Reklama

3 tipy na Mapy Google (nielen) pred letnou dovolenkou

Zdroj | Mika Baumeister
Michal Sobek
Zdroj | Mika Baumeister
Zdroj | Mika Baumeister

Aplikácia Mapy Google patrí medzi tie najpoužívanejšie v oblasti navigácie. Je to aj tým, že je v každom smartfóne s Androidom už predinštalovaná, ale aj preto, že ju Google neustále vylepšuje.

Len v priebehu posledných mesiacov Google zapracoval viaceré šikovné funkcie, ktoré majú spríjemniť a zjednodušiť používanie tejto aplikácie. A to sa mu vskutku darí.

Táto aplikácia by rozhodne nemala vo vašom smartfóne chýbať, ani keď ste používateľom iPhonov. Najmä na dovolenke vie byť skutočne užitočná, ale nielen tam. Preto sme sa zamerali na 3 tipy, ktoré sa vám rozhodne zídu. Ešte predtým si ju však doma správne nakalibrujte, aby bola počas navigovania čo najpresnejšia.

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Live View

Mapy Google disponujú aj praktickou funkciou, ktorá do procesu zapája zadnú kameru vášho smartfónu a rozšírenú realitu. Tá sa nazýva Live View a v jednoduchosti ide o to, že pokiaľ sa potrebujete niekde dostať, tak v reálnom svete, ktorý sníma cez kameru, vám vie aplikácia vyznačiť navigačné značky.

To sa rozhodne zíde najmä v zahraničí, kde je veľa podobných ciest a vy máte obavu, že by ste mohli niekam neúmyselne zablúdiť. Keď aplikácia zistí, kde sa nachádzate, ukáže vám šípky, ktoré vás dovedú priamo do cieľa.

2.

Offline režim

Toto je ďalšia veľmi praktická funkcia, zvlášť pokiaľ idete niekde, kde je problematické mať mobilné dáta, resp. ich cena je privysoká. Pokojne už doma pre dovolenkou alebo aj na hoteli na Wi-Fi sieti, si môžete vami vybranú oblasť stiahnuť do offline režimu.

Pozrite si

3 kroky, ako si uložiť Mapy Google do offline režimu a nemíňať tak cenné dáta

Pokiaľ tak spravíte, na navigáciu autom už nebudete potrebovať cenné dáta. Pozor však, offline navigácia funguje len pri navigovaní autom. Ak by vás zaujímal veľmi jednoduchý postup, ako si nejakú oblasť stiahnuť offline, tak tomu sme venovali samostatný článok.

3.

Verejná doprava

Mapy Google už dávnejšie prišli s veľmi praktickou funkciou. Pokiaľ ste niekde v zahraničí, nemusí byť cena taxíkov vždy ľudová, niekedy sa môžete spoľahnúť aj na miestnu verejnú dopravu. Práve o tej má aplikácia bohaté informácie.

Zdroj | unsplash/CardMapr.nl

Nastavíte si klasicky cieľ, ako keby ste išli niekde autom, ale zároveň si viete prepnúť z cesty autom/pešo/bicyklom práve na verejnú dopravu. Tá vám ukáže cestu na najbližšiu zastávku, na aké číslo spoja máte nastúpiť, koľko zastávok máte ísť a kde vystúpiť. Prípadne vám aplikácia aj vypočíta prestupy, ak je to nutné.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.