Reklama

Najuniverzálnejšie plne bezdrôtové slúchadlá sa volajú JBL Tune Flex

Zdroj | JBL
TECHBOX
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

JBL je značka, ktorá sa nedá prehliadnuť, ak sa čo len trochu zaujímate o audio. Tento americký výrobca vznikol v Los Angeles v roku 1927. Veľmi dobre vie čo robí a vedia to aj používatelia. JBL si cenia aj Slovenky a Slováci, nie je preto nič prekvapivé vidieť na ušiach našincov práve logo tejto značky.

Do redakcie sme si požičali zaujímavú novinku, plne bezdrôtové slúchadlá JBL Tune Flex. Povesti o ich výnimočnosti sa rýchlo rozšírili a preto sme boli radi, že sme sa k jednému kúsku tak rýchlo dostali. Sú naozaj také úžasné, alebo si len dokázali okolo seba vytvoriť auru jedinečnosti?

JBL sa podarila nevídaná vec. Výrobca dokázal priniesť vynikajúce slúchadlá s prémiovými funkciami, napriek tomu nenaskočil na módnu vlnu zdražovania. Naopak, kúpiť sa dajú za viac než férovú sumu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zásah do čierneho

Pozrime sa čo ponúkajú. Začnime tým najdôležitejším, zvukom. O ten sa starajú 12 mm dynamické meniče vylepšené o bodový faktor. Ten sa stará o mohutné, no stále čisté basové tóny. Funguje to naozaj veľmi dobre, vypočuli sme si rôzne žánre, ale či už do nich pustíte pop, house, hip-hop, rock, alebo dokonca vážnu hudbu – čo pieseň, to nový zážitok a chuť objavovať nové nahrávky.

Niektoré slúchadlá sa vkladajú priamo do zvukovodu, vďaka čomu majú lepšiu izoláciu okolitých zvukov a lepšie basy. Nie každému to však vyhovuje, mnohým poslucháčom prekážajú takto vložené slúchadlá. Výrobca preto ponúka k 3 veľkostiam nástavcov do uší aj jeden otvorený nástavec. Takto sú slúchadlá uložené vo vonkajšej časti vašich uší. Je to originálny a veľmi praktický nápad.

Frekvenčná odozva 16 ohmových meničov je 20 Hz až 20 kHz, citlivosť je slušných 110 dB SPL/1 kHz. Bezdrôtový prenos zabezpečuje Bluetooth 5.2.

Aká je výdrž JBL Tune Flex? So zapnutým filtrom hluku vám ponúknu 6 hodín, ak ho nepoužívate, získate o dve hodiny viac. S dobitim v puzdre získate ďalších 16 hodín, resp. 24, ak nemáte zapnuté ANC. Ide o naozajstného rekordmana, ktorý vám bude robiť spoločnosť poriadne dlho. Funkcia rýchlonabíjania sa postará o to, aby ste za 10 minút mali k dispozícii energiu na 2 hodiny používania.

Čo sa týka režimu ANC, aktívneho filtru hluku, treba rátať, že s otvorenými koncovkami eliminuje okolité zvuky s menším efektom, čo je logické. Ak sa chcete naozaj odstrihnúť od okolia, použite preto jeden pár nástavcov do uší. Samotné ANC funguje veľmi dobre, i keď niektoré zvuky predsa len budete počuť.

Zdroj | JBL

Okrem ANC máte k dispozícii režim okolitého zvuku. Prepúšťa viac hluku, ale lepšie ho vyvažuje s prehrávaným zvukovým obsahom, takže stále budete počuť veľa z toho, čo sa deje okolo vás. Ďalší režim, Talkthru, znižuje hlasitosť hudby zo slúchadiel, takže môžete viesť rozhovor bez toho, aby ste museli vytiahnuť slúchadlá z uší.

Ďalšia dôležitá vec, ktorá nás zaujímala, bolo ovládanie. Neboli sme sklamaní. Každú stonku môžete ovládať cez dotykové ovládacie prvky. Fungujú veľmi dobre, nie sú príliš citlivé, takže sa len ťažko stane, že odošlete nesprávny povel.

Pozrite si

Nezabudli ste si niečo? Bez JBL Live PRO2 a JBL Reflect Aero ani krok!

Predvolene máte nastavené tieto funkcie: jedno klepnutie na pravom slúchadle znamená pause / play, keď klepnete dvakrát preskočíte na nasledujúcu skladbu, trikrát pre prechod na predchádzajúcu skladbu a dlhým stlačením vyvoláte Google asistenta. Ľavé slúchadlo: jedným klepnutím prepnete medzi režimami potlačenia hluku a dvakrát zapnete režim TalkThru. Ak vám to nevyhovuje, v aplikácii JBL Headphones si upravíte toto ovládanie podľa seba.

Aplikácia (AndroidiOS) ponúka množstvo funkcií a nastavení vrátane manuálneho ekvalizéra na prispôsobenie zvuku podľa vašich uší a hudobného vkusu. Môžete si ho nastaviť ručne, alebo si vybrať medzi piatimi prednastavenými audio režimami (jazz, spevu, basy, klub a štúdio). 

Poteší funkcia Find My Buds. Ako naznačuje názov, uľahčí nájdenie jedného alebo oboch slúchadiel prehratím hlasného zvuku, ktorý vám pomôže určiť, kde sa v miestnosti nachádzajú. S funkciou VoiceAware si môžete vybrať koľko vášho vlastného hlasu budete počuť, a to ovládaním množstva mikrofónového vstupu smerovaného späť do vašich slúchadiel. Mimochodom, Tune Flex sú vybavené 4 mikrofónmi.

Obsah pokračuje pod reklamou

Slúchadlá spĺňajú certifikát IPX4. Bez ujmy prežijú dážď a pot, neporadia si však s ponorením do vody, čo myslíme, nikto od slúchadiel neočakáva.

https://youtu.be/bRmn0GEY-tc

Napriek všetkému, čo JBL Tune Flex ponúkajú, sú veľmi kompaktné. V pohode si ich strčíte do vrecka. Rozmery nabíjacieho puzdra sú 47 x 51,5 x 29,3 mm, samotné slúchadlá majú po 4,8 gramov, v ušiach ich teda nebudete cítiť.

JBL Tune Flex nie sú bežné slúchadlá. Ponúkajú na výber medzi otvoreným uchom a koncovkami do uší, čo je vítaná funkcia a perfektný nápad. Majú praktický dizajn, množstvo funkcií, extrémne dlhú výdrž na jedno nabitie a čo je veľmi dôležité, aj veľmi dobrý zvuk. A teraz to najlepšie.

Plne bezdrôtové slúchadlá JBL Tune Flex si môžete kúpiť za veľmi príjemných 99,90 eur. Na výber sú v šiestich farbách (okrem Black sú to štýlové Ghost Black, Ghost Pure, Ghost White, elegantné White a trendové Blue). Čo na to poviete? Viete o nejakom lepšom a univerzálnejšom modeli slúchadiel?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.