Reklama

6 najlepších darčekov pod stromček pre milovníkov vychytávok od Google

Zdroj | Google
TECHBOX
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google už dávno nie je iba internetovým vyhľadávačom a hoci ho na poličkách bežných predajcov elektroniky nevidieť, už nejakú dobu sa venuje aj vývoju vlastného hardvéru. Podobne ako Apple, tak dokáže v mnohých oblastiach zariadení ťažiť z toho, že pod palcom má zároveň aj vývoj samotného softvéru, ktorý tieto zariadenia poháňa. Tento ekosystém zariadení „Made by Google“ sa pritom neustále rozrastá.

Pokiaľ tak doma máte nadšenca pre technológie, ktorý využíva Google služby a vo svete Androidu je taktiež doma, máme pre vás tipy na niekoľko darčekov, s ktorými ho môžete milo prekvapiť.

Ďalšie tipy na technologické darčeky pod tohtoročný stromček nájdete už tradične v špeciálnej sekcii – Vianoce 2023. Pokiaľ hľadáte najlepšie aktuálne ponuky, nezabudnite sledovať ani náš seriál TECH DEALS, ktorý od novembra vychádza pravidelne každý deň.

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo vedieť pred kúpou?

Zariadenia od Google sú v našich končinách unikátne, no nie preto, že by o ne nemali Slováci záujem, ale z dôvodu, že tu oficiálne nie sú predávané. Google je z nejakého dôvodu v oblasti hardvéru po stránke biznisových rozhodnutí stále pomerne konzervatívny a tak sa so svojimi zariadeniami aj po mnohých rokoch pôsobenia v tomto segmente stále sústredí primárne iba na veľké trhy. V rámci Európy sú produkty Google oficiálne predávané len v 15 krajinách, k nám najbližšie v Rakúsku.

Je teda potrebné počítať s tým, že v prípade kúpy niektorého zo zariadení nižšie, sa vám do rúk možno dostane americká, anglická či nemecká verzia zariadenia. Legitímny obchod vám však aj k takémuto zariadeniu musí okrem 2-ročnej záruky poskytnúť slovenský manuál a ideálne aj európsky adaptér, hoci ten k niektorým zariadeniam nižšie nedodáva oficiálne ani samotný Google.

Toto obmedzenie však už inak než z pohľadu distribúcie nepocítite. Tieto zariadenia fungujú na našom trhu plnohodnotne, samozrejme s výnimkou hlasového asistenta Google Assistant, ktorý stále nerozumie po slovensky. Aj to sa zrejme s nástupom novej generácie AI čoskoro zmení…

Google Nest Mini

Nie je síce AI, ako AI, no aj napriek nástupu nových četbotov je Google Assistant ešte stále skvelým pomocníkom a parťákom do domácnosti. Miniatúrny reproduktor Google Nest Mini, do ktorého je tento hlasový asistent zabudovaný, sa vďaka svojim šikovným rozmerom a univerzálnemu dizajnu verzii zmestí a hodí prakticky kamkoľvek. Dostupný je v bielej i sivej verzii a ak chcete, pokojne ho môžete aj zavesiť na stenu.

Google Nest Mini dokáže vďaka vstavanej službe Google Assistant nielen prehrávať hudbu z YouTube, Spotify či cez Google Chromecast, ale aj odpovedať na vaše otázky a ovládať smart zariadenia vo vašej domácnosti. Hodiť sa vám môže na zapisovanie položiek do nákupného zoznamu, nastavovanie časovačov či ranné budenie, vďaka čomu sa hodí rovnako do kuchyne, ako do spálne. Ak ich navyše doma budete mať viac, môžete ich pokojne spárovať do multi-room zostavy a tak si drobnými reproduktormi rozozvučiť celú domácnosť.

https://youtu.be/a-sxGeNhhZg

Google Chromecast s Google TV (HD/4K)

Každý moderný televízor je už dnes „smart“, no nie každý z nich je postavený na opračnom systéme od Google, ktorý má svoje výhody. Na to, aby si vaši blízky užili najnovšie aplikácie streamovacích služieb či možnosť priameho bezdrôtového pripojenia smartfónu k televízoru, im pod stromček nemusíte kupovať nový televízor, postačí Chromecast s Google TV.

Toto miniatúrne zariadenie sa v podstate schová za televízor, stačí ho zapojiť do HDMI, k sieti (adaptér si je potrebné prikúpiť) a k internetu. Po rýchlom nastavení môžete mať aj zo starého televízora smart TV so všetkými aplikáciami od výmyslu sveta a dokonca aj vstavaným hlasovým ovládaním televízora i zvyšku domácnosti, ak je aj tá „smart“.

