Reklama

Idete niekde na dovolenku? Nakalibrujte si Mapy Google!

Zdroj | unsplash/Tamas Tuzes-Katai
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Tamas Tuzes-Katai
Zdroj | unsplash/Tamas Tuzes-Katai

Aplikácia Mapy Google je doma aj v zahraničí občas nenahraditeľným pomocníkom. Preto je veľmi dôležité, aby bola čo najpresnejšia. K tomu dopomôže kalibrácia. Ako na to?

Mapy Google fungujú najlepšie, keď vás dokážu presne lokalizovať, inak môžu nastať nepríjemné problémy s navigáciou, ktoré niekde v zahraničí jednoducho nechcete zažiť.

Pozrite si

3 kroky, ako si uložiť Mapy Google do offline režimu a nemíňať tak cenné dáta

Obsah pokračuje pod reklamou

Našťastie si polohu v aplikácii Mapy Google môžete nakalibrovať, čím sa zvýši jej presnosť. Tento proces je mimoriadne jednoduchý. Nezaberie vám veľa času, ale v budúcnosti to rozhodne oceníte.

Prvým krokom je otvorenie aplikácie Mapy Google. Následne vyhľadajte svoju polohu. Kliknite na modrú bodku zobrazujúcu vašu polohu. Tam vám aplikácia priamo ukáže, ako je na tom aktuálne s presnosťou.

Zobrazí sa vám aj tlačidlo Kalibrovať, na ktoré kliknite. Následne vám zariadenie dá vedieť, že máte povoliť aplikácii Mapy Google používanie zadnej kamery, aby mohla pomocou nej rozpoznať okolité budovy. Je teda jasné, že kalibráciu nemôžete robiť doma, ale musíte ísť niekde von.

Ďalej vás bude aplikácia navigovať tým, že máte dať zariadenie pre seba a nasmerovať ho na okolité budovy a pomaly skenovať celé prostredie okolo vás na základe funkcie Live View (Živé zobrazenie).

Ďalšia metóda funguje aktuálne iba na Androide, ale časom by sa mohla dostať aj na iOS. Namiesto Live View používa táto metóda kalibrácie kompas. Na displeji sa vám zobrazí táto možnosť a ďalej je to taktiež veľmi jednoduché.

Následne sa vám ukáže animácia s tým, ako máte previesť kalibráciu kompasu. V jednoduchosti ide iba o vykonávanie osmičkového pohybu so zariadením v ruke. Pokiaľ ste všetko urobili správne, odteraz budú vaše Mapy Google zase o niečo presnejšie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.