Reklama

Huawei Watch GT 2 prichádzajú s podporou hovorov i hudby

Zdroj | Huawei
Richard Pliešovský
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Huawei včera predstavil okrem série smartfónov Mate 30 aj druhú generáciu inteligentných hodiniek Watch GT 2. Elegantné a vydarené smartwatch pre systém Android aj iOS dostali ďalšie vylepšenia, pričom ich cena nevystrelila do nebies.

Nová séria Huawei Watch GT dostala vlastný, prvý samostatne vyvinutý čip Huawei Kirin A1, ktorý zaistí vysoký výkon pri zachovaní nízkej spotreby. Minimalistický dizajn spája sklenené 3D sklo s bezrámovým displejom odolným voči vode a prachu.

Zdroj | Huawei

Hodinky si rozumejú s Androidom od verzie 4.4 a iOS od 9.0. Majú Bluetooth 5.1 BLE, akcelerometrický, gyroskopický a geomagnetický senzor, optický snímač srdcovej činnosti, snímač tlaku vzduchu a kapacitný snímač. Vodeodolnosť je do 5 ATM.

Pozrite si

S Huawei Watch GT zabudnete kde je nabíjačka

Technológia Huawei TruRelax pomocou zaznamenaných hodnôt variability srdcovej frekvencie (HRV) pomáha so zmiernením stresu, umelá inteligencia sa využíva na monitoring spánku.

Zdroj | Huawei

Huawei Watch GT 2 vedia monitorovať 15 rôznych druhov športov, ponúkajú ich pokročilú analýzu v troch fázach: pred športovaním, počas neho a po ňom, kedy dokážu navrhnúť zlepšenia pre lepší výkon. Hodinky sú na výber v dvoch veľkostiach, 42 a 46 mm.

Zdroj | Huawei

Séria 42 mm má rozmery 41,8 x 41,8 x 9,4 mm a hmotnosť 29 gramov. 1,2-palcový AMOLED displej má rozlíšenie 390 x 390 pixlov. Dodávať sa bude v prevedení nehrdzavejúca oceľ, čierna nehrdzavejúca oceľ a nehrdzavejúca oceľ Rose God. Výdrž batérie na jedno nabitie má byť 7 dní.

Séria 46 mm má rozmery 45,9 x 45,9 x 10,7 mm a hmotnosť 41 gramov. AMOLED displej má veľkosť 1,39 palca s rozlíšením 454 x 454 pixlov a podporu always-on. Dodávať sa bude v prevedení nehrdzavejúca oceľ, čierna nehrdzavejúca oceľ a titánovo šedá nehrdzavejúca oceľ. Výdrž na jedno nabitie sľubuje výrobca až 14 dní.

Väčší model umožňuje telefonovanie cez Bluetooth, milovníkov hudby poteší možnosť uložiť si do zariadenia svoje obľúbené piesne (maximálne 500) a ľahko sa spárovať s bezdrôtovými slúchadlami. Takto sa dá vychutnať hudba priamo z hodiniek bez smartfómu, pri behu či joggingu.

Huawei Watch GT 2, veľkosť 46 mm sa začne predávať 21. októbra, 42 mm verzia príde na trh 16. novembra. Cena pri oboch modelov je určená na 249 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.