Google Pixel Buds Pro

Plne bezdrôtové slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku sú univerzálnym darčekom a pokiaľ vaša cieľová osoba ešte také nevlastní, máte vyhraté. V tomto prípade sa už dostávame do sféry drahších darčekov, no investícia do kvalitného zvuku, ktorý si navyše možno vychutnať aj v hlučnom prostredí, sa určite oplatí a pri Google Pixel Buds Pro to platí dvojnásobne.

Tieto celkom nenápadné slúchadlá ponúkajú kvalitné ozvučenie aj s funkciou ANC, pričom na jedno nabitie samotné vydržia prehrávať hudbu 11 hodín a v kombinácii s praktickým puzdrom až 31 Hodín. Vďaka certifikácii IPX4 sa o nich netreba báť ani pri športe či ľahšom mrholení, pričom vďaka najnovšej aktualizácii sú ešte lepšie pripravené aj na hovory, v ktorých aktívne potláčajú okolitý hluk a zvuk do smartfónu a späť prenášajú s dvojnásobnou šírkou pásma ako doposiaľ.

Obsah pokračuje pod reklamou

Google Pixel Tablet

Android tablet s pridanou hodnotou, aj takto by sa dal opísať Google Pixel Tablet, ktorý je zároveň smart reproduktorom, digitálnym fotorámčekom a multimediálnym centrom. V základe ide o 10,95″ tablet s moderným hardvérom, ktorý splní všetko, čo by ste od bežného tabletu očakávali a teda je ideálny na prehliadanie internetu, sledovanie filmov a videí, hranie hier a v podstate aj nenáročnú prácu.

Súčasťou balenia Google Pixel Tabletu je ale aj šikovná dokovacia stanica, ktorú môžete využívať na nabíjanie, ale aj dlhodobé umiestnenie tabletu, čím si ho v podstate premeníte na centrálne multimediálne/ovládacie centrum pre vašu domácnosť. Tablet tak zostáva neustále nabitý a pripravený reagovať aj na hlasové povely či prijať hudbu a video zo smartfónu cez protokol Chromecast, ktorý bežne iné tablety v základe neponúkajú.

Google Pixel Watch 2

Google dlho otáľal, kým napokon skutočne vstúpil do sféry smart hodiniek, až sa tak napokon stalo po akvizícii spoločnosti Fitbit. Práve jej technológie sa podpísali aj pod tohtoročnú novinku a teda už druhú generáciu Pixel Watch. Google využil expertízu a patenty spoločnosti Fitbit a do nových Pixel Watch 2 integroval trojicu inovovaných senzorov pre meranie tepu, teploty pokožky a znakov stresu, pričom to všetko a mnoho ďalšieho tentokrát zaobalil do nového tela z hliníku.

S neustále zapnutou obrazovkou hodinky vydržia na jedno nabitie až 24 hodín, takže sa okrem celodenného pohybu a športov hodia aj na monitorovanie spánku. Zachovávajú si pritom praktické rozmery a okrúhly dizajn s 41mm ciferníkom, ktorý je vhodný pre pánov i dámy, k čomu máte samozrejme na výber aj celú paletu remienkov, ktoré vďaka univerzálnemu vzhľadu samotných hodiniek dokážu úplne meniť ich charakter – od športového cez každodenný štýl až po eleganciu.

https://youtu.be/1ndT_uyeK64

Google Pixel 8 (Pro)

Ten najdrahší darček si nechávame na záver a, ruku na srdce, tento si zrejme skôr ako pre iných vyberiete pod stromček zrejme pre seba… a radosť by to mala byť veľká. Smartfóny Google Pixel majú dlhé roky dobrú reputáciu vďaka svojim špičkovým fotoaparátom s AI a zdá sa, že ani tento rok to nebude inak. Základná verzia je vybavená 50 Mpx fotoaparátom, ktorý verzia Pro obohacuje o 48 Mpx fotoaparát s teleobjektívom a 48 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát.

Tieto verzie sa líšia aj veľkostne, hoci v oboch prípadoch už ide o poriadne veľké smartfóny. Pixel 8 je vybavený 120 Hu OLED displejom s uhlopriečkou 6,2″, zatiaľ čo v prípade Pixel 8 Pro už hovoríme o 6,7″. Tých dôležitých rozdielov je tam však ďaleko viac a tak sa je dobré rozhodnúť, ktorý z nich si vyberiete. Všetko podstatné o týchto novinkách sa už ale dozviete v našom samostatnom článku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.