Senzory sa neustále posúvajú vpred a jedného dňa by sa mohli stať súčasťou našej pokožky. Vedci však myslia aj na životné prostredie a preto vytvorili elektronickú pokožku, ktorá je vďaka jednoduchej regenerácii úplne ekologická.
Vedci zo štátnej univerzity v americkom meste Boulder vyvinuli tenký materiál, ktorý obsahuje senzory na meranie tlaku, vlhkosti, teploty či prúdenie vzduchu. Ak sa obvod so senzormi poškodí, materiál je schopný sa samovoľne opraviť pri izbovej teplote.
Ak by sa náhodou takáto umelá pokožka nenávratne zničila alebo by sa jej chcel majiteľ zbaviť, jednoducho ju stačí ponoriť do špeciálneho roztoku, v ktorom sa pokožka rozpustí. Z takéhoto roztoku je následne možné vyrobiť úplne novú pokožku, ktorá má byť rovnako funkčná, ako pôvodná pokožka. Recyklácia pokožky má zabrať zhruba 30 minút pri 60 stupňoch Celzia, respektíve 10 hodín pri izbovej teplote.
Vedci stojaci za touto umelou pokožkou vidia jej využitie najmä v v robotike, protetike, zdravotníctve či v sfére samotných informačných technológií, kde by pokožka mohla byť využívaná na ovládanie technológií. Aktuálne ale ide iba o produkt fungujúci v laboratóriu a pred reálnym nasadením je potrebné vyriešiť problém s flexibilitou pokožky a s jej masovou výrobou.