Reklama

6 smart hodiniek pre deti: Prečo sú vlastne dôležité?

Zdroj | Lamax
Richard Pliešovský
Zdroj | Lamax
Zdroj | Lamax

Pamätáte sa na to, keď ste dostali prvé hodinky? Bol to veľký deň a pre vás znamenie, že vám rodičia dôverujú natoľko, že sa nebáli zveriť drahé a chúlostivé zariadenie. Dnes je síce iná doba, ale veľa vecí sa nezmenilo.

Z obyčajných hodiniek sa prešlo na inteligentné, ktoré toho dokážu násobne viac, ale treba ich nabíjať, aktualizovať a dávať na ne ešte väčší pozor, ako na analógové.

Detské smart hodinky sú skvelou príležitosťou na spojenie detí so svetom technológií a zároveň ponúkajú množstvo ovládacích prvkov pre starostových rodičov. Ak vaše dieťa nie je ešte pripravené na drahšie modely (Apple Watch, Samsung Galaxy Watch a podobne), na trhu nájdete veľa modelov určených špeciálne pre deti.

Obsah pokračuje pod reklamou

Väčšina z nich ponúka rodičovský dohľad, možnosť komunikácie a rôzne prispôsobenia s množstvom funkcií určených pre najmenších tak, aby ste ich udržali aspoň nejaký čas od väčších obrazoviek smartfónov a tabletov.

Pozrite si

Apple Watch pre deti? Vôbec to nie je zlý nápad!

Prečo je dobré naučiť dieťa na smart hodniky?

Zodpovednosť

Výborným spôsobom, ako naučíte svoju ratolesť byť organizovaným a zodpovedným, je naučiť ich nosiť hodinky. Kamkoľvek prídu, budú im neustále ukazovať čas. Vždy keď sa na ne pozrú, budú zodpovední za to, kde a s kým trávia čas.

Vzťah k času

Keď dáte dieťaťu hodinky, získa nielen skvelé zariadenie, ale aj prístup k tomu, ako narába s časom. Hodinky rozvinú jeho zdravé chápanie času a je prakticky jedno, aké sú zložité, ich obrovským benefitom je práve to, že umožňujú deťom vybudovať si vzťah s časom. V živote je veľmi dôležité naučiť sa riadiť a vážiť si čas. 

Disciplína

Keď dieťa pochopí hodnotu času, povzbudí ich to, aby chodili kamkoľvek majú prísť. Existuje viacero spôsobov, ako naučíte dieťa disciplíne – práve hodinky sú skvelé zariadenie, ktoré ich to dokáže naučiť prakticky bez námahy.

Zdroj | Pixabay

Rodičovská kontrola

Zatiaľ čo analógové náramkové hodinky sú jednoduché, štýlové a elegantné, smart hodinky ponúkajú širokú škálu rodičovskej kontroly na ochranu detí. Tieto ovládacie prvky vám umožňujú obmedziť niektoré funkcie hodiniek, ako je internet, hranie hier, či nákupy.

Bezpečnosť a ochrana

Ak majú hodinky zabudované GPS s funkciou sledovania, budete mať vždy prehľad, kde sa vaše dieťa nachádza. Táto funkcia poslúži i na zabezpečenie bezpečnosti dieťaťa, ak sa náhodou ocitne v nebezpečnej situácii. Smart hodinky prinášajú prístup k niekoľkým ďalším funkciám, ako sú aplikácie na sledovanie zdravia, ktoré vám môžu pomôcť sledovať úroveň aktivity.

Módny trend

Obsah pokračuje pod reklamou

Nebudeme si nič navrávať, inteligentné hodinky sú dnes trendové, na detskom zápästí vyzerajú cool a sú módne všade, kde sa ocitnú. Ak ich vaše dieťa nosí, môže to zvýšiť jeho sebavedomie a dávať pocit nezávislosti. Mnohí výrobcovia to vedia a tak nie je problém nájsť v ponuke aj tématické modely s postavičkami z Disney, Supermana a podobne.

Pozrite si

Do akej miery je múdre dávať deťom smarthodinky?

Pripravili sme pre vás prehľad 6 modelov. Zoznam sme zoradili podľa abecedy, nájdete tu hodinky od 25 € až po 130 €. Nezabudnite vybrať také, ktoré spĺňajú všetky potreby vášho dieťaťa – pozrite si recenzie, návody a porovnania rôznych modelov.

1.

Canyon Tony KW-31

od 25,88 € Kúpte výhodne

Hodinky Canyon KW-31 sú navrhnuté ako náhrada jednoduchého mobilu. Majú 1,54″ displej, podporujú 2G SIM karty, takže vaše dieťa môže telefonovať, prijímať hovory alebo posielať SMS-ky a hlasové správy. Okrem hudobného prehrávača, kalkulačky, budíka a stopiek sú hodinky vybavené aj 0,3 Mpx fotoaparátom, ktorý deťom umožňuje zaznamenávať svet okolo seba. K dispozícii je i diktafón, ktorý možno využiť na vzdelávacie účely. Na ukladanie súborov sa používa 32 MB pamäť.

