzii prináša výrazné posilnenie dynamiky a efektivity. Vozidlo je postavené na modulárnej platforme MEB a využíva batérie s využiteľnou kapacitou 58 kWh (verzia 60), až po 77 kWh pri výkonnejších variantoch 85 a 85x. Základný model 60 ponúka výkon 140 kW, zatiaľ čo modernizovaná verzia 85 disponuje výkonom až 210 kW a verzia s pohonom všetkých kolies 85x dosahuje 220 kW. Maximálny kombinovaný dojazd (WLTP) sa pohybuje od 428 km (verzia 60) až po pôsobivých 584 km pri verzii 85, pričom ultra-rýchle DC nabíjanie umožňuje doplniť energiu z 10 % na 80 % za približne 26 až 29 minút pri maximálnom výkone až 165 kW. Exteriér má robustnú siluetu, výraznú prednú masku, ktorú dopĺňa moderná svetelná technika podčiarkujúca jeho prémiový charakter.
Interiér modelu Enyaq vsádza na digitálnu vyspelosť a priestrannosť, ktorej dominuje centrálny informačný systém a prehľadný prístrojový panel. Systém podporuje najnovšie funkcie konektivity a inteligentné plánovanie trás, pričom posádka má k dispozícii nadštandardný komfort podporený rázvorom 2 766 mm. Napriek dynamickému profilu ponúka vozidlo v klasickej verzii batožinový priestor s objemom 585 l, ktorý po sklopení sedadiel narastie na 1 710 l (pri verzii Coupé je to 570 l / 1 610 l). O bezpečnosť sa stará komplexná sústava asistenčných systémov a pokročilý manažment batérie, ktorý optimalizuje výkon aj životnosť akumulátora v závislosti od jazdných podmienok a teploty. Ak vás Škoda Enyaq zaujala, môžete za ňu hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Toyota bZ4X Touring
Výkon: 165 kW/224 k, 280 kW/380 k
Kapacita batérie: 74,7 kWh
Max. dojazd WLTP: 569 km
Nabíjanie: 11 kW AC, do 150 kW DC
Toyota bZ4X Touring predstavuje najvýkonnejšiu rodinnú Toyotu, ktorá v predĺženom tele prináša novú úroveň priestoru a elektrického výkonu. Vozidlo je postavené na dedikovanej platforme e-TNGA a využíva batériu s celkovou kapacitou 74,7 kWh (využiteľná kapacita 71 kWh). Ponuka zahŕňa dve výkonové verzie: FWD s výkonom 165 kW a vrcholnú verziu AWD so systémovým výkonom až 280 kW a inteligentným pohonom všetkých kolies X-MODE. Kombinovaný dojazd podľa WLTP dosahuje pri 18″ diskoch až 569 km (FWD), resp. 516 km (AWD), pričom DC rýchlonabíjanie s výkonom 150 kW umožňuje doplniť energiu z 10 % na 80 % za výborných 28 minút. Exteriér charakterizuje dĺžka 4 830 mm, svetlá výška 215 mm a robustný outdoorový dizajn s prvkami ako čierne matné lemy blatníkov a strešné lyžiny
Interiér modelu Touring vsádza na pokročilé technológie a mimoriadny komfort, ktorému dominuje 14″ HD dotykový displej systému Toyota Smart Connect Pro s offline navigáciou a bezdrôtovou podporou smartfónov. Posádka profituje z rázvoru 2 850 mm, čo zabezpečuje skvelý vnútorný priestor, doplnený o objemný batožinový priestor dosahujúci 669 litrov po roletu. V najvyššej výbave Executive sú k dispozícii aj prémiové prvky ako ventilované predné sedadlá, JBL audiosystém s 9 reproduktormi či sálavé ohrievacie panely pre nohy. O maximálnu bezpečnosť sa stará balík Toyota T-Mate, ktorý zahŕňa predkolízny systém, pokročilý parkovací asistent Toyota Teammate a funkciu bezpečného vystupovania. Ak vás Toyota bZ4X Touring zaujala, môžete za ňu hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Hlasovať môžete do polnoci 10. mája 2026.
Špeciálne ĎAKUJEME patrí aj partnerom ankety, najmä generálnemu partnerovi ankety OMV eMotion, hlavným partnerom ČSOB Poisťovňa a VÚB banka a partnerom: Ford, Škoda, Peugeot, Toyota, Hyundai a Leapmotor.
Podrobné pravidlá súťažnej ankety TECHBOX EV ROKA 2026 powered by OMV eMotion nájdete na web stránke techboxevroka.sk.