Reklama

3 prvenstvá, ktoré na Slovensku priniesol operátor O2

Lissett Pliešovská

Naši operátori sledujú svetové trendy a zavádzajú technologické novinky prakticky okamžite. Za tie desiatky rokov sa svet telekomunikácií zmenil na nepoznanie.

Aj preto sme pripravili seriál, kde približujeme prvenstvá, ktoré slovenskí operátori prinieslo svojim zákazníkom. Na viaceré sme s odstupom času aj zabudli.

Pozrite si

Čo ponúka služba O2 TV a v čom má navrch oproti konkurencii?

Obsah pokračuje pod reklamou

Po Telekome a Orangei dnes pokračujeme s O2. „Modrý“ operátor prišiel na náš trh ako tretí, no to neznamená, že nedokázal rozvíriť vody medzi konkurenciou. Práve naopak. Uznanie medzi zákazníkmi si O2 získalo hneď na začiatku, keď začalo ponúkať svoje služby bez viazanosti, O2 tiež ako prvý priniesol dáta na predplatenej karte. Dnes má operátor viac ako 2 milióny zákazníkov. Pozrite sa s nami na 3 prvenstvá O2.

1.

O2 Fér revolúcia

Stalo sa to v roku 2020, O2 po predstavení Smart paušálov (2019) prinieslo Titánový, Platinový a Diamantový O2 Smart Paušál. Ten ponúkal neobmedzené dáta v troch rýchlostných variantoch a odštartoval novú etapu využívania neobmedzených mobilných služieb.

Všetky „farby“ O2 Paušálu (predstavený bol v roku 2012) mali ako prvé na Slovensku neobmedzené volania, SMS a MMS správy, no tri spomínané najvyššie začali ponúkať aj neobmedzený objem dát. Najvyšší Diamantový Smart Paušál umožňoval surfovať neobmedzené surfovanie v s maximálnou možnou rýchlosťou sťahovania a odosielania dát 4G siete (5G ešte nebola).

Pozrite si

NÁVOD: Ako si aktivovať eSIM v hodinkách Apple Watch od O2?

O2 však oživilo trh prakticky hneď po príchode na náš trh v roku 2008. Dá sa povedať, že ponuka O2 Fér zmenila pravidlá mobilného telefonovania na Slovensku. Férový prístup k zákazníkovi sa tak stal akýmsi poznávacím znamením operátora. Zrušil nezmyselné poplatky ako aj nevýhodné podmienky (malé písmenká v reklame) ako záväzok transparentnej komunikácie.

2.

Prvá pilotná prevádzka 5G siete

O2 bol prvý slovenský operátor, ktorý u nás na Slovensku spustil pilotnú prevádzku 5G siete. Spoločnosť na vavrínoch nespí, aj dnes jej patrí aktuálne líderstvo v pokrytí 5G siete, v pokrývaní ďalších lokalít stále pracuje. Od začiatku roka 2024 operátor pokryl 223 nových miest a obcí a celkovo je 5G sieť od O2 dostupná už v 1232 lokalitách Slovenska. Povedali by ste, že špičkovú 5G sieť od O2 mohlo k 15. aprílu využívať 76,5 % ľudí na Slovensku? To sú lepšie čísla, ako dosahujú mnohé vyspelejšie krajiny.

3.

O2 Paušál s digitálnymi službami

Ako prvý a jediný operátor priniesol O2 obľúbenú streamovaciu službu Netflix priamo v cene paušálu. Samozrejme, Netflix, nebola jediná možnosť. Zákazníci si mohli vybrať aj ďalšie platformy, napr. Max, Voyo, ale i predplatné denníkov. Išlo o praktickú a užitočnú možnosť získať prístup k zábave a informáciám jednoducho a cenovo výhodnou formou.

Pozrite si

O2 a Telekom od dnes podporujú multiSIM aj pre Apple Watch!

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.