Reklama

6 bombastických bezdrôtových slúchadiel do 160 €

Zdroj | Hrushikesh Chavan/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Hrushikesh Chavan/Unsplash
Zdroj | Hrushikesh Chavan/Unsplash

Vybavíte si, čo ste videli, keď ste išli naposledy verejnou dopravou? Množstvo cestujúcich, z ktorých takmer každý držal v ruke smartfón a v ušiach mal slúchadlá. Výrobcovia týchto zariadení sa o odbyt nemusia báť.

Plne bezdrôtové slúchadlá sú zároveň ideálnym darčekom, na Vianoce, ale aj pre iné príležitostí. My sme pre vás z obrovskej ponuky vybrali 6 modelov, ktoré určite potešia každého majiteľa.

Aj keď koncept slúchadiel ostáva rovnaký, aký vymyslel pre rokmi Apple – slúchadlá sa dobíjajú v puzdre, ktoré slúži zároveň ako ich obal, každý model má iný tvar, rozdielnu výdrž na jedno nabitie a, samozrejme, aj zvuk. Spárujete si ich prakticky s každým zariadením s Bluetooth, avšak treba mať na zreteli, že modely od Apple a Samsungu naplno využijete len v ich ekosystéme.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zoznam sme zoradili podľa abecedy.

Apple AirPods

Najdrahšie slúchadlá hneď na úvod. Pre tých, ktorí využívajú zariadenia od Apple môžu byť AirPods ideálne slúchadlá. Ich tretia generácia dostala konečne bezdrôtové nabíjanie, ale i podporu priestorového zvuku. Infračervený senzor spozná, kedy sú AirPods v ušiach, takže hrajú len v čase, keď ste pripravení počúvať. Keď ich vyberiete, automaticky pozastavia prehrávanie.

Zdroj | Apple

Výrobca zároveň výrazne predĺžil výdrž batérie, s nabíjacím puzdrom získate spolu 30 hodín. Puzdro sa jednoducho nabíja pomocou USB-A kábla s Lightning konektorom, využiť však môžete bezdrôtovú nabíjačku spĺňajúcu štandard Qi. Slúchadlá sa s akýmkoľvek zariadením od Apple spárujú sa pomocou Bluetooth 5.0, stačí ich vybrať z puzdra a dať do uší. Stupeň krytia je IPX4.

JBL Tune Flex

JBL Tune Flex majú 12 mm dynamické meniče vylepšené o bodový faktor. Ten sa stará o mohutné, no stále čisté basové tóny. Frekvenčná odozva 16 ohmových meničov je 20 Hz až 20 kHz, citlivosť je 110 dB SPL/1 kHz. So zapnutým ANC ponúkajú 6 hodín, ak ho nepoužívate, získate o dve hodiny viac. S dobitím v puzdre získate ďalších 16 hodín, resp. 24 bez ANC. Funkcia rýchlonabíjania sa postará o to, aby ste za 10 minút mali k dispozícii energiu na 2 hodiny používania.

Okrem ANC máte k dispozícii režim okolitého zvuku. Prepúšťa viac zvukov z okolia, ale vyvažuje ho s prehrávaným obsahom, takže stále budete mať prehľad o tom, čo sa deje okolo vás. Ďalší režim, Talkthru, znižuje hlasitosť hudby zo slúchadiel, čiže sa môžete rozprávať bez toho, aby ste vyťahovali slúchadlá z uší. Bezdrôtový prenos zabezpečuje Bluetooth 5.2, Slúchadlá spĺňajú certifikát IPX4.

Nothing Ear (2)

Ľahké, kompaktné, dobre hrajúce a štýlové. Aj takto sú označované bezdrôtové slúchadlá do uší Nothing Ear (2). Už na prvý pohľad zaujmú ergonomickým nabíjacím puzdrom, ktorého telo je čiastočne priehľadné, rovnako tak ako slúchadlá. Aj napriek tomu,že sú sú malé a majú 4,5 g, perfektne sedia v ušiach a ponúkajú 6,3-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Nothing Ear (2) sa ovládajú pomocou dotykových plôch. Detekcia slúchadiel v uchu automaticky zastaví prehrávanie keď slúchadlo vytiahnete z ucha.

