Vzápätí po predstavení noviniek od Samsungu sme dostali niekoľko modelov na vyskúšanie. Na mojom pracovnom stole pristála dvojica do biela zladených hodiniek a slúchadiel. Aké sú moje prvé dojmy?
Galaxy Watch4 Classic vyzerajú prémiovo, ešte skôr než ich zapnete a spárujete so smartfónom. V bielom prevedení pôsobia exkluzívne, mimoriadne príjemný je remienok z bielej eko kože. Otázkou však ostáva v akom stave bude napríklad po roku používania.
Obrovským bonusom všetkých verzií Classic je otočná luneta. Nechýba ani tu a funguje perfektne. Telo hodiniek je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, na pravej strane sa nachádzajú dve tlačidlá.
Hodinky bežia na čipsete Exynos W920 spárovaným s 1,5 GB RAM, poteší 16 GB interná pamäť, teda v prípade, že budete využívať hodinky na off-line počúvanie hudby. Watch4 zároveň predstavuje debut Wear OS 3, na ktorom Google spolupracoval práve so Samsungom.
Ja som dostal menšiu, 42 mm verziu a musím priznať, že na mužskú ruku je primalá. Keďže Samsung už nedáva dve veľkosti remienkov do balenia, na ruke som si ich zapol len tak-tak. Dajte si preto pozor pri výbere, pre pánov odporúčam 46 mm veľkosť.
Výdrž batérie (247 mAh) sa mi po prvom dni používania zdá pomerne slabá, po 24 hodinách má 37 % a to som si dal hodinky z ruky večer dole a začal ich používať až na druhý deň na obed.
Galaxy Buds2 prišli v zaujímavom prevedení. Biela krabička, vo vnútri tmavo-sivé slúchadlá aj „interiér“ puzdra. Rovnako ako v prípade Watch4, aj tu používateľa poteší kvalitné prevedenie a veľmi pekný dizajn.
Po otvorení puzdra sa na smartfóne (Galaxy Note20) objaví animácia, ktorá pomôže pri spárovaní, resp. informuje o aktivovaní slúchadiel. Tento model nahrádza Buds+, prináša však nových funkcií, najdôležitejšia je príchod aktívneho filtru hluku (ANC), ktorému pomáha umelá inteligencia.
Slúchadlá vyladili experti v AKG, ich frekvenčná charakteristika je 20 Hz až 20 kHz. Môžem potvrdiť, že hrajú naozaj solídne.
Poteší, že aj v základom modeli slúchadiel od Samsungu nájdeme Earbud fit test, ten používateľovi ukáže, ktorý z trojice štupľov do uší je pre neho najlepší a zaistí tak optimálne fungovanie ANC.
Ako môžete vidieť, ide naozaj o vydarené zariadenia. Oba modely stále testujem, v krátkom čase si teda budete môcť prečítať viac informácií z ich reálneho používania.