Reklama

3 tipy na Google mapy teraz v lete (aj bez auta)

Zdroj | Pixabay
Lissett Pliešovská
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Bezplatná on-line mapová služba Mapy Google dokáže uľahčiť život každému z nás, stačí použiť niektorú z funkcii. Najčastejšie ju využívame na plánovanie trasy, navigáciu, pomocou ktorej sa presúvame autom, bicyklom alebo pešo.

Zároveň s touto službou viete nájsť miesta na výlet s bezbariérovým prístupom, vyhľadať reštaurácie po trase či miesto podľa súradníc. Ak sa počas presunu vytvoria dopravné zápchy, naplánuje alternatívnu trasu.

Pozrite si

Google klamal o tom, ako funguje jeho Vyhľadávač

Obsah pokračuje pod reklamou

Zamysleli sme sa, aké potrebné informácie vieme získať a následne ich využiť počas letných prázdnin, ktoré činnosti sú pre toto ročné obdobie typické. Jednoznačne k nim patrí zábava, výlety, kúpanie. Prázdniny dajú rodičom zabrať, treba vymyslieť program a nezruinovať rodinný rozpočet, čo nie je vždy jednoduché.

1.

Kde všade sú aquaparky

Obľúbenou formou trávenia voľného času s rodinou sú aquaparky. Tých je na Slovensku pomerne dosť. Zobraziť vám ich dokážu aj Google Mapy. Stačí, keď si otvoríte stránku, resp. aplikáciu a zadáte Aquaparky na Slovensku (ale aj v iných štátoch, napr. Maďarsko, Česko…).

Keďže ste v službe Mapy, okrem recenzií, otváracích hodín, či cien máte možnosť kliknúť na Navigovať a nechať sa tam pohodlne nasmerovať.

2.

Vodné nádrže

Kto dáva prednosť prírode, zeleni a čaru prírodných vodných plôch, postupuje podobne. V Google Mapy si zadajte do textového poľa Vodné nádrže a systém vám zobrazí ponuku.

Nájdete tu popis a v samostatných kartách recenzie, fotky a novinky. Ani tu nechýba tlačidlo Navigovať.

3.

Kde sa ísť najesť v cudzom meste

Po dobrom výlete, či vychádzke treba trošku spomaliť a načerpať energiu. Ak ste v neznámej lokalite, opäť stačí aplikácia Google Mapy, kde si zadáte požiadavky, napríklad Kde ísť na obed v Ružomberku.

Zobrazia sa vám ponuky, ktoré si treba prelistovať a tie, ktoré vás najviac zaujmú rozkliknúť a prečítať si o nich pár recenzií, hodnotení, otváracie hodiny, či pozrieť sa na jedálniček.

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.