https://youtu.be/4XfYOL1JYhA

O zvuk sa starajú kvalitné dynamické 11,6 mm meniče s certifikáciou pre Hi-Res Audio rýchlosťou až 1 Mb/s. Stabilné bezdrôtové pripojenie je zaisťuje Bluetooth 5.2. Športovci ocenia stupeň krytia podľa IP54, odolajú teda prachu, potu a vode. V aplikácii Nothing X si upravíte nastavenie slúchadiel, ovládanie aj frekvenčné charakteristiky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Samsung Galaxy Buds2

Druhá generácia Samsung Galaxy Buds2 Pro si vás získa kvalitným zvukom. Oproti predchádzajúcej generácii sú slúchadlá o 15 % menšie a vo svojej výbave majú ešte lepšie 360° audio. Vďaka ich ergonomickému dizajnu ich pri nosení vôbec nevnímate. Vďaka Dolby Head Tracking dokážu reagovať na pohyb hlavy a prispôsobovať zvuk tak, aby vás obklopoval v tej najlepšej kvalite. Pochvalu si zaslúži aj ANC, ktoré s pomocou troch mikrofónov deteguje a filtruje ruchy. Smart funkcia Detekcie hlasu rozpozná, keď na vás niekto hovorí, automaticky vypne ANC a zapne ambientný režim na bezproblémovú konverzáciu aj so slúchadlami v ušiach.

Samsung Galaxy Buds2 majú 24-bitový kvalitný zvuk s podporou Dolby Atmos a 7.1-kanálového zvuku. Pomocou lokátora v aplikácii SmartThings Find slúchadlá vždy nájdete, pozor, fingujete to len s Galaxy zariadeniami od Samsungu. Odolnosť voči vode IPX7 znamená, že si ich môžete vziať so sebou prakticky kdekoľvek.

Sennheiser Sport True Wireless

Sennheiser Sport True Wireless poskytnú kvalitné počúvanie hudby a komfortné telefonovanie aj pri náročných športových výkonoch. Vďaka špeciálnym nadstavcom bezchybne držia v ušiach. Slúchadlá okrem kodekov SBC a AAC podporujú aj aptX. Ten je schopný podporovať prehrávanie hudby vo vysokom rozlíšení. Milovníci hudby si môžu zvuk ďalej upraviť pomocou ekvalizéra v bezplatnej aplikácii Sennheiser Smart Control.

Doba prevádzky na jedno nabitie sa pohybuje na úrovni 9 hodín (s dobitím v puzdre až 27 hodín). V rámci športových aktivít určite oceníte, že v rámci príslušenstva dostanete tri veľkosti silikónových nadstavcov a predovšetkým ďalšie tri špeciálne nadstavce. Tie slúžia na zapretie slúchadiel v ušiach, aby pevne a pohodlne držali na svojom mieste.

Sony WF-C700N

True Wireless slúchadlá Sony WF-C700N disponujú 5 mm meničmi s frekvenčnou odozvou 20 Hz až 20 kHz a podporujú formáty AAC a SBC a profily A2DP, AVRCP, HFP, HSP. Silné basy, čisté vokály aj bohaté stredy produkujú 5 mm meniče. Na bezproblémové vybavenie hovorov majú integrovaný mikrofón s potlačením hluku vetra. Nechýba podpora hlasových asistentov Google Assistant a Siri.

Na jedno nabitie vydržia 7,5 hodiny so zapnutým ANC, ďalšie jedno plné nabitie získate ich vložením do puzdra. Poteší podpora rýchleho nabíjania (10 minút nabíjania = 60 minút počúvania). Sony WF-C700N si spárujete pomocou Bluetooth 5.2, poteší funkcia Fast Pair pre Android a Swift Pair pre Windows sa postará o rýchle a spoľahlivé spárovanie. Výhodou je možnosť pripojiť bezkáblové slúchadlá k dvom zariadeniam súčasne. Slúchadlá sú odolné podľa štandardu IPX4.

Obsah pokračuje pod reklamou

Množstvo ďalších tipov a nápadov na vianočné farčeky nájdete v našom seriáli Vianoce 2023.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.