Reklama

6 darčekov, pre ktoré ani nemusíte vytiahnuť päty z domu

Zdroj | PEXELS – free photo stock
Marek Šimunek
Zdroj | PEXELS – free photo stock
Zdroj | PEXELS – free photo stock

Určite to poznáte aj vy, každý rok si dáme predsavzatie, že ten budúci sa pripravíme lepšie a darčeky nakúpime s predstihom. Výsledok je však taký, že ich nakoniec aj tak zháňame na poslednú chvíľu. Tu je šesť tipov na darčeky, pre ktoré naozaj ani nemusíte opustiť svoj domov.

Do Vianoc už naozaj ostáva iba pár dní, navyše to, čo sa aktuálne deje pred nákupnými centrami doslova pripomína davovú psychózu. Veď už len zaparkovať pred obchodom je doslova cvičením trpezlivosti a takmer nadľudským výkonom.

Zdroj | PEXELS – free photo stock

Čo však ak potrebujete darček na poslednú chvíľu a nechce sa vám tlačiť sa v radoch, či predierať sa preplnenými parkoviskami? Riešenie je pomerne jednoduché a volá sa darčekové poukážky na softvér, prípadne služby, ktoré určite obdarovaného potešia viac, ako zbytočnosť kúpená na čerpacej stanici.

Samozrejme pre pripravenejších stále máme tipy na rôzne iné darčeky, ktoré sa budú vynímať pod vianočným stromčekom. Stačí ak kliknete na našu sekciu VIANOCE a dozviete sa všetko potrebné.

Zdroj | Sony

Veľkou výhodou takéhoto daru je aj to, že pre jeho nákup doslova nemusíte vytiahnuť päty z domu. Jednoducho si priamo danú službu objednáte, dostanete darčekový poukaz, prípadne kód priamo do svojej e-mailovej schránky a máte vybavené.

Ak ešte takto zakúpený kód vytlačíte a zabalíte priamo pod stromček, potešíte danú osobu ešte viac. Niektoré služby navyše posielajú takto pred Vianocami kódy na svoje služby aj v upravenej grafickej forme, takže pod stromček nepoložíte len akýsi číselný kód s návodom ako ho použiť.

Zdroj | PEXELS – free photo stock

Prípadne je to priestor, ako popustiť uzdu svojej kreativite a licenčný kľúč, ktorý ste zakúpili môžete zaujímavo graficky spracovať a následne pekne pod stromček zabaliť.

Sledovať sa oplatí aj rôzne akcie, keďže takto na koniec roka môžete napríklad získať ročné predplatné pre rôzne služby podstatne výhodnejšie, ako je tomu v priebehu roka.

Poďme sa teda spoločne pozrieť na niekoľko softvérových darčekov, ktoré by ste mali na poslednú chvíľu zvážiť.

ESET Family Security Pack

69,90 € / 18 mesiacov

Určite ste aj vy postrehli narastajúce množstvo hrozieb, ktoré číha na váš počítač, smartfón, alebo dokonca rôzne iné inteligentné zariadenia pripojené k internetu. A že ich v domácnostiach nie je málo už istotne tiež viete. ESET Family Security Pack je doslova darčekom pre celú rodinu. Riešenie od spoločnosti ESET totiž nestráži len váš počítač, ale samozrejme aj smartfón, či dokonca domácu Wi-Fi sieť a inteligentné zariadenia, ktoré máte doma pripojené k internetu.

Zdroj | ESET

Veľkou výhodou multilicencie je to, že si riešenie môžete ľubovoľne nainštalovať na štvoricu zariadení podľa vašich aktuálnych preferencií. Môžete sa tak starať napríklad o dva počítače a okrem toho aj o dva ďalšie smartfóny s Androidom.

Výhodou je aj to, že za 69,90 € získate zabezpečenie na celých 18 mesiacov. Ak teda nepotrebujete krabicové vydanie, môžete si ESET Family Security Pack objednať priamo na stránke spoločnosti ESET ako softvérovú licenciu.

Zdroj | Zoner

Zoner Photo Studio X

47,88 € / 12 mesiacov

Ak ste zabudli na darček a osoba, ktorej by ste chceli tento rok na Vianoce spraviť radosť rada fotografuje, nie je lepšieho riešenia ako Zoner Photo Studio X. Tento český program prináša bohaté možnosti úprav a navyše je pravidelne aktualizovaný. Postupne v ňom tak pribúdajú nové funkcie, ktoré vám podstatne uľahčia úpravu fotografií. Ak sa jeho funkcie naučíte používať vytvoríte z týchto Vianoc doslova umelecké diela.

poslednej aktualizácii tak napríklad pribudla podpora pre nový formát fotografií HEIF, ktorý nájdete na najnovších iPhonoch. Samozrejme nechýbajú ani iné vychytávky, ako je možnosť selektívnych úprav, alebo náhrada polarizačného filtra a množstvo iného. Začiatočníkov určite poteší aj podrobný manuál, ktorý nájdete priamo na stránke Zoner.sk, či možnosť vyvolania 15 fotografií priamo z tejto aplikácie zadarmo. Ročné predplatné vás pritom bude stáť 47,88 €.

