Reklama

Apple Watch pre deti? Vôbec to nie je zlý nápad!

Zdroj | Markus Spiske/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Markus Spiske/Unsplash
Zdroj | Markus Spiske/Unsplash

Deti milujú technológie a tak sa netreba čudovať, že túžia mať svoj smartfón (tablet) skôr, ako vedia vyhláskovať svoje meno.

Samozrejme, nie je to úplne najlepší nápad, ale skôr ako dieťa dostane svoj prvý mobil, stojí za zváženie, či ešte predtým nebude dobré nasadiť mu na ruky inteligentné hodinky. Prečo si to myslíme?

Smarthodinky totiž nie sú na zábavu, majú len obmedzený prístup na web a sociálne siete, pretože ich úlohou je sledovať zdravie používateľa, prinášať notifikácie plus niekoľko ďalších funkcií. A to je presne niečo, čo ocenia rodičia, aby mali prehľad o svojich deťoch.

Obsah pokračuje pod reklamou

Apple Watch už od modelu Series 4, (resp. Apple Watch SE) a watchOS 7 ponúka nastavenia, ktoré sú určené pre deti. K dispozícii je dokonca aj špeciálny režim s nastavením rodiny s názvom Čas v škole, ktorý obmedzuje Apple Watch počas školských hodín. Vy si ho viete na diaľku spravovať zo svojho iPhonu, ten musí byť minimálne iPhone 6s.

Pozrite si

6 vecí, ktoré môžete dať deťom za vysvedčenie

Ako na to?

  • V iPhone si otvorte aplikáciu Watch kde kliknete na Všetky hodinky a potom na hodinky člena rodiny. Potvrďte a vyberte Čas v škole > Upraviť rozvrh.
  • Vyberte dni a časy, keď má byť režim Čas v škole aktívny.
  • V prípade, že chcete na určitý deň nastaviť viacero rozvrhov, klepnite na Pridať čas. Môžete napríklad nastaviť jeden rozvrh na dopoludňajšie vyučovanie a druhý na popoludňajšie vyučovanie.
  • Ak chcete rozvrh času v škole zmeniť, otvorte aplikáciu Watch a klepnite na tlačidlo informácií vedľa spravovaných hodiniek. Klepnite na Čas v škole > Upraviť rozvrh.

Apple Watch poskytujú deťom spôsob, ako zostať v kontakte s rodičmi, zdieľať polohu a pomaly budovať vlastnú zodpovednosť za zariadenie bez toho, aby ste museli platiť poplatky za predplatenky, či paušál. Zatiaľ čo smartfón odborníci odporúčajú zveriť deťom až v druhom stupni základnej školy, inteligentné hodinky môžu dostať skôr. Pokojne aj v druhom ročníku ZŠ.

Tu môže nastať problém s cenou Apple Watch, ktorá nie je najmenšia. Riešením môžu byť staršie hodinky, ktoré dieťa zdedí po členovi rodiny, alebo kúpa z druhej ruky. Apple Watch SE 40 mm 1. generácie sa dajú kúpiť za prekvapivo nízku cenu. Minuloročný model SE začína na 264 €.

Prečo práve Apple Watch, keď sú na trhu lacné smartnáramky? Okrem toho, že na nich nenájdete režim Čas v škole je tu ďalšie obmedzenie. Tieto náramky sa totiž predávajú s remienkami určenými pre dospelých a deťom sú jednoducho priveľké. Na Apple Watch si dokážte kúpiť špeciálne detské remienky. Samozrejme, nie každý používa iPhone a na trhu je viacero modelov hodiniek určených pre najmenších. Zajtra vám ukážeme inteligentné hodinky aj od iných značiek.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.