Reklama

3 najzaujímavejšie smart práčky na našom trhu

Zdroj | Samsung
Lissett Pliešovská
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Technologické hračky sú ešte stále viac doménou mužov a pokiaľ ide o smart domácnosť to platí ešte viac. Pozitívne je, že i my ženy chceme spotrebiče, ktoré rozšíria portfólio zariadení, ktoré vieme ovládať na diaľku.

Časy, keď sa pralo na potoku sú dávno preč, automatické práčky nám výrazne uľahčili pranie a ušetrili čas. Ale čo nám dá naviac smart práčka? Vo všetkých manuáloch sa dočítate, že šetria energiu a vodu, pracie cykly sú šetrnejšie k bielizni – stačí to však na zváženie výmeny a zainvestovanie?

Pozreli sme sa podrobnejšie, čo kúpou takéhoto zariadenia získate. Väčšina žien je počas dňa rozlietaná, v hlave drží zoznam a časový harmonogram, čo všetko treba stihnúť. Kúpou inteligentnej práčky získate prehľad o praní, viete cyklus na diaľku spustiť, pozastaviť, tiež skontrolovať, či je pranie ukončené a stačí len vám mať pri sebe mobil, resp. tablet.

Obsah pokračuje pod reklamou

Super vec je, že tieto práčky dokážu pranie automaticky upraviť a nastaviť podľa typu oblečenia. Ak zainvestujete viac, vaša pomocníčka môže byť ovládaná hlasom, aj túto vymoženosť totiž niektoré najmodernejšie typy majú v svojom portfóliu.

Pozrite si

3 najlepšie bezdrôtové slúchadlá do 50 €

Za zmienku stojí spomenúť efektívne pracie cykly, ktoré pomocou senzorov získajú údaje o množstve oblečenia, znížujú odber vody a podieľajú sa tak na nižších nákladoch. Tieto práčky viete nastaviť tak, aby sa zapli, keď je odber energie za nižšie ceny a tak zas ušetríte na energii.

Funkcia parného prania vám pomôže odstrániť zápach, čo uvítajú domácnosti s domácimi miláčikmi, kde nehody sa občas stávajú, napríklad kaluž na rohožke. Ďalšou skvelou vecou je upozornenie na upchatý filter.

Ak by sme mali zhrnúť, čo vlastne kúpou smart práčky získate, dá sa odpovedať aj pár slovami, záleží, ktoré vystihuje práve vás: komfort, pohodlie, alebo úspora času.

1.

Hoover HD 485AMBB/1-S

Aj Hoover HD 485AMBB/1-S je taktiež smart práčka aj so sušičkou, takže sa postará sa o pranie i sušenie vašej bielizne naraz. Práčka je vybavená výkonným bezkefovým motorom ECO-Power Inverter Motor a 6 ošetrujúcimi cyklami, ktoré sa šetrne postarajú o bielizeň. Maximálna možná náplň práčky je 8 kg, náplň sušičky 5 kg. Práčka má senzorové sušenie s 3 úrovňami a možnosť nastavenia nočného režimu, ktorý využíva lacnejšiu nočnú energiu.

Zdroj | Hoover

Konektivitu zahŕňa Bluetooth a Wi-Fi, podporuje hlasových asistenov Alexa a Google Asssistant. Všetko môžete pohodlne ovládať pomocou aplikácie hOn (Android, iOS) alebo pomocou dotykového displeja. Tá vám pomôže vybrať ten najvhodnejší cyklus, certifikovaný Woolmark Apparel Care sa postará o šetrné sušenie vlny. Pomocou aplikácie rýchlo skontrolujete stav práčky aj keď sa nachádzate mimo domova. Dozviete sa tiež užitočné údaje o spotrebe či údržbe. Nechýba ani možnosť „dokonalého“ nastavenia, ktoré vám odporučí prací prostriedok a ponúkne množstvo tipov.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

LG F2DV5S8S1

LG F2DV5S8S1 je smart parná práčka so sušičkou. Spadá do energetickej triedy E, účinnosť odstreďovania a sušenia je v triede B. Poteší nízka hlučnosť, ktorá ani pri odstreďovaní neprekročí hranicu 72 dB. Práčka je vybavená niekoľkými inovatívnymi technológiami zlepšujúcimi pranie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Za zmienku stojí aj využitie invertorového motora Direct Drive, ktorý je tichý a pritom spoľahlivý. Kapacita bubna je 8,5 kg, pri sušení môžete použiť 5 kg bielizne. V základe máte 14 pracích programov, ďalšie si dokážete stiahnuť.

Zdroj | LG

Cez Wi-Fi môžete sťahovať a nahrávať nové pracie programy napr. Detská starostlivosť, Vlna, či Pranie za studena. Ponuka programov na stiahnutie je priebežne aktualizovaná, takže sa tam oplatí z času na čas pozrieť. Mobilná aplikácia LG SmartThinQ ponúka prehľadné sledovanie spotreby energie, zostávajúceho času cyklu, alebo ovládanie na diaľku. Funkcia Smart Diagnosi pomôže identifikovať a vyriešiť prípadné problémy.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

3.

Samsung WW90T554DAE

Samsung WW90T554DAE je inteligentná parná práčka s plnením spredu. Spĺňa energetickú triedu A, čo predstavuje váženú spotrebu energie 49 kWh/100 cyklov. Výborne je na tom aj spotreba vody, vážená spotreba na cyklus je 50 l. Vďaka parnému čisteniu sa pohodlne zbavíte alergénov, vírusov a baktérií, ktoré sa často zachytia na vašom oblečení. Cyklus Hygiene Steam priamo z bubna vypúšťa horúcu paru. Dokáže odstrániť až 99,9 % baktérií a alergénov.

Zdroj | Samsung

Vďaka smart funkciám je pranie oveľa jednoduchšie. Nemusíte sa trápiť so zdĺhavým nastavovaním programov a režimov. Inteligentné ovládanie AI Control sa veľmi rýchlo naučí vaše návyky a podľa nich upravuje parametre a ideálne cykly prania. SmartThings ponúka jednoduché riešenie problémov, informácie ohľadom cyklov ako aj tipy pre lepšie pranie.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.