Reklama

4 dôvody v čom sú Huawei Watch GT 2 ešte lepšie

Zdroj | Huawei
PR článok
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Minulý rok Huawei prekvapil novými smart hodinkami Huawei Watch GT, ktoré okrem dizajnu zaujali funkciami, no najmä veľmi dobrou výdržou na jedno nabitie. Nástupca prišiel presne po roku a prináša niekoľko zásadných vylepšení. Toto sú štyri najväčšie z nich.

Zdroj | Huawei

Stvorené pre športovcov

Kým prvá generácia ponúkala 9 športových režimov, dvojka cieli na športovcov ešte viac. Hodinky sú vodeodolné a rozpoznávajú až s 15 športov, a to vrátane ôsmich outdoorových športov (beh, chôdza, turistika, lezenie, trail running, bicyklovanie, plávanie vonku, triatlon) a siedmich indoor športov (chôdza, beh, bicyklovanie, plávanie v bazéne, voľný tréning, eliptický stroj, veslovanie).

Pozrite si

S Huawei Watch GT zabudnete kde je nabíjačka

Nechýba pokročilá analýza dát v troch fázach – pred športovým výkonom, počas cvičenia a po športovom výkone na základe získaných dát hodinky prostredníctvom aplikácie navrhnú možné činnosti pre zlepšenie.

Zdroj | Huawei

Nový čipset a výdrž bez konkurencie

Výdrž batérie bola devízou už minuloročného modelu a jeho nástupca ide ešte ďalej. Je vybavený čipovou sadou Kirin A1 z dielne Huawei, ktorá sa stará o bezkonkurenčnú výdrž a zaisťuje batérii vyššiu životnosť. Jej samotná kapacita narástla na 455 mAh oproti minuloročným 420 mAh, čo zaručuje hodinkám pri každodennom používaní dvojtýždňovú (verzia 46 mm), resp. týždňovú výdrž (verzia 42 mm) na jedno nabitie.

Zdroj | Huawei

Telefonovanie a hudba

Rozhodne najväčším posunom oproti minulej generácii je možnosť používať hodinky na telefonovanie a prehrávanie hudby. Samozrejme, podmienkou je spolupráca so smartfónom prepojeným cez Bluetooth a bezdrôtové slúchadlá. Výrobca tiež integroval do Watch GT 2 vlastné pamäťové úložisko veľkosti 4 GB a prehrávač hudby. Tieto dve mimoriadne obľúbené činnosti tak už nevyžadujú vytiahnutie telefónu z vrecka.

Presnejšie meranie a strážca stresu

Funkcie ako monitoring tepu, krokov či spánku boli štandardom už v prvej generácii, novo predstavený model ich posúva o úroveň vyššie. Huawei sa chváli pokročilejším a presnejším GPS a tiež vylepšenými technológiami ako TruSleep či TruSeen.

Pozrite si

Huawei Watch GT 2 prichádzajú s podporou hovorov i hudby

Watch GT 2 nielen monitorujú tep, ale vedia upozorniť aj na problémy ako bradykardia či zlyhanie srdca. Úplnou novinkou je technológia Huawei TruRelax ™, ktorá pomáha zmierniť stres. Zaznamenáva hodnoty HRV (variabilita srdcovej frekvencie) a majiteľa hodiniek informuje o jeho indexe stresu.

Zdroj | Huawei

Posun oproti predchádzajúcej generácii je značný. Vďaka možnosti ovládať hovory či hudbu priamo z hodiniek už nepotrebujete vyťahovať smartfón, meranie spánku či tepu je ešte presnejšie a najnovšie vám hodinky zmerajú aj stres. To najdôležitejšie pritom ostalo zachované, množstvo nových funkcií nezhoršilo výdrž na jedno nabitie, práve naopak, a stále oprávnene patrí medzi špičku na trhu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.