Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové produkty ESET vás chránia ešte pred spustením systému

Nové produkty ESET vás chránia ešte pred spustením systému
Marek Šimunek
Nové produkty ESET vás chránia ešte pred spustením systému

ESET predstavil najnovšiu verziu svojich bezpečnostných produktov, ktoré prinášajú nielen vylepšenia stávajúcich funkcií, ale aj úplne nové produkty.

Zdroj | ESET

Nová verzia produktov ESET pre rok 2018 prináša niekoľko vylepšení, pričom novou je vrstva kontroly Kontrola UEFI, ktorá je aktívna ešte pred samotným spustením operačného systému a vyhľadáva hrozby v Unified Extensible Firmware Interface (UEFI), ktorý je náhradou BIOS v moderných systémoch.

Pozrite si

Čo vie o nebezpečnom ransomvéri WannaCrypt slovenský ESET?

Ďalšou novinkou je vylepšená funkcia Monitoring domácej siete, ktorá bola dostupná ešte v minulej verzii. Inovovaná verzia poskytuje ešte prehľadnejší pohľad na zariadenia pripojené do siete a testuje prípadné zraniteľnosti. Na základe týchto údajov poskytuje používateľovi rady, ktoré mu pomôžu v lepšom zabezpečení.

Zdroj | ESET

ESET samozrejme nezabudol na vylepšenia v ochrane pred ransomware, teda škodlivým kódom, ktorý zablokuje obsah zariadenia a pre odblokovanie požaduje finančnú odmenu. „Funkcionalita pracuje na báze behaviorálneho monitoringu, sleduje správanie aplikácií alebo procesov, ktoré sa pokúšajú o úpravu dát v počítači. Ak je správanie vyhodnotené ako podozrivé, proces je pozastavený. Používateľ dostane informáciu o takomto chovaní a má na výber, či ju povolí alebo potvrdí jej zablokovanie,“ vysvetľuje Matej Krištofík, produktový manažér spoločnosti ESET.

Súčasťou bezpečnostných riešení ESET pre rok 2018 je aj nový produkt ESET Internet Security, ktorý nahradí starší produkt ESET Smart Security. Premenovanie produktu sa však netýka ESET Smart Security Premium.

Samozrejme používatelia, ktorí majú nainštalovanú staršiu verziu riešenia ju môžu aj naďalej používať. Aplikácia však používateľa neskôr upozorní, že je k dispozícii novšia a vybavenejšia verzia programu.

Rozhodnutie, či používateľ ostane pri staršej verzii Smart Security, alebo zvolí novú verziu ESET Internet Security je na samotnom používateľovi. Za prechod na novšiu verziu samozrejme nemusí používateľ nič doplácať.

Portfólio riešení pre používateľov operačného systému teda bude zahŕňať produkty ESET NOD 32 Antivirus, ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium. Cieľom zmien je teda najmä zjednodušenie portfólia produktov, aby si vedel lepšie vybrať produkt, ktorý sa hodí pre jeho použitie.