Zdroj | Sygic

Sygic GPS Navigácia

Od 12,99 €

Sygic je slovenskou navigáciou pre smartfóny, ktorá sa teší veľkej obľube na celom svete. Prečo ju teda nedopriať niekomu na Vianoce. Práve koncom roka si totiž túto obľúbenú navigáciu môžete kúpiť za zvýhodnených podmienok. Napríklad balík Sygic Premium + Traffic pre Európu vás bude namiesto 79,99 € stáť iba 17,99 €. A to sa jedná o doživotnú licenciu.

Zdroj | Sygic

Jej súčasťou sú samozrejme offline mapy pre celú Európu a to vrátane hlasovej navigácie, ale aj dopravné informácie, či doplnkové funkcie ako je napríklad asistent jazdných pruhov, rýchlostné upozornenia, ceny paliva, alebo Head-up Display.

Ak teda aj vy máte v rodine niekoho, kto sa pravidelne na cestách stratí a chcete mu dopriať skutočne špičkovú offline navigáciu, Sygic je veľmi dobrou voľbou. Podobne ako pri ostatných softvérových darčekoch, aj tu postačí navštíviť e-shop Sygic a vybrať si vhodnú licenciu.

Zdroj | Spotify

Spotify

Od 5,99 €

Ak naše stránky čítate pravidelne o Spotify ste počuli už určite. Táto obľúbená svetová hudobná streamovacia služba totiž ponúka obrovské množstvo hudobného obsahu. Jej hlavnou výhodou však nie je ani tak množstvo skladieb, ktoré máte k dispozícii, ako skutočne prepracovaný algoritmus na výber skladieb, ktoré by sa vám mohli pozdávať.

Pozrite si

Spotify rozšíril ponuku aj pre deti a ich rodičov

Skutočne musím uznať, že to, akým spôsobom mi Spotify servíruje skladby podľa toho, čo by sa mi mohlo aktuálne páčiť je doslova až zázračné. Navyše môžete tento zážitok úplne smelo darovať ako darček.

Zdroj | Spotify

Priamo na stránke Spotify nájdete samostatnú sekciu venovanú darčekovým kartám. Na výber pritom máte členstvo na 1 mesiac, 3 mesiace, 6 mesiacov a dokonca na celý rok. Ceny sa pritom pohybujú od 5,99 € až po 71,88 € na jeden rok.

Potešením je aj to, že si môžete vybrať odkaz, ktorý bude na digitálnej darčekovej karte uvedený, ako aj farebnú tému samotnej karty. Následne už stačí zadať e-mailovú adresu príjemcu, dátum doručenia a máte pripravený darček na poslednú chvíľu.

Netflix

Od 15 €

Toto je super nápad, ktorým potešíte každého milovníka seriálov a filmov. Kto by sa predsa nepotešil možnosti čo i len niekoľko mesiacov sledovať najnovšie seriály a filmy, ktoré nájdete na obľúbenej streamovacej službe Netflix. Základný program, ktorý na vyskúšanie bude bohato postačovať stojí 7,99 € mesačne. Ak by ste chceli milovanej osobe dopriať aj filmy v UHD rozlíšení, bude vás to mesačne stáť 11,99 €.

Zdroj | PayPal

Problémom môže byť len získanie tzv. Netflix Gift Card, teda karty, pomocou ktorej môžete túto službu niekomu darovať. Na Slovensku sa totiž oficiálne nepredávajú. V dnešnej dobe však existuje aj na toto pomerne jednoduché riešenie, ktorým je PayPal Digital Gifts.

Pozrite si

Všetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov

Ak teda máte účet na PayPal, jednoducho si otvoríte nemeckú stránku (je potrebné vykonať platbu v Euro) a podľa potreby si zvolíte kartu s hodnotou 15 €, 25 €, alebo 50 €. Následne dostanete všetky potrebné údaje, ako aj samotnú darčekovú kartu priamo na váš e-mail.

Zdroj | PayPal

PayPal Digital Gifts

Od 15 €

PayPal je známa platobná služba, ktorú môžete využívať na nákup tovaru a služieb zo zahraničia. Pravdepodobne ste sa s týmto riešením už stretli v minulosti a mnohí z vás ho aj aktívne používajú.

Čo ste však možno nevedeli je, že podobne ako Netflix, môžete prostredníctvom samostatnej stránky PayPal Digital Gifts venovať priateľom predplatné na rôzne služby na celom svete.

Zdroj | PayPal

Okrem už spomínaného Netflixu môžete napríklad prostredníctvom tejto služby darovať predplatné v určitej hodnote na streamovacej službe Deezer, alebo tiež umožniť priateľovi zahrať si najnovšie hry na Steame.

Služba poskytuje aj niektoré iné darčekové karty, ako je napríklad Google Play, App Store, Xbox a podobne. Bohužiaľ pre využitie týchto je potrebné, aby ste boli obyvateľom niektorej z krajín, v ktorých je možné nakupovať darčekové poukážky pre tieto služby. U nás to žiaľ zatiaľ nie je možné.

Zdroj | Trust

Ako vidíte na nákup darčeku na poslednú chvíľu naozaj nemusíte ani opustiť domov. Postačí vám totiž chvíľka času, počítač a samozrejme internet. Takto jednoducho môžete potešiť svojich priateľov aj softvérovými darčekmi na poslednú chvíľu.

Podstatné však je, aby ste si nezabudli plnohodnotne užiť sviatky pokoja, ktoré tu budú už za pár dní. Je to totiž čas, ktorý by ste mali venovať rodine a svojim najbližším.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.