Reklama

3 možnosti ako sledovať pitný režim

Zdroj | Lia Bekyan/Unsplash
Lissett Pliešovská
Zdroj | Lia Bekyan/Unsplash
Zdroj | Lia Bekyan/Unsplash

Najvzácnejšou tekutinou na Zemi je voda, ktorú k svojmu životu potrebuje všetko živé. V lete častejšie ako v iné ročné obdobia by sme mali aj my dbať na svoj pitný režim a skutočne ho dodržiavať.

Pomocou tejto tekutiny regulujeme svoju telesnú teplotu. Zároveň sa podieľa na transporte živín a kyslíka do buniek v našom tele, uľahčuje vylučovať odpadové látky z tela, hydratuje pleť a to je len časť účinkov.

V lete je zvýšené riziko srdcových chorôb, ich prejavov, ktoré sa dostatočným príjmom tekutín môžu znížiť. Otázkou je, či vieme koľko tekutín máme prijať počas dňa a zároveň si príjem odkontrolovať. Varovným signálom môže byť aj farba moču, čím je žltšia až oranžová, tým viac ste pitný režim podcenili.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

3 najlacnejšie a najrýchlejšie riešenia na horúce dni

Dospelý organizmus potrebuje denne prijať pre ideálne fungovanie 1,5 l až 3,5 l tekutín. V prepočte je to 0,4 l na 10 kg hmotnosti, takže presný objem vody, ktorý potrebujete počas dňa prijať si viete ľahko vypočítať podľa svojej hmotnosti. Nezabúdajte však, že do celkového množstva prijatých tekutín sa nezapočítava mlieko, káva, pivo, sladené vody, minerálky ani voda skonzumovaná vo forme polievok či omáčok.

Valia sa na nás ďalšie vlny horúčav a práve teraz je ta najvhodnejšia doba venovať sa pitnému režimu, preto sme pre vás a aj naše malé ratolesti vybrali týchto pomocníkov.

1.

Smart fľaša

Zdroj | Equa

Equa Smart Bottle je inteligentná fľaša s objemom 680 mAh. Môžete do nej naliať horúce aj studené nápoje, tie si uchovajú teplotu až 24 hodín (12 hodín teplé, 24 hodín studené). Na spodnej strane fľaše sa nachádza svetelný indikátor, ktorý aktivujete poklepaním na fľašu. Pokiaľ sa plynule rozsvieti, váš pitný režim je v poriadku, ale pokiaľ dôjde k trom krátkym bliknutiam, mali by ste sa napiť a doplniť tak tekutiny. Na plné fungovanie fľaše je k dispozícii aj sprievodná aplikácia EQUA – Smart Water Bottle.

V appke, ktorá je dostupná pre zariadenia s Android aj iOS, nájdete všetky štatistiky o vašom pitnom režime. EQUA – Smart Water Bottle vás prevedie prvým nastavením aj inštaláciou a na základe vášho životného štýlu a osobných údajov odporučí denný príjem vody. Aplikácia bude sledovať váš príjem vody, no ponúkne aj antistresové dychové cvičenia.

2.

Watercat

Vodná mačka – pitný režim

Watercat je roztomilá, krásna a ľahko použiteľná aplikácia, ktorá obsahuje všetky funkcie, ktoré potrebujete, aby ste si vytvorili zdravý zvyk piť dostatok vody. Elegantný a účinný spôsob, ako sa prinútite pravidelne dopĺňať tekutiny počas celého dňa.

Pozrite si

3 skvelé slúchadlá od JBL (nielen) na dovolenku

3.

Plant Nanny

Plant Nanny Cute Water Tracker

Obsah pokračuje pod reklamou

Plant Nanny je aplikácia, ktorá vás prinúti dodržiavať pitný režim zaujímavým spôsobom, pestovaním virtuálnej rastliny. Ak dodržiavate pravidelný pitný režim, rastlina rastie, ak nie, vädne a postupne umiera. V prípade, že ju zalievate priveľa, upozorní vás, že podobne, ako prehnané zalievanie kvetov, tak aj nadmerná hydratácia ľudského tela nie je zdravá a môže niekedy narobiť viac škody ako osohu. Nevýhodou môže byť fakt, že je len v anglickom jazyku.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.