Canyon KW-31 majú originálny dizajn s detskou tématikou, nechýba 7 jednoduchých hier (Závodné hry, Mario, Padák, Pinball, Basketbal, Malý červ a Včelia vojna). Batéria s kapacitou 380 mAh vydrží pri aktívnom používaní 2 dni, v pohotovostnom režime sú to až 4 dni.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

2.

Carneo GuardKid+ 4G

od 96,60 € Kúpte výhodne

Smart hodinky Carneo GuardKid+ 4G sú špeciálne navrhnutí pre bezpečnosť a ochranu detí. Je určený pre predškolákov, alebo deti na prvom stupni základnej školy. Vďaka GPS lokátoru a mobilnej aplikácii získate prehľad o tom, kde sa vaše dieťa nachádza, napr. či bezpečne dorazilo do školy. Aplikácia tiež umožňuje presne nastaviť bezpečné miesta alebo sledovať históriu pohybu dieťaťa.

Hodinky používajú SIM kartu, takže môžete dieťaťu kedykoľvek zavolať alebo poslať hlasovú správu. Vďaka možnosti videohovoru sa navyše môžete vizuálne uistiť, že je všetko v poriadku. Carneo GuardKid+ 4G majú celú sériu užitočných funkcií a vďaka batérii s kapacitou 1 000 mAh vydržia na jedno nabitie až 4 dni.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

3.

Garmin Vivofit Junior 3

od 69,00 € Kúpte výhodne

Garmin Vivofit Junior 3 je odolný smart náramok a zároveň mu nevadí voda. Aktivitu možno zaznamenávať pri všetkých možných športoch pri bežných hrách v exteriéri. Farebný ciferník, ktorého vzhľad oživí obľúbený superhrdina či iná fantasy postavička, sprevádza odolný vymeniteľný náramok, ktorý sa prispôsobí aj najmenšej ruke. Vďaka batérii s ročnou výdržou zároveň nie je potreba myslieť na každodenné dobíjanie.

Prostredníctvom aplikácie Garmin Jr. môžete kontrolovať aktivity alebo spánok svojich detí, zadávať im úlohy a vďaka zaujímavým odmenám ich motivovať k zdravému pohybu. Pre prípad potreby možno do hodiniek zadať kontaktné údaje rodičov dieťaťa, ktoré sú v núdzi ľahko prístupné.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

4.

Lamax WatchY2

od 93,90 € Kúpte výhodne

Zaujímavé hodinky od spoločnosti Lamax majú 1,3″ displej, na výber sú v čiernej a ružovej farbe. Nechýba nastavenie bezpečnostných zón, takže keď sa váš potomok objaví mimo nej, okamžite vám príde hlásenie. Šikovnou funkciou je história pohybu, na základe ktorej vidíte, kde sa vaše dieťa pohybovalo celý deň.

Nechýba možnosť telefonovania a prijímanie SMS s možnosťou nahrať 15-sekundový odkaz. Výrobca udáva výdrž medzi 35 až 100 hodinami podľa toho, ako často sa bude využívať GPS a hovory. Lamax WatchY2 sú odolné voči dažďu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

5.

TCL Movetime Family Watch 40

od 62,90 € Kúpte výhodne

TCL Movetime Family Watch podporujú dátové pripojenie 4G. Vďaka vstavanej kamere môžete byť kedykoľvek v spojení s vašim dieťaťom tvárou v tvár prostredníctvom videohovorov. Deti môžu posielať aj fotky alebo správy vám i ďalším členom rodiny. Hodinky disponujú funkciou určovania polohy, ktorú môžete využiť na nájdenie vášho dieťaťa. História polôh a nastavenia bezpečných zón vám umožní mať prehľad o tom, kde sa cez deň dieťa pohybuje.

Movetime Family Watch majú 1,3″ displej, sú vybavené budíkom, GPS, Bluetooh a Wi-Fi. Funkcia krokomeru podporí vášho potomka, aby viedol aktívny životný štýl. Krokomer zobrazuje aj spálené kalórie a prejdenú vzdialenosť. Hodinky majú atraktívny farebný dizajn a sú vyrobené z odolných materiálov.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

6.

Xplora XGO3

od 125,78 € Kúpte výhodne

Smart hodinky Xplora XGO3 sú odolné voči ošpliechaniu, majú 1,3″ displej, GPS, 2 Mpx fotoaparát, krokomer, stopky či budík. Keďže podporujú používanie nano SIM kartiet, dá sa s nimi telefonovať. Nechýba funkcia SOS.

Hodinky ponúkajú šifrovanú komunikáciu – medzi hodinkami, cloudovým serverom a aplikáciou Xplora prebieha bezpečná, šifrovaná komunikácia. Všetky funkcie sú prispôsobené potrebám detí. Najdôležitejšie je, že na rozdiel od bežných smartfónov sú vybavené bezpečnostnými funkciami, ktoré ich chránia pred možným hackerským útokom či kyberšikanou.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.