Reklama

Samsung Galaxy Buds2 Pro sú oficiálne tu. Prinášajú viac funkcií v menšom balení

Tomáš Šmidák, Roman Calík

Samsung na dnešnej konferencii Galaxy Unpacked 2022, predstavil okrem nových modelov radu Galaxy Z a Galaxy Watch aj najnovší prírastok do rodiny Galaxy Buds. Samsung Galaxy Buds2 Pro so sebou okrem nového dizajnu prinášajú aj dlhšiu výdrž batérie, kvalitnejšie streamovanie zvuku či vylepšené ANC.

Oproti predošlej generácii pôsobia slúchadlá prémiovejším a modernejším dojmom. Lesklý plast nahradila matná porchová úprava, čo je najmä z hľadiska odolnosti krok správnym smerom. Galaxy Buds sú tiež dlhodobo známe svojou dobrou ergonómiou a komfortným nosením. Samotné slúchadlá sú oproti predchodcovi menšie o 15 % čo znamená, že vám z ucha už nebudú takmer vôbec vytŕčať.

Obsah pokračuje pod reklamou

Galaxy Buds2 Pro boli dizajnované aj s ohľadom na aerodynamiku. Pri počúvaní by vám teda nemal prekážať ani silný vietor, nakoľko by ho slúchadlá mali vedieť efektívne odfiltrovať. Ak patríte medzi tých, ktorí používajú slúchadlá na niekoľkých zariadeniach naraz, poteší vás aj funkcia Autoswitch, ktorá vám bude automaticky prepínať medzi zariadeniami, ktoré práve používate. Či už ide o mobilný telefón, notebook, hodinky alebo po novom aj TV.

Novinka so sebou prináša aj kvalitnejšie stremovanie zvuku. Vďaka kodeku SSC (Samsung Seamless Codec), budú slúchadlá prijímať hudbu v kvalitnejšom 24-bitovom formáte oproti klasickému 16-bitovému. Výrobca tvrdí, že vďaka tejto zmene dokážu Galaxy Buds2 Pro preniesť 256x viac dát ako predchodca.

Výsledný zvuk by mal byť teda citeľne kvalitnejší a čistejší. Zlepšená bola tiež funkcia ANC, ktorá by teraz mala dokázať odfiltrovať ešte väčšie spektrum okolitých zvukov. Pre navodenie atmosféry ako v kine je dostupné aj 360 Audio, ktore najnovšie prichádza s podporou Dolby Atmos.

Kapacita batérie sa zvýšila z pôvodných 472 mAh na rovných 500 mAh. Slúchadlá vám na jedno nabitie vydržia približne 8 hodín alebo 5 hodín so zapnutým ANC. Krabička vám potom dobije ďalších 21 hodín alebo 13 hodín pri zapnutom ANC. Nechýba ani funkcia hlasového asistenta Bixby či prítomnosť najnovšieho štandardu Bluetooth 5.3, ktorý podporuje najkvalitnejší bezdrôtový prenos LE Audio. Odolnosť voči vode podľa certifikácie IPX7 ostala rovnaká.

Samsung Galaxy Buds2 Pro budú dostupné v troch farbách: Graphite, White a Bora Purple. Predobjednať si ich môžete v dňoch 10. augusta 2022 až 25. augusta 2022 za cenu 229 €, kedy k nim navyše dostanete ako darček bezdrôtovú nabíjaciu podložku. Začiatok predaja bude 26. augusta 2022.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.